18 жовтня відзначається Всесвітній день менопаузи. Менопауза — це нормальний етап в житті кожної жінки, проте в нашому суспільстві досі не заведено говорити про цей період життя. Через це жінки соромляться обговорювати менопаузу не лише з близькими, але й навіть з лікарями та можуть пропускати негативні зміни у своєму здоров’ї.
Щороку приблизно 25 мільйонів жінок у світі досягають менопаузи. За даними Північноамериканського товариства менопаузи, до 2025 року 1,1 мільярд жінок у світі перебуватимуть у постменопаузі.
Жінки, які переживають менопаузу, можуть отримати підтримку та лікування, лише якщо вони розпізнають симптоми та звернуться до лікаря. Однак багато жінок не знають, чого очікувати від менопаузи й не мають достатньо інформації. Тож і не пов'язують свої симптоми з нею. Так, відповідно до дослідження Bonafide, 73% жінок не лікують симптоми менопаузи.
Впливає на нестачу інформації про менопаузу і стигма, адже цей період життя асоціюється зі старінням або ж вважається чимось несуттєвим, що не потребує обговорення.
Допомогти подолати стигму в суспільстві та забезпечити доступ жінок до лікування симптомів менопаузи може широке інформування та відкрита розмова про цей період життя.
З цією метою громадська організація "Проект Кешер в Україні" запустила проєкт "Не на паузі", який розвінчує міфи про менопаузу. Як працює цей проєкт та як він допоможе протидіяти стигматизації, розповідають представниці та експертки організації.
Організація створила сайт із матеріалами, що допоможуть швидко отримати ключову інформацію про менопаузу, яку варто знати усім. Адже про менопаузу важливо знати кожній жінці, незалежно від її віку. Для жінок, які прагнуть глибше зануритися у вивчення теми свого здоров'я, фахівці розробили словник менопаузи. Завдяки йому можна швидко та в доступній формі дізнатися про найважливіші аспекти менопаузи.
Також команда "Проект Кешер в Україні" створила групу підтримки для жінок. У групі можна отримувати експертну інформацію від лікарів, ставити питання, обмінюватися своїми переживаннями та досвідом. Крім цього, жінки мають можливість безоплатно відвідувати групу психологічної підтримки.
Виконавча директорка "Проекту Кешер в Україні" Влада Недак переконана, що у кожної жінки є свої особисті способи "говорити з собою", розуміти себе, свій організм та зміни у ньому. Уважність до себе — це перший крок, щоб помітити певні зміни та звернутися до лікаря у разі необхідності.
"Кожна жінка має питання до себе, певні страхи, спостереження змін протягом життя", — зауважує Влада Недак.
Важливо знати про можливі симптоми менопаузи, адже жінки часто не поєднують їх між собою та не пов'язують з менопаузою.
Експертка проєкту Лілія Мінєралова — акушерка-гінекологиня та репродуктологиня розповідає, що симптоми можуть проявлятися на етапі перименопаузи. Зокрема, серед них наступні:
"Менопаузу констатують ретроспективно при відсутності менструації протягом року", — пояснює Лілія Мінєралова.
У цей період до попередніх симптомів приєднуються:
Загалом 45% жінок не знають про різницю між менопаузою та перименопаузою. Це вкотре вказує на важливість доступної інформації про цей етап життя жінок. Перименопауза починається приблизно у 45-52 роки. А в середньому — у 48 років. На цьому етапі важливі регулярні медичні огляди, а також вчасне лікування та корекція багатьох станів. Перименопауза може тривати протягом кількох років, а її тривалість є індивідуальною.
Коли менструації відсутні протягом року, тоді вже констатується менопауза. Саме у цей період може призначатися гормональна терапія. Проте це рішення повинен ухвалювати лікар у кожному індивідуальному випадку.
Симптоми менопаузи змінюють життя багатьох жінок, проте більшість не звертається по медичну допомогу. Неприємні симптоми варто та можливо полегшувати, для цього існує багато способів, залежно від ступеня тяжкості та типу конкретного симптому.
Часом симптоми вдається полегшити завдяки коригуванню способу життя, спеціальній дієті та фізичній активності. Проте лікарі також можуть призначити медикаментозне лікування.
В організації переконані, що прозора інформація про менопаузу та підтримка дозволять поступово сприяти зменшенню стигми, а також сприятимуть більшій сміливості жінок відкрито обговорювати цю тему.
Менопауза — це нормальний період у житті жінки, який має стати максимально легшим для кожної. А це можливо лише завдяки інформуванню, підтримці близьких, лікарів, завдяки створенню робочих місць, які враховують потреби жінок у постменопаузі.
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.