Підсумки медіатижня: передвиборчі тури, президентські вибори, національний екзит-пол
Спецпроект «Рубрики» спільно з аналітичною компанією Corestone Group. Щотижня, у понеділок, ми публікуємо результати моніторингу інформаційного простору на предмет динаміки висвітлення «топів» українського політикуму і тенденційних змін. Висновки за 25-31 березня 2019 – перед вами.
Медіаохоплення Президента Порошенка зросло на 52% на телебаченні і на 38% в Інтернеті. Цього тижня Президент відвідав Вінницю та Львів, де зазначив необхідність збереження європейського вибору України та протидії втручанню РФ у вибори. За даними національного екзит-полу Петро Порошенко посів другу сходинку у першому турі виборів Президента України з результатом в 17,8% голосів виборців.
На 69% на телебаченні і на 81% в Інтернеті виросло охоплення Юлії Тимошенко, яка за даними національного екзит-полу посіла третю сходинку в першому турі президентських виборів. Разом з тим, Тимошенко назвала ці дані неправдивими і заявила про результати паралельного екзит-полу від ВО «Батьківщина», за якими вона посідає другу позицію, а Порошенко – третю.
На 230% на телебаченні і на 89% в Інтернеті зросли показники медіаохоплення Володимира Зеленського, який за даними національного екзит-полу отримав близько 30% підтримки виборців у першому турі виборів Президента України. Також цього тижня Володимир Зеленський пообіцяв що невдовзі представить свою команду.
На 74% на телебаченні і на 129% в Інтернеті зросло медіаохоплення Олександра Вілкула, який цього тижня розкритикував поїздку Віктора Медведчука та Юрія Бойка до РФ. У першому турі президентських виборів за даними національного екзит-полу Вілкул набрав 4% підтримки виборців.
Медіаохоплення Юрія Бойка зросло на 55% на телебаченні та не 69% в Інтернеті. За даними національного екзит-полу, у першому турі виборів Президента він отримав 9,7% підтримки виборців.
На 71% на телебаченні і на 112% в Інтернеті зросли показники охоплення Анатолія Гриценка, який за даними національного екзит-полу посів на виборах 5 місце з результатом у 7,1% підтримки. Сам Гриценко заявив, що не планує підтримати у другому турі ані Порошенка, ані Зеленського.
На 70% на телебаченні і на 68% в Інтернеті зросли показники медіаохоплення кандидата в Президенти Олега Ляшка, який цього тижня з передвиборчим візитом відвідав Чернігів, де говорив передусім про проблему зависоких тарифів на комунальні послуги. За даними національного екзит-полу, політик отримав 4,7% підтримки у першому турі виборів.
На 20% на телебаченні зросло охоплення Володимира Гройсмана, який зустрівся з міжнародними спостерігачами та заявив що особисто контролюватиме чистоту виборчого процесу. Проголосував Володимир Гройсман у себе на Батьківщині у Вінниці.
На 436% на телебаченні і на 6% в Інтернеті зросли показники медіаохоплення Віктора Медведчука, який цього тижня запропонував прямі перемовини між Києвом та Москвою.
На 160% на телебаченні зросло охоплення Ріната Ахметова, якого у своєму інтерв'ю згадав Арсен Аваков, назвавши Ахметова проукраїнською східною опозицією. Також за даними журналу «Новое время» з 2014 року компанії Ахметова придбали активів на суму близько 22 млрд грн.
На 133% зросло медіаохоплення Ігоря Коломойського в Інтернеті, згадуваного в основному як сірого кардинала «ЗеКоманди» Володимира Зеленського на виборах.
Інші «підсумки медіатижня» від Corestone Group читайте за лінком.