Корисне

Новий рік без телевізора: що ще робити у святкову ніч?

Ділимося ідеями для веселого святкування у колі сім’ї, у компанії друзів, разом із коханою людиною та на самоті із самим собою.

У чому проблема?

На календарі — грудень, а це означає, що прийшов час визначатися з новорічним дозвіллям. Знову посидіти вдома, сходити до сусідів, зустрітися з друзями чи поїхати до родичів їсти холодець? Класична новорічна ніч із застіллям, ялинкою та телевізором (або екраном комп'ютера) — це, звісно, чудово і дуже затишно. Але коли це повторюється з року в рік, стає трохи нудно. 

Якщо у вас немає якихось особливих планів на Новий рік, але ви все ж таки вирішили щось змінити, пропонуємо кілька варіантів зустрічі Нового року "по-новому". Беріть організацію святкових заходів у свої руки, готуйте сюрпризи своїм близьким або ж залучайте їх у помічники. Нехай цьогоріч у пам'яті залишаться не тільки мерехтіння екрану і кількість з'їденого, а й відчуття весело проведених вечора та ночі.

Полегшити завдання допоможуть зібрані "Рубрикою" ідеї, як весело відзначити Новий рік у родинному колі, з друзями, коханою людиною або на самоті.

Сімейний Новий рік

Яке рішення?

  • Ляльковий театр чи театр тіней

Спорудити ширму можна за допомогою звичайної ковдри або простирадла. Для лялькового театру підійдуть м'які іграшки, а для театру тіней необхідно вирізати силуети з паперу. Лампа, поміщена за ширмою, завершить нехитру конструкцію. Малеча буде в захваті, а дорослі зможуть знову поринути в дитинство.

  • Тематична вечірка

Якщо ви думаєте, що тематичний Новий рік – це ідея, прийнятна лише для молодіжної компанії, то дуже помиляєтеся. Члени сім'ї, незалежно від віку, із задоволенням візьмуть участь у такому святі. Темою може стати будь-який історичний період, улюблений в родині фільм або книга, пірати чи казкові герої. Для старших дітей цікавим може стати гангстерське свято у стилі мафіозі. При цьому, можна не тільки влаштувати квест із пошуком валізи з "касою клану", а й просто всю ніч грати у гру "Мафія".

Якщо на детальну організацію тематичної вечірки на Новий рік зовсім немає часу, запропонуйте рідним ідею маскараду. Цікаво буде подивитися, які образи оберуть родичі. Можливо, ви не одразу впізнаєте, наприклад, медузу в таткові, що замотався у старий тюль, але сімейні фото зі святкування вийдуть просто відмінними.

  • Реміснича вечірка

Шукаєте веселе, але бюджетне заняття? Заплануйте з сім'єю ніч майстер-класів. Нехай кожен з членів родини навчить інших робити якусь поробку, яка в нього гарно виходить. Або ж просто виберіть кілька цікавих ідей для того, щоб майструвати їх разом – наприклад, можна змайструвати снігову кулю або різдвяні маски з паперової тарілки. 

Переконайтеся, що у вас є всі необхідні припаси та вільне місце для творчості. Ви навіть можете перетворити це на конкурс і організувати призи для переможця.

Як це працює?

Важливі поради для Нового року з родиною.

  • Вибираючи конкурси та сценарії, не забувайте, що вік учасників свята сильно відрізнятиметься. Постарайтеся розподілити ролі та підібрати ігри так, щоб кожному було цікаво та комфортно. Якщо планується рухлива розвага для дітей та батьків, відведіть бабусі та дідусеві роль ведучих чи суддів. Так, представники старшого покоління візьмуть участь у грі, але не втомляться.
  • Якщо є можливість залучити до створення свята всіх членів сім'ї, організаційних питань стане менше, а ігор та реквізиту – більше. Можливо, бабуся чи тато згадають незвичайну гру зі свого дитинства, яка зацікавить усіх учасників.
  • Конкурси, які передбачають шум та рух, варто провести на початку вечора. Через кілька годин маленькі діти та представники старшого покоління, швидше за все, заснуть, і гучні звуки їм заважатимуть.
  • Не забудьте про подарунки та приємні сюрпризи для кожного!

