Що відбувається

Адреналін на мокрій трасі та баггі з єдинорогами: як пройшов Чемпіонат України з автокросу

Що таке автокрос? Для спортсменів це можливість стати найшвидшим, для глядачів перегонів — емоційне шоу, де машини перевертаються та пролітають над землею у спробі обігнати одна одну. 30-31 жовтня у Дніпрі ми бачили все: і швидкість, і емоції, і навіть здійснення дитячої мрії.

Цими вихідними у Дніпрі пройшов фінал Чемпіонату України з автомобільного кросу. Брали участь спортсмени віком від 5,5 до 65 років — найкращі гонщики з усієї України! Про те, як пройшли перегони, чому цей спорт збирає сотні глядачів і що робити, якщо ваша дитина хоче займатися автоспортом, читайте у нашому репортажі.

Найкращі з усієї України

Околиця Дніпра, майже виїзд, у полі зібралося кілька сотень людей. Вони стежать за тим, що відбувається на трасі. З-під коліс машин грудками летить бруд та пил, раз у раз ми бачимо різкі повороти та польоти на спусках — кожен із водіїв хоче прийти на фініш першим. Швидкий рух авто та рев моторів глядачі зустрічають захопленими зітханнями. Коментатор ледве встигає описувати все, що відбувається на дорозі.

На трасі — найкращі з найкращих з усієї країни. Ці спортсмени пройшли відбіркові етапи Чемпіонату України з автомобільного спорту, а до Дніпра приїхали, щоб позмагатися за кубки переможців. Брати участь міг кожен, хто має ліцензію від Автомобільної федерації та підготовлену машину.

«Інші етапи Чемпіонату з автокросу проходили у Харкові, Чернівцях, Запоріжжі, Кременчуці. Але в Дніпрі є одна з найкращих трас для гонок — Dnepr-Cross, тому саме тут у День автомобіліста та автодорожника ми зібралися визначити переможців», — розповів віцепрезидент Автомобільної федерації та організатор заходу Олександр Фельдман.

Спортсмени заздалегідь обрали їздити мокрою трасою — кожні кілька заїздів її поливали водою. На такій дорозі простіше загрузнути, іноді бруд повністю заліплював лобове скло, тому спортсмени їздили майже наосліп. 

Дорослі змагалися у кількох класах: Sprint, 8, 8 С, 10, 12 — залежно від технічних характеристик машин. Окремі групи — дитячі. Маленькі гонщики брали участь у Чемпіонаті на баггі — це невеликі легкі автомобілі для бездоріжжя. 

Олександр Фельдман каже, що цього року трохи складніше було організувати фінал через пандемію.

«Ситуація з ковідом змушує пристосовуватися. У деяких регіонах було складніше залучати рятувальників, швидкі. А вони стежать за безпекою під час змагання. Але ми все одно намагалися провести всі заходи, адже це позитив. Ми генеруємо не менше позитивних емоцій, ніж той самий футбол. Тому на наші заходи завжди приходить стільки людей», — наголошує Олександр Фельдман.

Рожевий баггі з єдинорогами

Її баггі видно здалеку — він рожевий, у блискітках і з мордочками єдинорогів. Коли ця машина проїжджає, глядачі посміхаються та сміються. За кермом у чорно-рожевому комбінезоні сидить дівчинка.

«Ми дуже довго шукали саме цей відтінок фарби. Потім я не могла вибрати якого саме єдинорога хочу», — свою машину показує Таня Яроменко з Черкас. Їй 9 років, і ось уже 2 роки вона ганяє за кермом.

«Це цікаво і прикольно, ти отримуєш адреналін. А ще — я як почала займатися перегонами, — сміється дівчинка, — щотижня в мене беруть інтерв'ю».

Таня на Чемпіонат України з автокросу приїхала зі своїм тренером та татом. Це одна людина — дворазовий чемпіон країни з трекових перегонів Андрій Яроменко. Спортсмен розповідає: довго займався слалом, ралі, а автомобільним кросом захоплюється останні чотири роки. На змагання возив із собою доньку, ось вона за кермо й захотіла.

«На нагородження тато мене завжди возив спортивною машиною. І мені це дуже подобалося. І потім, коли запропонував ганятися, я з радістю погодилася», — розповідає Таня. Дівчинка зізнається — за кермом їй зовсім не страшно, не переживає за неї й тато.

