Вибух будинку на київських "Позняках" забрав життя 5 осіб. Незважаючи на кілька версій події, мешканці будинку прямо вказують на проблему з газопостачанням. Виразний запах газу стояв не тільки у квартирі пенсіонерки, де стався вибух, але і по всьому під'їзду.
Як насправді жив будинок на вулиці Соломії Крушельницької ⅕ за миті до трагедії, хто винен і що буде далі — "Рубрика" запитала в одного з мешканців будинку, Миколи Рожкова.
– Розкажіть, що у вас відбувається зараз? Як жителі реагують на ситуацію?
– Люди бояться втратити свою власність. Мені простіше, я знімаю квартиру, а вони не хочуть втратити майно і тому побоюються говорити погано про можновладців. Мене сьогодні критикували під час зустрічі мешканців, коли я обурився, що моє житло розкрили.
Коли ми з сусідом виходили з квартири відразу ж після вибуху, я сказав прибулим МНС-никам, що на поверсі не залишилося людей і все порожньо. Вони ж все одно розкрили квартири. Це подвійне почуття: по-перше, коли тобі не довіряють. А друге, раптом у мене щось в квартирі приватне було, адже нас ніхто не попередив.
– Вибух стався в 6-му під'їзді. Там же знаходилася ваша квартира?
– Так, живу в 6 під'їзді, на 9 поверсі, у 231 квартирі. Я не її власник, а лише знімаю.
– Давайте докладніше про ситуацію за кілька днів до трагедії. Відомо, що до вас приїжджали газівники. Що тоді сталося?
– Приїхали товариші з "Київгазу" 17 червня. Газівники говорили абсолютно різні речі, причому кожному жителю вони висували свої претензії. Мені сказали, що поганий газовий кран, сусідам говорили покласти пляшку під шланг, якщо буде пропускати. У підсумку вони поставили гумові трубки з хомутами, після них смерділо газом і ніхто не міг зрозуміти, що це таке. Протягом 3-х днів відчувався запах в квартирах.
У мене є сусід, він постійно ходив і закривав цей кран. Я вже в суботу не витримав і висловив йому, адже навіть включити конфорку і щось приготувати не міг. Він каже: "Слухай, я боюся вибуху. У мене є відчуття, що газ труїть". Але пізніше виявилося, що і інші сусіди також намагалися закривати у себе крани.
Вранці в неділю я прокинувся від гуркоту, думав, що вибухнуло щось у моїй квартирі, але в підсумку вийшов на балкон по розбитому склу та побачив, що частина будинку просто відвалилася. Зібрав документи, гроші, забрав свою кішку і вийшов на парадну, а там немає сходів…
У підсумку ми стояли і годину просили рятувальників дати нам можливість вийти через дах, вони ж сказали стояти на місці і чекати. Реально було страшно, адже будинок міг впасти. У сусіда підлога провалилася, дивуюся, як він на місці там не зійшов з розуму.
– За словами мешканців, вони заздалегідь зверталися в службу у зв'язку з підозрою на витік газу. Чому ніхто не відреагував?
– У нас були збори сусідів і там стверджують, що бабуся, у чиїй квартирі і стався вибух, дзвонила в суботу сусідці навпроти, а в неділю вона нібито зверталася в газову службу. Газа реально було багато, і у мене виникає питання, як бабуся, у якої в квартирі були зачинені вікна, а газ протягом доби надходив в квартиру, залишилася жива так довго?
У цей же момент 4-м дорослим людям стало погано в під'їзді через таку велику кількість газу. Як вона могла залишитися живою протягом тривалого часу у приміщенні, де багато газу? При цьому вона скаржилася ввечері в суботу і о 9 ранку (вибух стався в 10 ранку. – Ред.) у неділю і говорила всім, що у неї труїть газ. За ніч до трагедії вона дзвонила в газову службу і говорила їм, що вентиль у неї закритий, а запах відчувається.
Ще один момент: у неділю, після трагедії прийшла якась жінка на місце вибуху і давала інтерв'ю "Інтеру", де говорила, що газом нібито не смерділо. При тому, що запах стояв у всіх квартирах, сусідці навіть погано стало…
– Ви згадали чотирьох людей, яким стало погано. Коли саме?
– Коли ми протягом години чекали рятувальників після вибуху. При цьому вікна були відкриті, їх розбило хвилею. Давайте порівняємо: коли 4-м дорослим людям під 40 років стало погано після вибуху від газу, а літній жінці в момент вибуху ні?
І кілька слів про саму бабусі. Вона не була божевільною. Вона – директор школи на пенсії, була дуже активною, організовувала роботу по дому. При всіх розбіжностях і тому факті, що не було у нас ОСББ, завдяки їй поставили двері, зробили ремонт у парадному, поставили домофон і багато іншого. А голубів вона любила і годувала, можливо, тому що була самотньою.
– А як люди реагували на те, що в будинку пахне газом?
– Сусіди казали, що газівники порадили просто закривати загальний розподільний кран. Комусь радили поставити пляшку, деяким просто помазали милом і сказали, що газ не труїть. Людям доводилося бігти за комунальниками і просити перевірити ще раз. Звичайно, не можу однозначно говорити про халатність, тут вирішить слідство, але була ось така ситуація.
І ще компанія, яка нас обслуговувала, що не була авторизована "Київгазом". У них не було контракту знімати лічильники, про це також говорять сусіди.
– Що зараз відбувається з мешканцями?
– Ситуація трохи дивна. Частина людей зацікавлена повернути своє нерухоме майно, є певний пресинг на нас, адже ми орендували квартиру. У вівторок буде брифінг, де вже скажуть, що буде далі. З сусідом по квартирі трохи в підвішеному стані, адже в даному випадку ми лише орендуємо житло.
– Ще говорили про виплату грошової компенсації для постраждалих, жителям близько 40 квартир. Ви щось чули про це?
– Не можу точно сказати, але градус параної зберігається. У понеділок приходив якийсь адвокат, який всім сказав, що навіть якщо покійну бабусю зроблять винною, то вам все одно видадуть компенсації. Люди ж переживають, що нічого не отримають.
– А в чому параноя проявляється?
– Ніхто нікому не вірить. Починається скандал з розряду – ми живемо тут десятки років, а ви знімаєте квартиру, тому ваше барахло не має значення.
Хоча я своє майно ціную, як і всі інші. Так, мені в якомусь плані простіше, що це не моя квартира, але все ж я колекціонер вінілу, старих ігрових консолей і взагалі-то мої речі так само цінні.
Люди не довіряють нікому так само, як і я вам не довіряю. Кажуть ще – ви сильно не висловлюйте права на приватне життя, не піднімайте тему зі зломом. Параноя як по відношенню до нас у питанні розподілу майна, так і з приводу всіх чужих людей, які підходять. Наприклад, не довіряють тим, хто своїх адвокатів кличе. Мало не пересварилися. В принципі зрозуміло чому, всі бояться що чийсь адвокат буде гірше представляти всіх постраждалих.
Нематеріальна культурна спадщина України — це більше, ніж знання, навички чи обряди. Це частина живого… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.