А також про черговий ракетний шторм, потік подарунків для ЗСУ та неочікувану “кучмізацію” внаслідок дерусифікації. Розповідаємо, як змінилася ситуація за тиждень з 31 жовтня по 4 листопада
Окупанти продовжують "здачу Шредінгера" Херсонщини. З одного боку, лунають заяви про відведення сил рф з правобережжя, "евакуацію" цивільних та майна, переміщення окупаційної "влади" до міста Скадовськ на лівобережжі області. З будівлі Херсонської ОДА зник російський прапор, з'явилися фото підірваних веж зв'язку, знищених катерів на Дніпрі, покинутих блокпостів. Однак разом з тим триває створення фортифікаційних споруд у місті, а війська рф насичуються мобілізованими солдатами. Усе це ЗСУ називає створенням картинки, що окупанти начебто тікають з півдня. Що насправді задумала росія — мабуть, дізнаємося вже дуже скоро. Адже українські війська невблаганно просуваються вперед.
Цього тижня український прапор замайорів над селищем Мала Сейдеменуха, що біля Давидова Броду. Хоча офіційного підтвердження від Генштабу ще не було, але відео вже з'явилося в мережі.
ЗСУ дали відсіч просуванню ворога біля Макіївки, Невського, Білогорівки. Успішно йде самознищення російської армії під Бахмутом. Вже який тиждень тривають безрезультатні спроби "ПВК Вагнера" взяти місто. Те, що відбувається там — це вже картинка навіть не Другої, а Першої світової війни. "Місячний" пейзаж — тисячі кратерів від розривів снарядів, випалена земля, руїни будівель, колючий дріт, десятки одиниць знищеної техніки, сотні й тисячі тіл вбитих росіян, що залишаються в полі після чергового штурму… Безглуздий наступ рф продовжується, наші хлопці впевнено тримають оборону.
Спроба наступу росії під Вугледаром, в районі селища Павлівка, також закінчилася нічим. ЗСУ втримали позиції, а війська окупантів здобули черговий сумнівний рекорд. Так, під час спроби штурму рф втратила більше морпіхів, ніж в Чеченській війні.
ЗСУ продовжують завдавати точкові враження по окупантах у зайнятих ними населених пунктах. Військові, фсбшники, окупаційна адміністрація отримали "на горіхи" у Херсоні, Мелітополі, Голій Пристані.
Гуманітарна катастрофа в окупованих містах півдня й Донбасу стає все глибшою та масштабнішою. Так, у Маріуполі взимку не буде опалення, тільки у частини з 130-150 тис. нинішніх мешканців є вода та електроенергія.
На Херсонщині зафіксовані чисельні випадки мародерства. "Крадуть все", — зазначив голова Херсонської облради Олександр Самойленко.
Генштаб заявив, що загарбники використовують цивільних як "живий щит", розміщуючи війська в школах Сватового та змушуючи місцевих приводити дітей на заняття.
В Енергодарі окупанти методом силового примусу проводять перепис населення.
Триває насичення військами рф Білорусі. Так, цього тижня зафіксовано переміщення з росії особового складу, літаків Міг-31 з балістичними ракетами "Кинджал". Однак за словами очільника ГУР МО Кирила Буданова, на нинішньому етапі загрози вторгнення з Білорусі немає.
"Якщо говорити про російську військову діяльність у Білорусі, то зараз присутність російських військових у Білорусі не така велика. Там лише близько 4300 військовослужбовців. Це угруповання дуже обмежене у системах важкого озброєння, і більшість — близько 80% угруповання — це мобілізований персонал. Отже, підсумовуючи вищесказане, можу сказати, що на нинішньому етапі загрози вторгнення з Білорусі немає", — сказав він. Однак ЗСУ продовжує укріплювати наш північний кордон.
Як каже військова мудрість, найкращий захист — це наступ. Тому два ударні гелікоптери рф Ка-52 вирішили згоріти у Псковській області. Як так сталося — загадка, розгадку якої, ймовірно, знають наші розвідники.
Українські міста готуються до складної зими. Так, мер Києва Віталій Кличко анонсував розгортання 1000 пунктів обігріву в столиці у випадку НС, а у Львові повертатимуть 50% вартості генераторів, які купуватимуть для багатоповерхівок.
З поста було знято голову "Нафтогазу" Юрія Вітренка. Тривають дискусії, чи було це рішення викликане незадовільними фінрезультатами компанії, чи є політично вмотивованим. Новим очільником "Нафтогазу" став Олексій Чернишов, який до цього був головою Мінрегіону.
Несподівано декомунізація та дерусифікація в Новгород-Сіверському на Чернігівщині завершилася "кучмізацією". Одну з центральних вулиць назвали іменем другого Президента України. Сам Леонід Данилович був дуже розчулений та відреагував фразою "новгород-сіверці, ну ви даєте", розповів міський голова. Зазначимо, що Леонід Кучма – уродженець Новгород-Сіверщини.