«Вона прив'язана, в шоломі та в захисному каркасі. У принципі по максимуму дотримуємося техніки безпеки. Нехай навчається і тренується», — додає Андрій.

Зазвичай з дітьми займаються тренери, а Андрій тренує Таню сам. Спортсмен розповів, що робити, якщо ваша дитина захопилася перегонами.

«Насамперед треба зайти на сайт Автомобільної федерації України та знайти підрозділ у вашій області. Його представник розповість, де і як можна займатися».

Баггі Тані два роки тому обійшовся сім'ї у три тисячі доларів. Ця машина вітчизняного виробництва — зроблена в Маріуполі. Але можна не купувати свій автомобіль, додає Андрій, а користуватися орендованим — це теж підкаже представник автофедерації

«Займатися бігом, звичайно, вийде трохи дешевше. Перегони — технічний вид спорту, який потребує витрат. Ось ми вже готуємося міняти баггі, бо скоро Таня перейде до старшої групи. Братимемо нову раму, кузов та інший мотор. Це вже інші вимоги. Машини там швидші й потужніші».  

Кубки для переможців

Андрій Яроменко став найкращим у своєму класі. Різноколірний Citroen, який спортсмен обклеював разом зі своєю донькою, під 53 номером прийшов першим у своєму заїзді. Швидше за все це було одне з останніх змагань 20-річної машини, Андрій збирається наступного року придбати потужнішу машину.  

Таня на рожевому баггі не увійшла до трійки найкращих спортсменів, але теж отримала приз. Разом із родиною Яроменко нагороди отримали ще трохи більше десяти спортсменів.

Вручав кубки Олег Зонтов, керівник управління комунікацій BGV Group Management. Українська інвестиційна компанія Геннадія Буткевича стала генеральним партнером перегонів. Підприємство розвиває бізнеси, проєкти в секторах видобутку, перероблення, енергоефективності, рітейлу та девелопменту.

«Ми — генеральний партнер ФК "Полісся", підтримуємо дитячий футбол та бокс. Засновник BGV Group Management — ​​спортивна людина, і наша компанія — спортивна. Адже важливо розуміти: бізнес інвестує в економіку країни, але її розвиток неможливий без людей. І люди — їхній добробут та здоров'я — це основа розвитку економіки. Тому компанія підтримує як соціальні, так і спортивні проєкти», — розповів керівник управління комунікацій BGV Group Management Олег Зонтов.

"Рубрика" публікує повний список переможців

  • Клас Sprint – Сергій Юнашев, Київ 
  • Клас 8 – Андрій Яроменко, Черкаси 
  • Клас 8 С – Олег Пантелей, Донецьк
  • клас 10 — Сергій Лакушев, Запоріжжя 
  • клас 12 — Володимир Кондратенко, Київ 
  • Командний залік — УКРТРАНС МІСТ, Київ
  • І молодша залікова група — Богдан Марущак, Чернівці
  • І старша залікова група — Микита Ботук, Чернівці
  • ІІ залікова група — Олексій Нечитайло, Мелітополь
  • ІІІ залікова група — Andrei Maxian, Кишинів

Більше фото дивіться у нашому фоторепортажі:

Свіжі дописи

  • Корисності

У кого є ревінь, той має обід, або що приготувати з румбамбару: сім рецептів на всі смаки 

Пироги, джем, салат, соус до мʼяса і навіть борщ — усе це можна приготувати з… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Здоров’я

“Відчувається, ніби ти перед телевізором із десятком сюжетів, і при цьому потрібно щось робити”: що таке РДУГ і чому це не про виховання?

“Рубрика” поспілкувалась з експерткою Центру когнітивно-поведінкової терапії Олександрою Омельченко про прояви РДУГ — розладу дефіциту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у квітні

Рішення інклюзії, підтримки, захисту довкілля та взаємодопомоги: “Рубрика” зібрала десять кейсів, які українці втілювали цього… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Корисності

Рецепти пасок з різних регіонів: смачні святкові рішення

“Рубрика” зробила добірку давніх рецептів пасок, якими поділилися жительки різних регіонів України. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Кейси

“Створюємо спільноту, де місце є кожному”: як на Одещині працює театр “Толерантність”

Тут молоді з ментальною інвалідністю допомагають самореалізуватися, відкрити нові таланти та знайти свою спільноту. “Рубрика”… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Що відбувається

Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку: пояснюємо, що з цим не так

Українським чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, обмежили доступ до послуг українського консульства. Такі… Читати більше

Friday April 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.