Новий рік з друзями

Яке рішення?

  • Національний Новий рік

Святкування в українському стилі — чудова ідея! Поставити замість ялинки дідух, приготувати святковий стіл з 12 страв, притаманних різним регіонам нашої країни. Можна спекти медові пряники, нанизати на нитки та пов'язати в різних куточках квартири; а ще популярними знову стають і прикраси з дерева — натурального кольору і розмальовані яскравими фарбами. Можна ворожити на долю і щедрувати.

Можна взяти за основу й іншу країну. Для створення відповідної атмосфери підібрати французьку, італійську чи, скажімо, кубинську музику, дізнатися про традиції святкування і приготувати національні страви. 

  • Італійський Новий рік – це ігристе вино Просекко, феєрверки на вулицях, виноград на столі та традиція – викидати з вікон старі непотрібні речі.  І якщо викидати у вікно стару шафу — неприйнятно, можна запропонувати гостям викинути старі думки, записані на новорічних сніжинках з паперу! Приготуйте піцу або пасту, один із традиційних італійських салатів, закуски з в'яленими томатами і тірамісу або панакоту, фруктові асорті. Виноград, наприклад, має бути у кількості 12 штук на кожного. Якщо за святкову ніч гість з'їсть усі ягідки, то всі 12 місяців будуть щасливими.  
  • Якщо ваш вибір – французьке свято, то підготуйте взуття – у нього в цій країні і прийнято складати новорічні подарунки. На столі має бути кров'яна ковбаса, запечена птиця із сочевицею, горохом та іншими бобовими. На солодке – пиріг із сюрпризом. Покладіть всередину горошину, монету або квасолину. Кому трапиться шматок із несподіванкою – того чекає удача наступного року.  
  • На Кубі ж перед настанням Нового року безліч ємностей заповнюють водою, а після удару годинника – виливають її з вікна! Це символізує побажання щасливого та світлого, як вода, шляху в новому році. Виливати воду з вікна не обов'язково, а от символічно злити по келишку води в стік — чому б і ні! Традиційна новорічна кубинська страва – смажена свинина, а зі спиртного — звичайно ж, ром. Його змішують із апельсиновим соком і додають у коктейль лід.

А може, у вас буде німецька, чеська чи англійська пивна вечірка? Або вам більше до вподоби Гаваї і на новорічному столі красуватимуться ананаси, а гості, незважаючи на сніг і морози за вікном одягнуться в яскраве вбрання, і смакуватимуть коктейлі з чайних чашок? Вибір за вами. В інтернеті також можна знайти багато чудових знімків обраної країни, роздрукувати на кольоровому принтері та прикрасити ними оселю. А між ними помістити цікаві факти з історії країни чи легенди про пам'ятки. Кинути клич всім учасникам вечірки і роздобути костюми, або хоча б їхні елементи, та різні артефакти, пов'язані з тематичною країною – квитки на громадський транспорт чи музей, чеки з кафе, монетки, книги та сувеніри. Отримаєте майже мандрівку на Новий рік!

  • Фільм, фільм, фільм!

У цій грі всі учасники разом пишуть жартівливий новорічний сценарій. Навіть без відриву від частування. Робиться це так: учасники домовляються про імена, кількість героїв майбутнього кіношедевру і про що саме вони пишуть: сценарій гостросюжетного бойовика, чарівної новорічної казки, трагікомедії чи лав-сторі. Перший автор пише вступний рядок і передає другому. Той нижче дописує продовження, а листок загортає так, щоб відкритим залишився тільки його рядок. Кожен наступний гравець робить те саме, весь час загортаючи листок. Тобто кожен приписує свою частину, не бачачи попередніх несамовитих віражів у сюжеті. Нарешті листок списаний. Розгортаємо його та читаємо нашу новорічну історію, намагаючись відтворити мімікою і голосом всі перипетії, що відбуваються з героями. Якщо сценарій вийде особливо вдалим, після застілля можна спробувати програти його в ролях. Не забудьте увімкнути запис відео!

