Наразі проєкт працює в тестовому режимі в трьох містах: Києві, Дніпрі та Львові.
«Підвішений» пакет — це набір базових продуктів для людей похилого віку, що входять до найбільш вразливої до коронавірусу категорії. Завдяки проєкту тисячі пенсіонерів зможуть залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку, виходячи надвір.
«Протягом останніх двох тижнів ми постійно отримували звернення людей із проханням створити "підвішені" пакети для пенсіонерів, — говорить співзасновник ROZETKA Владислав Чечоткін. — Тисячі українців хочуть допомогти літнім людям у цей непростий час, але не знають, як саме. Тепер вони можуть придбати за собівартістю продукти, які закривають базові потреби пенсіонерів. Набір коштує 225 гривень і складається з гречки, макаронів, рису, цукру, пшеничної крупи, м'ясних консервів, соняшникової олії, солодощів та туалетного паперу. Ми дуже просимо долучатися до проєкту усіх небайдужих, адже кожний такий пакет може врятувати чиєсь життя».
Механіка проста: кожен може оплатити на сайті ROZETKA продуктовий набір «Життєлюб». Наприкінці дня фонд «Життєлюб» розподіляє усі «підвішені» пакети між містами, які беруть участь в ініціативі. «Нова пошта» формує та доставляє їх до соціальної служби кожного міста, а далі команди соцпрацівників та волонтери розвозять набори пенсіонерам.
Набір складений фондом «Життєлюб», який уже 5 років постійно допомагає людям похилого віку.
«Люди 60+ — найбільш вразлива категорія під час карантину, вони потребують нашого захисту, — коментує співзасновник благодійного фонду «Життєлюб» Гарік Корогодський. — Я дякую мерам міст, які першими впроваджують проєкт, Віталію Кличку, Борису Філатову та Андрію Садовому, за включеність і причетність. Ми гарантуємо безпечну доставку, за якої адреси літніх людей не будуть передані стороннім особам. Сподіваємось, кожен із нас підтримає цю ініціативу і придбає декілька пакетів на місяць, бо чужих батьків не буває».
«Я дуже прошу всіх долучатися до проєкту, адже потреби великі, — говорить співвласник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк. — За даними соціальних служб, Київ потребує 60 тисяч пакетів на місяць, Дніпро — 12 тисяч, Львів — 5 тисяч. І це тільки ті люди, що стоять на обліку. Ми розуміємо важливість цього проєкту і плануємо масштабувати його на всю Україну».
Відзначимо, що особливому ризику в ситуації з поширенням коронавируса схильні насамперед літні люди, при цьому рівень смертності зростає в геометричній прогресії приблизно з 65 років.
У Китаї, наприклад, рівень смертності серед інфікованих у віковій групі до 40 років склав 0,2%, але у віці від 70 до 79 років цей показник підвищився до 8%, а з 80 років – до 14,8%.
Таким чином, в період пандемії коронавируса люди похилого віку повинні бути особливо захищені, тим більше якщо вони страждають хронічними захворюваннями, що підвищують небезпека летального результату. Вхідні в цю групу ризику повинні уникати будь-яких скупчень народу, будь то масові заходи або зустрічі в людних місцях.
Літніх батьків не варто просити доглянути за онуками в разі карантину або в будь-яких подібних ситуаціях. Необхідно також виключити їх походи по магазинах – родичі повинні подбати про те, щоб принести їм продукти на будинок.
Раніше у Мінсоцполитики заявили, що на період карантину мережа супермаркетів АТБ забезпечить продуктами біля 1 мільйону людей з вразливих верств – продуктові набори планується надавати одиноким особам: віком понад 80 років, громадянам похилого віку, які потребують догляду, та особам з інвалідністю.
Важливі статті:
Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро
Як бізнес в Україні та світі допомагає у боротьбі з коронавірусом
Підтримка у коронавірусний час: як в Україні гуртуються і допомагають один одному
Якісна освіта в Україні — буквально запорука її майбутнього. Проте війна та дистанційна освіта не… Читати більше
Популярність кальяну давно вийшла за межі модного тренду — багато людей сприймають його як нешкідливу… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з ініціаторами проєкту, в рамках якого вдалося запустити 20 студій в 12 областях… Читати більше
Старіння населення, найнижча народжуваність і найвища смертність у світі, згадки про минуле та 50 мільйонів… Читати більше
У зимові традиції, які ми зараз вважаємо святкуванням, наші предки вкладали важливу мету — задобрити… Читати більше
Dive into the vibrant world of Ukrainian New Year traditions! Explore customs and festivities that… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.