9 листопада відзначають День "Книги рекордів Гіннеса" — однієї з найпопулярніших книг у світі. Ми точно вас здивуємо: українці стають часом дуже несподіваними рекордсменами!
Збірка різноманітних вражаючих рекордів за кількістю тиражів стоїть поряд з такими книгами, як Біблія і Коран, видається майже у 100 країнах світу та перекладається 37 мовами, кожен рік продається більше 100 мільйонів екземплярів цього незвичайного довідника. Книга Рекордів Гіннеса оновлюється щорічно і потрапити до неї зовсім не складно — треба тільки зробити те, що ніхто і ніколи до цього не робив, або ж побороти вже існуючий рекорд.
Історія знаменитої книги починається у 1951 році. Керівник ірландської пивоварної компанії «Гіннес» Хью Бівер після невдалого полювання посперечався з друзями про те, який птах найшвидший. Оскільки ніхто точно так і не зміг відповісти на це питання, у Гранта з'явилася ідея створити книгу пташиних, а до купи, і інших рекордів. Перший примірник Книги рекордів Гіннеса вийшов у 1955 році і спочатку позиціонувався як серйозний довідник. Автори займалися збором наукових даних, консультуючись з різними експертами в різноманітних галузях. Згодом книга стала неймовірно популярною, потовстішала майже вдвічі, і в неї стали заносити навіть безглузді і курйозні «досягнення».
Щорічно, святкуючи день знаменитого бестселера, багато людей намагаються потрапити на його сторінки, але стати рекордсменом можна не тільки 9 листопада, а і в будь-який день, головне, щоб при встановленні рекорду був присутній офіційний представник книги, який зафіксує досягнення за всіма правилами. Втім, далеко не всі рекорди потрапляють до Книги рекордів Гіннеса з етичних міркувань. Одного разу до книги потрапив рекорд з найтовстішим котом. Після виходу видання зі згадкою цього досягнення, багато людей почали насилу перегодовувати своїх домашніх тварин, сподіваючись поставити схожий рекорд. Не дуже вітаються і рекорди, пов'язані з небезпечними трюками, вживанням алкоголю і прийомом їжі, бо люди такими «рекордами», а особливо їх побиттям, можуть завдати собі шкоди.
Без сумніву, кожна нація хоче в чомусь бути кращою, першою. За роки видань в Книзі рекордів Гіннеса знайшли своє місце і чимало українських досягнень.
Ця машина з максимальною спорядженою масою 640 тонн є найважчою на планеті. "Мрія" – найбільший у світі літак, що піднявся в повітря більше одного разу. Розмах крил велетня сягає 88 метрів. Саме на розробці українців було перевезено в найбільший в історії авіації моновантаж вагою в 187,6 тонни. Ще один рекорд "Мрії" встановили в 2012 році: компанія "Антонов" та мистецький центр "Бойко" організували на борту українського красеня найвищу в світі мистецьку виставку.
Острозька академія – єдиний вищий навчальний заклад України, який є в Книзі рекордів Гіннеса.
"Свій світовий рекорд я присвятив захисту безпритульних тварин, взяв такого песика з притулку, звати Стів, і всім раджу це робити", – розповів рекордсмен.
А ще ця атлетка може підняти будь-який зручний для цього об'єкт вагою в 200 кг чи більше, підняти і перекинути через себе кам'яну кулю вагою в 140 кг.
Незважаючи на те, що один із заїздів ледь не закінчився трагедією, рекорд Олександра зафіксували і визнали найкращим у світі.
Також у 2018 році Олексій Гуцуляк без гідрокостюма і на затримці дихання проплив під льодом відстань в 61 метр.
У вересні 2020 року шведський спортсмен Арман Дюплантіс побив світовий рекорд Сергія зі стрибків з жердиною. Рекорд Бубки тримався 26 років.
Аварія у Чорнобилі є чи не найвідомішим фактом, про який знають у світі про Україну. А ось приручення коня у Книзі рекордів для багатьох стане несподіванкою.
"Дані з України вказують, що там могли їздити верхи на конях раніше, ніж 4 тисячі років до нашої ери", — йдеться у записі про цей рекорд.
Всього за весь час існування Книги рекордів Гіннеса до неї внесено більше п'ятдесяти українських досягнень.
Заробити на встановленні рекорду не вдасться — жодні матеріальні винагороди рекордсменам не виплачуються. Усі рекорди встановлюються повністю на добровільній і безоплатній основі. Головний приз для шукачів — суспільне визнання їх досягнення.
Українським аналогом світової добірки рекордів є Книга рекордів України, щороку з'являється повноформатне друковане видання. Книга містить ілюстровану інформацію про найбільш яскраві і незвичайні рекорди українців у всіх проявах та сферах життя. Серед українських рекордів, що увійшли до книги, є й такі, що зареєстровані Національним Реєстром Рекордів спільно з Книгою Рекордів Гіннеса.
Керівник Національного Реєстру Рекордів Лана Вєтрова розповідає, що щорічно до реєстру надходять сотні заявок від українців з усіх куточків нашої країни. Іноді рекорди можуть здатися досить таки чудернацькими, але Лана Вєтрова так не вважає: «Я ніколи не називаю рекорди безглуздими, каже вона, — Навпаки, я щиро радію всьому, що урізноманітнює наше сприйняття світу. Погодьтесь, було б не цікаво, якби у своїх прагненнях встановити рекорд люди просто тягали штанги або стрибали на довжину. Якщо рекорд, наприклад, підіймає вам настрій, ви щиро смієтеся та розповідаєте своїм друзям – він точно вже має сенс».
30-річний Руслан Гілязов народився на Полтавщині, у місті Лубни. Життя складалось, як у всіх: закінчив… Читати більше
“Близькі” — це проєкт, де рідні військових і ветеранів та вони самі можуть опанувати нову… Читати більше
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.