  • Домашнє завдання 

Попросіть кожного з гостей заздалегідь приготувати якийсь сюрприз. Наприклад, вивчити фокус, підготувати конкурс, рухливу гру або ще щось легке, ненапружливе, для втягування в процес всієї компанії. Але демонструйте не все одразу, а з певним інтервалом. Нехай ця тема домашніх заготовок проходить через все ваше свято.

  • Смішна коробка

У заздалегідь приготовлену і прикрашену коробку складаємо нестандартні аксесуари або смішні предмети гардеробу, наприклад: ковбойський капелюх, наліпку "я сьогодні супермен", шкарпетку з діркою, сімейні труси в серце або смішні окуляри з великим носом. Вмикаємо музику, коробку передаємо по колу.  Щойно композиція зупиняється – той, у чиїх руках опиниться коробка, зобов'язаний одягнути "модний" аксесуар і проходити в ньому весь вечір. 

  • Крокодил

А як тут без нього? Суть гри полягає в тому, щоб за допомогою міміки та жестів (мовчки) показати загадане слово. Зображати доведеться все що завгодно! Нехай кожен з учасників напише завдання на папірцях, які всі будуть витягувати по черзі з новорічного мішка, капелюха або вази. Веселощі гарантовані!

Як це працює?

  • У новорічну ніч ми всі перетворюємося на дітей і чекаємо від неї чогось незвичайного, чарівного, казкового. Ми починаємо вірити в дива, готові з азартом грати у різні ігри та брати участь у жартівливих конкурсах. Зовсім як в дитинстві.
  • Перше, що потрібно зробити для того, щоб диво перевтілення відбулося – це радикально не вмикати телевізор. Усе, що пропонують нам на свята телеканали, ви стовідсотково вже чули і бачили, та й келихи зовсім не обов'язково піднімати під телевізійне зображення годинника. 
  • Якщо без офіційного звернення до громадян і Новий рік не свято, можна заздалегідь домовитися з учасниками вечірки про підготовку власних новорічних звернень. Хто сказав, що звернення може бути лише у президента? Вам і вашим друзям теж, напевно, є що сказати. Щоб промова не виглядала занадто офіційною, можна одягнути краватку з новорічним принтом і встати на табуретку. 

Новий рік удвох

Яке рішення?

Новий рік — це не просто дитяче та галасливе свято. Це ще й дуже романтичний час, який цілком можна провести лише вдвох. Варто подумати, що ви бажаєте на Новий Рік. Романтики? Природи? Тематичного сумісного карнавалу? Можна і змішати одне з одним, отримавши таким чином непоганий гібрид.

Як це працює?

Можна виїхати на природу (попросити, наприклад, у знайомих ключі від дачі, або поїхати на власну дачу, якщо є) і зустріти Новий рік на березі зимової річки або в лісі, розвести багаття, запустити феєрверк.  Або замовити столик в маленькому, камерному кафе чи зняти номер у готелі в іншому місті. Ще один варіант — зустріти свято у незвичайному місці — для цього підійде дах високого будинку, міський парк або міст. Зустріти Новий рік без алкоголю — чому б не вигадати багато незвичайних безалкогольних напоїв?

Саме такі нестандартні рішення запам'ятаються на все життя.

Святкування вдома теж має свої плюси:

  • Затишна та звична обстановка
  • Все підкоряється вашим бажанням
  • Бюджетний варіант — тільки від вас залежить рівень святковості
  • Удвох можна дозволити собі набагато більше, ніж у компанії
  • Не потрібно особливих нарядів, зачісок та макіяжу

Замість феєрверків після опівночі можна вийти у двір або на балкон — просто покричати, скинути напругу, що накопичилася за рік. Так чинять трудоголіки-японці, і цей нехитрий метод цілком дієвий. Скинувши таким чином негатив минулого року, повернутися у тепло, до вже накритого столу. До речі, не обов'язково сидіти за столом. Киньте на підлогу плед, обкладіться подушками, годуйте один одного без виделок — буде незвично, але весело та несподівано зручно.