Понеділок, 31 жовтня, "традиційно" розпочався з чергового масового ракетного удару по критичній інфраструктурі країни. І хоча сили протиповітряної оборони збили 44 із понад 50 ракет, руйнувань зазнали 18 об'єктів у 10 регіонах. Найбільше постраждали Київ та область. Так, 80% столиці в понеділок залишилося без водопостачання, а аварійні відключення світла тривають і досі. Протягом тижня ворог завдавав ще удари як ракетами, так і дронами. Як зазначив Володимир Зеленський, рівень пошкоджених енергооб'єктів сягнув 40%.
Продовжуються спроби рашистів перепід'єднати Запорізьку АЕС до російської енергосистеми. Наслідком цього стало повне знеструмлення станції 2 листопада.
Після атаки Чорноморського флоту рф 29 жовтня та гучних заяв рф від про вихід із "зернової угоди" змінилося приблизно нічого. 12 суден з агропродукцією вже в понеділок вийшли з портів до країн Африки, Азії та Європи. А путін пізніше зазначив, що рф не "виходить" з угоди, а "призупиняє" її дію, та зажадав гарантій безпеки для флоту. Яких і до чого тут кораблі з зерном — незрозуміло, але вже 3 листопада росія погодилась відновити роботу "зернового коридору" (який і так не зупинявся). В МЗС наголосили, що жодних нових зобов'язань Україна на себе не брала. Що ж, черговий "жест доброї волі" від рф.
Іран готується відправити росії в листопаді близько 200 дронів, зазначили у ГУР МО. Усього ж росія має отримати до 1000 одиниць зброї, зокрема балістичні ракети та ударні безпілотники, пише CNN. Однак цьому може завадити наростаюче напруження на Близькому Сході. Так, Саудівська Аравія заявила, що Іран має намір напасти на неї та Ірак найближчим часом для того, щоб відвернути увагу суспільства від потужних внутрішніх протестів, що стрясають державу вже декілька тижнів.
Також схоже, що до клубу постачальників зброї росії вирішила приєднатися ще одна "країна-вигнанець". США звинуватили Північну Корею в таємному постачанні боєприпасів рф. Як це відіб'ється на подіях на фронті, покаже час.
МАГАТЕ очікувано не знайшло в Україні ознак незадекларованої ядерної діяльності. Черговий російський фейк про "брудну бомбу" спростовано на найвищому рівні. А інспекції США, також очікувано, не знайшли фактів розкрадання Україною американської зброї. Ще мінус один російський фейк.
Потужний пакет підтримки на 400 млн дол. отримала Україна цього тижня від США. Туди увійдуть 45 модернізованих танків Т-72 (а ще ремонт 45 профінансують Нідерланди), 250 БТР М1117, 40 бронекатерів, 1100 дронів Phoenix Ghost, а також ЗРК Hawk. Це буде істотним посиленням як наших ударних угруповань на сході та півдні, так і оборони тилу.
Німеччина передасть Україні 500 автівок для патрулювання кордону. Іспанія — системи ППО Hawk, гармати та снаряди. А Камбоджа, яка має чи не найдосвідченіших фахівців з розмінування у світі, буде навчати українських саперів. Неочікувано допомогти Україні нарешті вирішила Болгарія, яка весь цей час ухилялася від цього. Анонсоване важке озброєння та запасні частини, однак строків, коли воно буде надано, ще немає.
Надважливий пакет допомоги анонсувала Швейцарія. Країна виділить нам майже 100 млн дол. на відновлення енергосистеми та пом'якшення гуманітарної ситуації.
Допомогу виділить Україні й Microsoft — 100 млн дол, завдяки яким держава та об'єкти інфраструктури зможуть безоплатно використовувати хмарні сховища корпорації до кінця 2023 року.
А найбільше підтримують Україну, звісно, самі українці. Новий масштабний збір Сергія Притули на 50 БТР Spartan було закрито за півтора дня замість запланованого тижня. А коштів з донатів вистачить навіть на 60 машин. Це буде значним підсиленням наших моторизованих частин.
Неочікувану підтримку ЗСУ надала Одеська митниця — в одному з контейнерів там виявили гелікоптер Мі-2, що перебував там з 2007 року. Треба ще добре пошукати — можливо, знайдемо парочку танків чи БТР.
Видатний американський історик Тімоті Снайдер став амбасадором UNITED24. Це великий успіх у справі представлення України серед західної наукової спільноти.
Немає лиха без добра. 3 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт про держбюджет-2023. Причому процес його ухвалення виявився найменш проблемним за всі роки. Обговорення на комітеті тривало десять хвилин, а вже наступного дня за проєкт швидко проголосували депутати.
"43% всіх коштів направляємо на армію та безпеку України. Це понад 1 трлн грн. Величезна сума, яка дозволить забезпечити необхідним наших героїв на фронті", — зазначив глава уряду Денис Шмигаль. Дефіцит бюджету в 38 млрд дол. уряд розраховує переважно закривати завдяки підтримці міжнародних партнерів.
Укроборонпром налагодив виробництво 122-мм і 152-мм снарядів для радянської важкої техніки, що є на озброєнні України, а також 120-мм мін. Оскільки артилерія виконує сьогодні на фронтах понад 80% вогневого враження противника — це чудова новина. Адже саме "снарядний голод" ЗСУ навесні привів до того, що наша армія вимушена була відступати, відповідаючи на 10 пострілів рашистів одним. Сподіваємося, що більше такого не повториться.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.