Щорічно у світі утворюється 2 млрд тонн побутових відходів, і ця цифра збільшується з кожним роком.
Зменшення кількості відходів — це впровадження низки побутових звичок в межах домогосподарства, завдяки яким скорочуються відходи.
За прогнозами Світового банку, до 2030 року кількість відходів може вирости до 2,58 млрд тонн, а до 2050-го — до 3,77 млрд тонн. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ми почали новий етап поводження з відходами. А Директива 2008/98/ЄС, що лягла в основу Національної стратегії управління відходами, стала новим завданням для України.
Директива ЄС визначає п'ять важливих пунктів:
В Україні щороку викидають 400 млн тонн сміття, з яких, за різними оцінками, переробляють лише 3-6%. Однією з ключових перепон на шляху до сортуванням була відсутність точок прийому сортованої сировини. Та у 2018 році мережа "Сільпо" відкрила першу станцію SilpoRecycling спільно з проєктом "Україна без сміття". Наразі вторинну сировину можна принести у будь-який з 300 магазинів мережі, де її сортують на чотири фракції: скло, пластик, метал та папір. Ці ж фракції сортують на АЗС WOG у Києві та Калуші (Івано-Франківська область).
Джерело: WWF
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.