Бокс-ізолятор для заражених пацієнтів виготовили на сільгосппідприємстві за 7 днів. Як це було та що з цього вийшло?
Минулого тижня відбулася прес-конференція Всесвітньої організації охорони здоров'я, на якій гендиректор Тедрос Адханом Гебрейесус заявив про стурбованість організації масовим ураженням коронавірусом серед лікарів. Він навів сумну статистику: в деяких країнах вже заразилося до 10% медперсоналу. Однією з причин, на думку інфекціоністів з Імперського коледжу Лондона, є високе вірусне навантаження: медики знаходяться в безпосередній близькості до інфікованих та піддаються не просто зараженню, а отриманню вірусу в великих дозах.
В Україні ця проблема відчувається особливо гостро, оскільки наші лікарі дуже погано оснащені індивідуальними захисними засобами. Закуповувати з-за кордону їх дорого, а власне виробництво потрібно перебудувати. Цю проблему взявся вирішити лікар-хірург Ростислав Валінховскій з Києва. Він став ініціатором запуску виробництва спеціальних капсул для транспортування інфікованих коронавірусом. З командою лікарів він розробив модель мобільного ізолятора за зразком таких самих ізоляторів в США. Виготовленням зайнялася компанія "Креатив-Агромаш" в Кременчуці, і вже через 7 днів був створений перший зразок.
Мобільні капсули-ізолятори — не новий винахід. Вони існують вже давно і використовуються медиками у випадках, коли пацієнта потрібно перевезти в стерильних умовах, наприклад, при сильних опіках або для будь-якого іншого захисту від контакту з навколишнім середовищем. Їх також використовували для транспортування пацієнтів, заражених особливо заразними вірусами. У Китаї хворих на коронавірус пацієнтів почали перевозити в мобільних боксах ще у січні.
Завдяки системі фільтрації повітря і можливості подавати кисень з окремих резервуарів, бокси здатні повністю ізолювати пацієнта від осіб, які перебувають поруч з ним. Ризик передачі інфекції лікарям значно знижується.
Українські капсули-ізолятори почали виробляти на заводі, який спеціалізується на сільгосппродукції. Юрій Цимболя з відділу продажів "Креатив-Агромаш" розповів:
"Наше завдання — дати продукт і зберегти робочі місця. Наші конструктори проаналізували, що ми могли б виробляти. На жаль, такі "інтелектуальні" продукти, як апарати ШВЛ нам не під силу, але ми зрозуміли, що можемо робити мобільні госпіталі, шлюзові модулі для медперсоналу і капсули для переміщення хворих. Ми швидко налагодили виробництво і готові приймати замовлення".
Герметична капсула зроблена з поліхлорвінілової плівки, яка використовується для тентів на фурах. Вона багаторазова, добре дезінфікується. Всередині – матрац, ремені фіксації, киснева маска. Повітря в герметичну капсулу нагнітається за допомогою компресора, а його надлишок виходить через два знезаражувальних фільтра. Вона оснащена 8 парами рукавичок, які дозволяють лікарям ставити крапельниці пацієнту, брати аналізи і взаємодіяти з ним ззовні. Також капсулу можна під'єднати до апарата штучної вентиляції легенів або кисневого концентратора. Вона дозволяє транспортувати хворого на значні відстані, оскільки має автономний акумулятор, розрахований на 8 годин роботи. Вся конструкція важить 16 кілограм.
14 квітня капсула пройшла випробування в Полтавському обласному центрі екстреної медицини та катастроф, а 15 квітня капсулу привезли на презентацію в Клініку Доктора Валінховского. Без зауважень не обійшлося: лікарі відзначили, що бокс повинен бути вище і ширше, а для зручності проведення маніпуляцій потрібно змінити розташування отворів для рукавичок. Тому при виготовленні другого примірника конструкцію капсули трохи змінять.
У відділі продажів на виробництві "Креатив-Агромаш" нам повідомили, що процес виробництва налагоджений, а його обсяги збільшені. Завод готовий отримувати замовлення, і багато організацій вже відгукнулися. За словами Юрія Цимболі, в компанію звернулося Командування міністерства оборони, Департамент охорони здоров'я, багато приватних клінік і волонтерів. Також відомо, що Полтавська держадміністрація вже замовила першу партію капсул, і незабаром у місцевих лікарів з'явиться 50 таких перенесок.
"Ми готові виготовляти капсули в необхідному обсязі і забезпечувати ними українські автомобілі швидкої допомоги", — прокоментували в "Креатив-Агромаш".
Фото пресслужби Полтавської облдержадміністрації
Нестандартні рішення у боротьбі з COVID-19 у Харкові: що робити, якщо апаратів ШВЛ не вистачає
Антивірусні рішення: як волонтери в Бердянську друкують маски для лікарів на 3D принтері
У Дніпрі створили захисні маски для лікарів із масок для дайвінгу
Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше
Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше
“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше
“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше
У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.