- Категорія: відходи
- Проблема: засміченість, органічні відходи
- Рішення: Зменшення кількості відходів
Зменшення кількості відходів — це впровадження низки побутових звичок в межах домогосподарства, завдяки яким скорочуються відходи.
5 перших кроків:
- Встановіть вдома кілька контейнерів для сортування;
- Сортуйте та переробляйте усі відходи, що не можуть бути повторно використані. Папір, скло, пластик – здавайте на переробку, органічні відходи – компостуйте;
- Купуйте лише те, що вам дійсно потрібно, перед покупкою – спитайте друзів чи знайомих, можливо, вони мають потрібну вам річ і можуть дати покористуватися;
- Перед походом до магазину складіть список продуктів та не купуйте зайвого, аби потім не викидати придбане;
- Спробуйте давати речам друге життя, замість того, щоб купувати нові.
Детальніше:
За прогнозами Світового банку, до 2030 року кількість відходів може вирости до 2,58 млрд тонн, а до 2050-го — до 3,77 млрд тонн. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ми почали новий етап поводження з відходами. А Директива 2008/98/ЄС, що лягла в основу Національної стратегії управління відходами, стала новим завданням для України.
Директива ЄС визначає п'ять важливих пунктів:
- запобігання утворенню відходів;
- підготовка до повторного використання;
- рециклінг або переробка;
- інша утилізація, енергетичне відновлення;
- захоронення.
В Україні щороку викидають 400 млн тонн сміття, з яких, за різними оцінками, переробляють лише 3-6%. Однією з ключових перепон на шляху до сортуванням була відсутність точок прийому сортованої сировини. Та у 2018 році мережа "Сільпо" відкрила першу станцію SilpoRecycling спільно з проєктом "Україна без сміття". Наразі вторинну сировину можна принести у будь-який з 300 магазинів мережі, де її сортують на чотири фракції: скло, пластик, метал та папір. Ці ж фракції сортують на АЗС WOG у Києві та Калуші (Івано-Франківська область).
Джерело: WWF