Усе, що треба знати абітурієнту
З 10 липня в Україні статує вступна кампанія до закладів вищої освіти (ЗВО), і саме з цього дня університети почнуть приймати заявки від абітурієнтів.
Реєстрація електронних кабінетів вступників починається раніше – 1 липня. Тож готуватися до подачі документів майбутнім студентам варто вже зараз.
Щоб допомогти українцям швидко розібратися зі вступною кампанію, «Рубрика» підготувала пам'ятку, де включено все, що варто знати абітурієнту про вступ до університетів у 2019 році. А ще – відповідаємо на поширені запитання.
⏰ Строки прийому заяв на очну форму навчання:
1 липня – реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів
10 липня – початок вступної кампанії
10 – 16 липня – прийом документів абітурієнтів, які будуть проходити творчий конкурс, будуть здавати вступні іспити та проходити співбесіди
10 – 22 липня – для осіб, які вступають тільки за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
17 – 19 липня – прийом документів абітурієнтів, які складатимуть вступні іспити або проходитимуть співбесіду
1 – 10 липня –творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 1 до 10 липня (12 липня для спеціальності 025 «Музичне мистецтво») включно (для вступників на місця державного та регіонального замовлень за графіком, що попередньо погоджений МОН). З 11 до 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників на контракт.
17 – 22 липня – проведення вступних іспитів
21 – 23 липня – проведення співбесід
⏰ Строки прийому заяв на заочну, вечірню та дистанційну форми навчання, а також отримання ОКР Магістра та Спеціаліста кожен навчальний заклад встановлює сам. Ці дати вказані у правилах прийому 2019 до навчального закладу.
✅ Результати рейтингів та зарахування до університету:
1 серпня – оприлюднення рейтингового списку абітурієнтів
до 9 серпня – зарахування абітурієнтів за кошти державного замовлення
до 30 вересня – зарахування абітурієнтів за кошти фізичних та юридичних осіб.
Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті (який працює лише під час вступної кампанії).
💻 Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
✏️ Як саме розраховується середній бал, визначено в Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі. Він обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала і розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи в загальну кількість не враховуються.
Важливо! У разі наявності кількох сертифікатів ЗНО, зазначається один із них на вибір вступника.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред'являє особисто оригінали:
📑 До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає такі документи:
Перелік документів, необхідних для вступу, зокрема, додаткових, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію, встановлюють ЗВО у своїх Правилах прийому.
🎼 Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та екзаменаційного листка з фотокарткою.
Інші копії документів подаються вступником, якщо це викликано особливими умовами вступу на відповідні конкурсні пропозиції, установлені законодавством, у строки, визначені для прийому документів.
Процедура подання заяв про вступ в електронній формі регулюється «Порядком подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2019 році».
Для подання електронної заяви вступник повинен зареєструватись на інтернет-сайті за електронною адресою: https://ez.osvitavsim.org.ua/
Перед початком роботи обов'язково перегляньте інформацію у розділах:
Після ознайомлення з вищевказаними матеріалами необхідно зареєструватись у системі: натисніть «РЕЄСТРАЦІЯ» (у вікні «Заповнити анкету вступника»).
Важливо! Системою подання заяв в електронній формі зможуть скористатися у повній мірі тільки вступники, які мають свідоцтво про здобуття повної загальної освіти або атестат про повну загальну середню освіту, виготовлений з використанням фотополімерних технологій, та сертифікати ЗНО 2017, 2018 і 2019 років (крім сертифікату ЗНО 2017 з англійської, французької, німецької та іспанської мов) і бажають вступити на денну або заочну форми навчання за освітніми ступенями бакалавр, молодший бакалавр, (магістр медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), а також на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст.
Тільки введення правильних та достовірних даних надають Вам можливість прийняти участь у конкурсному відборі та, при успішному його проходженні, бути рекомендованими до зарахування в обраний заклад вищої освіти.
Інструкцію реєстрації електронного кабінету дивіться тут ⬇️
Вступники, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2019 року, можуть вступати до уповноважених ЗВО (наказ МОН від 24 травня 2016 року № 560) за результатами вступних іспитів (з урахуванням особливостей проходження державної підсумкової атестації в освітніх центрах «Крим-Україна» або без такого врахування для осіб, які отримали документ про повну загальну середню освіту) та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором).
Вступники, місцем проживання яких є територія проведення ООС, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 1 січня 2019 року, можуть вступати до ЗВО на території Луганської і Донецької областей та переміщених закладів вищої освіти (наказ МОН від 21 червня 2016 року № 697) за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором).
Інвалід війни
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2019 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2019 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018 років (у будь-яких комбінаціях за їх вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2019 році Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2019 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2019 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017 – 2019 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Учасник бойових дій
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2019 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2019 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017 – 2019 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
Звільнений з військової служби
Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2018 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому випадку подаються у паперовому вигляді.
«Чорнобилець»
Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.
Здобув повну загальну середню освіту за кордоном
Такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання).
Увага! Якщо такі вступники хочуть брати участь у конкурсі на зайняття бюджетних місць, то зможуть це зробити лише в разі вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
Детальну інформацію щодо пільг 2019 року дивіться на сайті МОН.
