Підсумки медіатижня: офіційні результати виборів, обговорення дебатів на стадіоні
Спецпроект «Рубрики» спільно з аналітичною компанією Corestone Group. Щотижня, у понеділок, ми публікуємо результати моніторингу інформаційного простору на предмет динаміки висвітлення «топів» українського політикуму і тенденційних змін. Висновки за 1-7 квітня 2019 – перед вами.
Медіаохоплення Президента Порошенка зросло на 133% на телебаченні і на 9% в Інтернеті. Цього тижня Порошенко посів другу сходинку за офіційними результатами першого туру виборів Президента, набравши 15,95% голосів виборців і поступившись Володимиру Зеленському, який отримав 30,24% підтримки виборців. Також Президент відповів на відеозапрошення на дебати від Зеленського, акцентувавши на їх важливості і необхідності професійного підходу до політики. Президент погодився провести дебати на стадіоні та пройшов аналіз від нарколога.
На 340% на телебаченні і на 81% в Інтернеті виросло охоплення Володимира Зеленського, який цього тижня записав відеозвернення до Петра Порошенка, запрошуючи того взяти участь у дебатах. При цьому, політик висунув вимогу: проведення дебатів на НСК «Олімпійський» за участі усіх журналістів, які забажають бути присутніми, а також попередній медичний аналіз для обох кандидатів від нарколога. Згодом Зеленський запропонував у якості арбітра на дебатах Юлію Тимошенко.
На 83% зросли на телебаченні і на 33% впали в Інтернеті показники медіаохоплення Юлії Тимошенко, яка на початку тижня заявила про сфальсифікований результат першого туру президентських виборів і про дані паралельного підрахунку голосів, за яким вона проходила до другого туру замість Порошенка. Також Тимошенко не прийняла запрошення від Володимира Зеленського стати арбітром на дебатах кандидатів у Президенти в другому турі.
Медіаохоплення Юрія Бойка зросло на 92% на телебаченні та впало на 43% в Інтернеті. За даними ЦВК, у першому турі виборів Юрій Бойко отримав 11,67% підтримки виборців в Україні, а також перше місце на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей і на закордонних виборчих дільницях в Молдові та Естонії.
На 74% зросли на телебаченні і на 62% впали в Інтернеті показники охоплення Анатолія Гриценка, який за даними ЦВК отримав 6,91% підтримки виборців. Також Гриценко заявив, що не підтримуватиме у другому турі виборів Петра Порошенка та провів зустріч з Володимиром Зеленським, заявивши що може його підтримати залежно від того, кого представить кандидат у якості команди.
На 3% на телебаченні і на 1% в Інтернеті впали показники медіаохоплення Володимира Гройсмана який цього тижня доручив Нафтогазу знизити ціни на газ для населення України.
На 28% на телебаченні і на 44% в Інтернеті впало охоплення Олега Ляшка, який за даними ЦВК у першому турі отримав 5,45% підтримки виборців.
На 168% на телебаченні зросли показники медіаохоплення Арсена Авакова, який розкритикував «обмін» відеороликами між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським, зазначивши що це можна розглядати як незаконну агітацію. Також міністр активно коментував забезпечення заходів правопорядку під час виборчого процесу та підрахунку голосів.
На 8% на телебаченні зросли показники охоплення Олександра Вілкула, який за даними ЦВК на виборах отримав 4,15% голосів виборців.
Більш ніж на 1000% на телебаченні і на 19% Інтернеті зросли показники охоплення Ігоря Коломойського, згадуваного в основному як сірого кардинала «ЗеКоманди» Володимира Зеленського на виборах.
Інші «підсумки медіатижня» від Corestone Group читайте за лінком.