У будь-якому разі сценарій зустрічі Нового року слід обговорювати вдвох. Новорічний настрій з'явиться вже в процесі створення святкової атмосфери. Якщо ви самі все зробите (прикрасите ялинку, квартиру, все підготуєте без свого партнера), то у вашого партнера може з'явитися відчуття непричетності до цієї радісної події. 

Новий рік наодинці з собою

Яке рішення?

Сумувати наодинці, і тим більш, жаліти себе у новорічну ніч — погана ідея. Навіть навпаки — такий шанс випадає далеко не всім, і ним варто скористатися. Сприймайте моно-новий рік як можливість відпочити від метушні, чужих забаганок і ідей, і подаруйте цей чарівний час тільки своїм бажанням та емоціям. 

Як це працює?

  • Розпочати рік із добрих справ 

Порадувати тих, хто найбільше цього потребує. Переодягнутися у Святого Миколая / Санта Клауса / Діда Мороза чи будь-якого іншого казкового героя та піти вітати дітей у дитячий будинок чи під вікна лікарні. Або розібрати свої речі, щоб пожертвувати щось із них на благодійність. Чи винести їжу безпритульним. Адже допомагати — це зовсім не складно, а щиру подяку ніколи не купиш за гроші.

  • Зустріти Новий рік у дорозі

У новорічну ніч транспорт не зупиняється і там теж святкують.Транспорт може бути будь-яким: прогулянковий катер, міжміський автобус, потяг, метро і навіть тролейбус. Найневгамовніші можуть відправитися за кордон і відсвяткувати в літаку. Оригінальні рішення частіше вимагають нестандартних підходів та швидких рішень, ніж бюджетів, а зустріти Новий рік на рівні кількох кілометрів над землею — вельми незвичайний досвід. До того ж, у цього варіанта є великий плюс – у саме свято квитки значно падають у ціні. 

  • Віртуальний Новий рік 

Можна також зустрічати Новий рік в Інтернеті, де існують сотні різних спільнот і форумів, на яких сидять люди, які теж вирішили святкувати з віртуальними знайомими. Можна по відеозв'язку зателефонувати рідним та близьким, які не змогли скласти вам компанію в оффлайні.

Також Новорічна ніч дає чудовий шанс порадувати себе подарунками і купити товари в інтернет-магазинах із величезними знижками, адже багато сайтів пропонують їх саме в цей час. 

  • Рефлексія на Новий рік

Час на самоті може стати найбільш вдалим для того, щоб порефлексувати про рік минулий і налаштуватися на рік прийдешній, подумати про плани, цілі та мрії. Озбройтеся блокнотом, ручкою, улюбленими напоями і їжею — і подаруйте собі цей час для себе.

До того ж, ніколи не зайве просто добре виспатися. Не відмовляйте собі у задоволенні лягти спати раніше, якщо це те, що вам потрібно!

А якщо вам все ж таки захочеться розімяти ноги, вимикайте компьютер, наливайте в термос чай, каву або глінтвейн, запасайтеся хлопавками і бенгальськими вогнями — і вирушайте на міську ялинку та приєднуйтесь до натовпу, що веселиться. Серед святкуючих людей ви точно не почуватиметеся на самоті.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

Трофей війни як доказ, що ти впорався: чому ми приносимо вибухонебезпечні предмети додому

Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Корисне

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у жовтні

Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше

Monday November 4th, 2024
  • Екорубрика

Каховське водосховище: як жителі сіл, що стоять на березі колишнього резервуара, живуть без води 

“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Кейси

“Драматургія — це універсальний спосіб відновлення людини”: як працює Театр Ветеранів

Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Підвищення безпеки на дорогах: як проєкт ЄС змінює інфраструктуру українського міста

Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Як у Львові працює ініціатива “Візьми будинок під опіку”

4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.