У Києві немає єдиної статистики щодо вибитих через російську агресію вікон, проте окремі підрахунки проводяться. Відновлення вікон відбувається коштом міського бюджету, самих постраждалих закладів, благодійних організацій та програми “єВідновлення” для приватних помешкань. “Рубрика” звернулася до районних адміністрацій Києва і зібрала найповнішу наразі інформацію про відновлення вікон столиці й тих, хто в цьому їй допомагає.
У Києві не збирають узагальненої статистики щодо вибитих внаслідок російської агресії вікон та відповідно їх відновлення. Кожен район і департамент КМДА по-своєму збирає цю інформацію. Крім того, місто не отримує такої інформації від приватних підприємств та організацій.
Містянам часто складно зорієнтуватися, хто відповідальний за відновлення вікон у загальнобудинкових просторах та приватних помешканнях, до кого звертатися і хто реально допомагає.
"Рубрика" надіслала відповідний запит до КМДА і зібрала інформацію. Ці дані не можна назвати системними й такими, що надаються до узагальнень. Це радше набір фактів, з яких можна простежити певні тенденції.
Ситуація по районах нерівномірна, багато робіт проводять коштом місцевого бюджету, але ще частину вікон не відновлено.
Нагадаємо, рішенням для мешканців квартир і приватних будинків є послуга "єВідновлення", через яку можна подати заявку на компенсацію відновлення вікон у своїй домівці. Але до місцевої влади можна звертатися і за додатковою допомогою.
Столиця адміністративно поділена на 10 районів, на момент підготовки матеріалу ми отримали відповіді від дев'яти з них, а також від окремих департаментів Київської міської державної адміністрації.
У Києві відповідно до розпоряджень міської адміністрації замовником з проведення першочергових робіт з відновлення об'єктів незалежно від форми власності, пошкоджених внаслідок бойових дій, визначено комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд-УКБ".
Відповідальним виконавцем ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури в умовах воєнного стану є Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА.
Станом на 18 січня цього року на території Голосіївського району пошкоджено віконні конструкції у 163 будинках, з них:
Відновили та поремонтували вікна:
Про це йдеться у відповіді, наданій першим заступником голови Голосіївської РДА Олександром Коломійцем.
У Солом'янському районі столиці нам повідомили, що загальна кількість вибитих вікон у житлових будинках становить понад 2000 штук. Це пошкоджені вікна квартир, вікна в місцях загального користування, скління та оздоблення балконів, покрівлі.
У Подільському районі станом на 2 січня цього року пошкоджено 104 багатоквартирні житлові будинки та дві адмінбудівлі, що перебувають на обслуговуванні комунального підприємства.
В Оболонському районі станом на 16 січня цього року 89 зруйнованих та пошкоджених об'єктів, у тому числі
Більшість цих руйнувань і пошкоджень сталася в лютому-квітні 2022 року.
"Статистичних досліджень щодо кількості пошкоджених вікон, відсотку відновлених вікон за допомогою міста, держави чи зусиллями мешканців на той час не велось", — повідомив заступник голови Оболонської РДА Олександр Сазанович.
Як відновлювали?
У Печерському районі нам просто повідомили, що на території району в житлових будинках, віднесених до управління Печерської РДА, пошкоджені 133 вікна, у житлових будинках інших форм власності — 145.
Дніпровський район: пошкоджені 1154 вікна в оселях
У Дніпровському районі Києва в житлових будинках, віднесених до сфери управління Дніпровської РДА, зазнали пошкоджень 834 віконних блоки, у житлових будинках інших форм власності — 320.
У Дарницькому районі Києва станом на 15 січня цього року пошкоджень різного ступеня зазнали 159 об'єктів, у тому числі:
Коштом міського бюджету замінили вісім вікон у місцях загального користування в будинку, який пошкоджено у вересні 2023 року, йдеться у відповіді заступника голови Дарницької РДА Олександра Ковтунова. Щодо іншого відновлення статистики немає.
Протягом 2022 — 2023 рр. у Деснянському районі пошкоджено 27 житлових будинків.
У 2022 році були пошкоджені вікна у 106 житлових будинках орієнтовною площею 1171 м2, які перебувають на обслуговуванні КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва". За інформацією "Житлоінвестбуд-УКБ" на кінець того ж року вікна відновили на 56 об'єктах (орієнтовна площа 721 м2).
У 2023 році пошкоджено 618 вікон у 97 житлових будинках орієнтовною площею 1197 м2.
Як повідомив керівник апарату РДА Віталій Царан, Шевченківська РДА звернулась до благодійної організації GLOBAL EMPOWERMENT MISSION з проханням сприяти у відновленні житлових будинків, що постраждали внаслідок збройної агресії під час обстрілів 30.08.2023 та 21.09.2023. Тоді постраждали 50 житлових будинків, 119 квартир, 521 вікно (в тому числі вікна на сходових клітинах). Силами благодійної організації було замінено пошкоджені вікна на металопластикові у 119 житлових квартирах.
Також за інформацією Управління ЖКГ Шевченківської РДА, у 2022-2023 роках внаслідок бойових дій пошкоджено 13 будинків не комунальної форми власності.
Коштом міського бюджету Шевченківська РДА у 2022-2023 роках відремонтувала 40 пошкоджених об'єктів на загальну суму 10 760,3 тис. грн. Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської РДА минулого року відновило вікна на сходових клітинах у 9 житлових будинках комунальної власності.
Унаслідок збройної агресії рф були пошкоджені вікна в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини, Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв, бібліотеці "Молода гвардія", Київській малій опері, Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національному музеї "Київська картинна галерея", Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. Загалом в зазначених закладах, підпорядкованих Департаменту культури КМДА, було вибито 311 вікон, повідомив директор цього департаменту Сергій Анжияк.
Фінансує відновлення вікон цих закладів культури бюджет Києва. Станом на початок 2024 року відновили 267 (85,85%) вікон, у 2024 році мають вставити решту 44 вікна.
Також з 24 лютого 2022 року зазнали пошкоджень одинадцять об'єктів інфраструктури "Київського метрополітену". Орієнтовна площа пошкодження скління (віконних конструкцій, конструкцій вітражів, огороджувальних конструкцій стін тощо) становить 855,77 м² (211 од.), повідомили у столичному Департаменті транспортної інфраструктури. На сьогодні власними коштами працівники КП "Київський метрополітен" на трьох об'єктах замінили скло у вікнах та конструкції вітража площею 26,75 м² (15 од.). У "Київпастрансі" також відновили свої пошкоджені об'єкти (віконні рами та скло у приміщеннях АП №2, АП №8, Дарницького трамвайного депо, Тролейбусного депо №2, Служби колії; гуртожитку на вул. Довженка,7А), не залучаючи кошти з міського бюджету.
Як бачимо з наданої на інформаційний запит "Рубрики" інформації, у деяких випадках РДА звертаються до благодійників за допомогою. В інших — або не звертаються, або не зазначили це у відповідь на запит. В усякому разі кожен мешканець може звернутися із відповідним запитом до своєї адміністрації та уточнити, яка ситуація з тим чи тим будинком і чи є можливості для допомоги, крім державної послуги "єВідновлення".
Фото Миколи Тимченка, "Рубрика"
Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.