❓ Як дізнатися, ЗНО з яких предметів потрібні для обраної мною спеціальності?
Перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу до конкретного закладу вищої освіти (ЗВО), а також перелік конкурсних пропозицій можна знайти у Правилах прийому цього ЗВО. Для вступників на базі повної загальної середньої освіти, на місця державного та регіонального замовлення, загальний перелік конкурсних предметів, зокрема, творчих заліків та творчих конкурсів є в додатку 4 до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році.
❓ Сертифікати ЗНО яких років можна подавати у 2019 році для вступу до ЗВО?
2019 року приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише із сертифікатів 2018 та 2019 року.
❓ Чи потрібна для вступу медична довідка?
В Умовах прийому 2019 року не передбачено подання для вступу на базі повної загальної середньої освіти медичної довідки. Однак ЗВО у своїх Правилах прийому встановлюють перелік документів (у тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію. Тому необхідність подання довідки варто уточнити у приймальній комісії обраного вишу.
❓ Як дізнатися, скільки бюджетних місць виділено на обрану мною спеціальність?
Кількість місць, виділених державою на ту чи іншу спеціальність, визначається щороку відповідною постановою КМУ – її здебільшого ухвалюють напередодні вступної кампанії.
Максимальний обсяг бюджетних місць на спеціальність у межах вишу (з можливим розбиттям на конкурсні пропозиції) публікується на офіційних сайтах ЗВО. Загальна кількість місць на закриті конкурсні пропозиції також публікується на сайтах ЗВО.
Для спеціальностей, що входять до Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка (додаток 2 до Умов прийому) виші можуть встановлювати кваліфікаційний мінімум державного замовлення – мінімальну кількість вступників, які здобули право навчатись на місцях державного замовлення, при якій буде відкрито набір на відповідну конкурсну пропозицію.
❓ Скільки можна подати заяв на бюджетну і контрактну форми навчання на основі повної загальної середньої освіти?
Вступники можуть подати до 7 заяв на місця державного та регіонального замовлення в закритих (фіксованих) та відкритих конкурсних пропозиціях.
Кількість заяв на контрактну форму навчання не обмежується.
❓ На скільки спеціальностей і в скільки вишів можна подати заяви на бюджетну і контрактну форми навчання?
Вступники можуть подати заяви не більш ніж з 4 спеціальностей на місця державного та регіонального замовлення. Кількість заяв на спеціальності на контрактну форму навчання, а також кількість вишів, куди можна подати ці заяви, не обмежується.
❓ Що робити, якщо приймальна комісія відмовляє мені у вступі за пільгами?
Звернутися письмово до приймальної комісії вишу, а у разі виникнення проблеми – до органу управління або засновника ЗВО.
❓ Заклад освіти затримує видачу документу про середню (вищу) освіту. Що робити?
Потрібно звернутися з відповідною письмовою заявою до закладу освіти, а в разі виникнення проблем – до органу управління або засновника закладу освіти.
❓ Чи можливо одночасно вступити на навчання за двома різними спеціальностями, у два різні ЗВО?
Так, ви можете навчатися за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами навчання в одному або різних закладах вищої освіти, за умови, що тільки одна з них за державним (регіональним) замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів.
❓ Хто має право подавати паперові заяви на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань)?
У паперовій формі подають вступники:
❓ Де можна переглянути своє місце у конкурсі на певну спеціальність?
У рейтинговому списку після його оприлюднення Приймальною комісією або на сайті інформаційної системи
❓ Якщо я подавав документи лише на бюджет, але не пройшов, чи запропонують мені контрактне місце?
Якщо під час подання заяви ви зазначили варіант «претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням», то відповідно до конкурсної ситуації та з урахуванням вашого конкурсного бала, вам може бути запропоноване контрактне місце.
Більше відповідей на поширенні питання щодо вступної кампанії 2019 року шукайте на сайті МОН.
З 24 червня до 9 серпня працюватиме гаряча лінія Міністерства освіти та науки і приймальня громадян щодо вступної кампанії 2019 року.
Зокрема, окремо працюватимуть консультаційна лінія Міністерства освіти, консультаційна лінія Єдиної державної бази з питань освіти, телефони директоратів професійної та шкільної освіти, а також лінія Фонду «Відкрита політика», що забезпечуватиме підтримку вступників з Криму та Донбасу.
Крім того, фахівці міністерства проведуть серію семінарів для приймальних комісій. Сьогодні почали роботу консультативні телефонні лінії МОН та приймальня громадян, куди вступники зможуть звернутися впродовж усієї вступної кампанії.
Консультативні телефонні лінії (понеділок-четвер з 9:00 до 18:00; п'ятниця – з 9:00 до 17:00):
МОН
+38 (044) 287-89-29
+38 (068) 951-25-13
+38 (050) 550-54-11
0 (800) 504-425 – БЕЗКОШТОВНО!
“Близькі” — це проєкт, де рідні військових і ветеранів та вони самі можуть опанувати нову… Читати більше
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.