Підсумки медіатижня

Підсумки медіатижня: зникнення Порошенка, газова медіа-війна Кличка та Янукович знову в тренді

Спецпроект «Рубрики» спільно з аналітичною компанією Corestone Group. Щотижня, у понеділок, ми публікуємо результати моніторингу інформаційного простору на предмет динаміки висвітлення «топів» українського політикуму і тенденційних змін. Висновки за 30 липня-5 серпня 2018 року – перед вами.

Сезон відпусток зробив доволі незвичайним тижневий рейтинг згадуваності політиків. Зокрема, чи не вперше за рік провідні позиції на ТБ втратили як Петро Порошенко, так й Володимир Гройсман. Їх місця зайняли Віктор Янукович та Віталій Кличко. І якщо перший був об'єктом обговорення ЗМІ весь тиждень – обговорювали невдалі судові засідання по справі про державну зраду екс-президента, то другий продовжував активну медіавійну з «Нафтогазом», який ніяк не хоче пробачити Києву якихось там декілька мільярдів гривень.

При цьому Прем'єр втратив значно менше позицій в рейтингах, перемістившись з 2-ї на 4-ту сходинки, завдяки голосному піару на інспекції будівництва залізниці до аеропорту «Бориспіль», а також візиту на Чернігівщину. Тоді як Президент був активним лише на Фейсбуці. Як наслідок – лише 7-ма позиція на ТБ. В Інтернеті він, правда, залишився першим, але це скоріш за інерцією – медіа цитували його пости та міркували, куди зникла перша особа.

Тим часом позицію у топ-3 в обох рейтингах вдалось відвоювати Юрію Луценку. Голосна (в прямому сенсі) прес-конференція по справі Надії Савченко та Володимира Рубана, де продемонстрували вибух снаряду з арсеналу «заколотників», активне коментування та візит до постраждалої від нападу херсонської активістки Катерини Гандзюк, заочна перепалка з Віктором Януковичем, конфлікт з підлеглим Сергієм Горбатюком – усе це, на фоні затишшя інших політиків, дало свої результати. Та, за компанію, підтягнуло у топ-10 власне Надію Савченко.

Також до рейтингів після невеликої перерви повернулась Людмила Денісова. Уповноважена з прав людини цього тижня переймалась не тільки долею політв'язнів Кремля, зокрема, звільненням Олександра Кольченка, але й не обійшла увагою два голосні соціальні скандали тижня – побиття дітей у притулку на Волині та побиття однолітками дівчинки в Одесі.

І несподіванка тижня – до топу на ТБ потрапив Павло Розенко, який спочатку розповідав про неприпустимість затримок пенсій, а потім ще й пообіцяв чергове підвищення «мінімалки».

Інші «підсумки медіатижня» від Corestone Group читайте за лінком.

Свіжі дописи

  • Екорубрика

Каховське водосховище: як жителі сіл, що стоять на березі колишнього резервуара, живуть без води 

“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше

Friday November 1st, 2024
  • Кейси

“Драматургія — це універсальний спосіб відновлення людини”: як працює Театр Ветеранів

Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Підвищення безпеки на дорогах: як проєкт ЄС змінює інфраструктуру українського міста

Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • УрбанРубрика

Як у Львові працює ініціатива “Візьми будинок під опіку”

4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Кейси

“Друзі у дворі”: навіщо миколаївський проєкт зближує дітей-сусідів?

Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024
  • Кейси

Магазин вишиванок, мережа кав’ярень та центр дитячого розвитку: як працює державна система грантів “єРобота”?

Ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт “єРобота”. Будь-хто… Читати більше

Wednesday October 30th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.