21-го лютого Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності “ДНР” та “ЛНР”. Також він доручив Міністерству оборони Росії забезпечити підтримання миру у самопроголошених республіках. Одразу ж мешканці окупованих територій України почали фільмувати колони важкої техніки, що рухалися до лінії розмежування.
Все це означає вихід із Мінських домовленостей і ще більшу активізацію бойових дій на Сході. Всі ми маємо зберігати холодний розум і бути готовими до різних сценаріїв. Тож "Рубрика" розповідає, що робити у разі бойових дій.
"Росія зробила все для збереження територіальної цілісності України", — сказав Володимир Путін у своєму зверненні 21-го лютого.
Вся промова російського президента складалася із псевдоісторичного обґрунтування, чому Росія не вважає Україну суверенною незалежною державою. Також був опис животіння українців, які не мають змоги платити за комунальні послуги і в той же час опис України як потенційної ядерної держави, що є надзвичайно великою загрозою для України.
Підсумував Путін тим, що визнає незалежність "ДНР" та "ЛНР" і готовий допомогти "дружнім республікам". Підсумок виглядає так:
Ніхто не може передбачити, що далі робитиме Путін. Але кожен має знати, як поводитись у разі потрапляння в епіцентр бойових дій.
У разі бойових дій з високою ймовірністю може зникнути зв'язок. Домовтеся з рідними про місце і час зустрічі, якщо ваше місто почнуть обстрілювати. Наприклад, домовтеся, що кожного дня чекатимете біля Оперного з 15:00 до 16:00.
Є й альтернатива. Можна встановити на телефон месенджери Bridgefy або Briar, які передають інформацію за допомогою Bluetooth і не потребують інтернету. Важливо: такий же месенджер має бути на телефоні людини, з якою ви плануєте зв'язуватись.
Якщо ви опинитесь поблизу, ви зрозумієте все зі звуків. Але влада міста помітить це першою — вона вас і має сповістити. В екстремальних випадках у місті вмикають сирени і починають сповіщати людей про небезпеку через зовнішні гучномовці.
Якщо ви почули таку сирену, вмикайте радіо, телевізор або приєднуйтесь до прямих трансляцій на сайтах чи на сторінках у соцмережах місцевих держустанов. Впродовж наступних п'яти хвилин після сигналів сирен влада має передати повідомлення через ці канали комунікації про подальші дії і небезпеки.
Спускатися в підвал. Якщо ви перебуваєте у багатоповерховому будинку і підвалу там немає, спускайтеся на перший поверх. Чим нижче ви перебуваєте, тим безпечніше. Проте не користуйтеся ліфтом.
Також ви можете піти у бомбосховище, якщо воно є поблизу. У жодному разі не підходьте до вікон. Якщо обстріл близько або спрямований на ваш будинок, закрийте вуха і відкрийте рот, це захистить від контузії.
Карта бомбосховищ і захисних споруд Києва тут. Також основними бомбосховищами будуть станції метрополітену столиці.
Як тільки ви чуєте свист снаряду, падайте на землю обличчям вниз. Витягніть все тіло, п'ятки тримайте разом, руками прикривайте шию, відкрийте рот, щоб захиститись від контузії.
Після першого снаряду роззирніться і спробуйте визначити найбільш безпечне місце — біля бордюру, в канаві чи будь-якому заглибленні в землі.
Якщо маєте змогу, рухайтесь до бомбосховища, найближчого підвалу, до підземного переходу. Ні в якому разі не намагайтеся ховатись у водоймах включно з фонтанами, біля стін сучасних будівель, магазинів офісів, в місцях, заставлених ящиками, контейнерами або будівельними матеріалами.
Не можна:
Важливо, аби найнеобхідніші речі ви мали під рукою. Знайдіть зручний місткий рюкзак і покладіть у нього:
Документи та гроші у водонепроникний пакет:
Аптечку та ліки:
Засоби особистої гігієни:
Одяг та взуття:
Інші речі:
Їжа:
Зараз агресор активно розповсюджує і розповсюджуватиме далі фейки. Росія робитиме все для нагнітання якомога більшої паніки і заплутування людей. Тому краще відписатися від псевдоновинних російських телеграм-каналів, що займаються пропагандою і читати новини від тих медіа, яким ви довіряєте.
Також ми маємо підтримувати ЗСУ. Для цього можна перераховувати кошти на рахунки фондів, що займаються постачанням всього необхідного для бійців на Сході України. Детальніше про те, як допомогти армії, читайте тут.
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.