Підсумки медіатижня: 5 річниця початку агресії РФ, підкуп виборців, Порошенко в ООН
Спецпроект «Рубрики» спільно з аналітичною компанією Corestone Group. Щотижня, у понеділок, ми публікуємо результати моніторингу інформаційного простору на предмет динаміки висвітлення «топів» українського політикуму і тенденційних змін. Висновки за 11-17 лютого 2019 – перед вами.
Медіаохоплення Президента Порошенка зросло на 24% на телебаченні і на 26% в Інтернеті. Петро Порошенко виступив на засіданні ВР, присвяченому 5 річниці початку збройної агресії РФ проти України, де підписав закон про закріплення курсу на євроінтеграцію в Конституції, заявив про необхідність бути єдиними заради країни і обговорив «азовський» пакет санкцій проти РФ з Дональдом Туском, який був гостем засідання. Також Президент відвідав США, де виступив на засіданні Генеральної асамблеї ООН, закликавши позбавити РФ права вето у Радбезі ООН, а також отримав відзнаку «Міжнародний державний діяч» від Ради з міжнародних питань Філадельфії.
На 25% впало на телебаченні і на 8% зросло в Інтернеті охоплення Юлії Тимошенко, яка цього тижня звинуватила штаб П.Порошенка у підкупі виборців і заявила, що давала свідчення з цієї справи у Національній поліції. Також з Юлією Тимошенко пов'язують мережу підкупу громадян на виборах під кураторством депутата від «Батьківщини» Руслана Богдана, про викриттяякої заявив на брифінгу заступник глави СБУ Кононенко.
На 32% на телебаченні зросло охоплення Ріната Ахметова, передусім висвітлюваного у ЗМІ в контексті діяльності його благодійного Фонду.
На 218% на телебаченні зросли показники охоплення Віктора Януковича, що передусім пов'язано зі згадками у медіа, що стосувались 5 річниці розстрілу Небесної сотні та його втечі з України.
На 25% на телебаченні впали показники медіаохоплення Олега Ляшка, який цього тижня проводив зустрічі з виборцями, зокрема відвідав металургійні підприємства в Запоріжжі та церемонію вручення ключів від квартир працівникам ДСНС на Чернігівщині.
На 27% впало на телебаченні і на 15% зросло в Інтернеті охоплення Володимира Гройсмана, який заявив, щоза останні три роки мінімальна зарплата зросла в Україні з 50 доларів до 150.
На 34% на телебаченні і на 37% в Інтернет-ЗМІ впали показники медіаохоплення Юрія Луценка, який заявив про відкриття розслідування у зв'язку з перевищенням повноважень сумськими поліцейськими, які заарештували працівників виборчого штабу партії БПП в Сумах.
На 340% на телебаченні зросломедіаохоплення Арсенія Яценюка, який цього тижня провів зустріч з Дональдом Туском та відкрив Київський безпековий форум.
На 28% на телебаченні впали показники охоплення Анатолія Гриценка, який заявив про те, що суд задовольнив його позов до ЦВК. За його словами, суд змусив ЦВК зібратися на засідання і розглянути заяву про надання доступу до Реєстру виборців.
Більш ніж на 1000% на телебаченні зросли показники охоплення Леоніда Кучми, який цього тижня виступив разом з Віктором Ющенком та Леонідом Кучмою на економічному Форумі, де розкритикував падіння виробництва в Україні та заявив про необхідність для громадян орієнтуватись на економічні аспекти при виборі кандидата в Президенти.
На 44% в Інтернеті зросли показники охоплення Арсена Авакова, який цього тижня коментував звинувачення у співпраці з Юлією Тимошенко, заявивши, що МВС не працюють ані на владу, ані на опозицію.
Інші «підсумки медіатижня» від Corestone Group читайте за лінком.