Екорубрика

Зелене відновлення України: перспективи та перешкоди під час війни. Слухай англомовний подкаст “Рубрики”

У новому епізоді подкасту “Рубрики” говоримо про потенціал післявоєнного відновлення, екопідходи в ньому та відповідний розвиток економіки. З фахівцями Романом Ніцовичем (DiXi Group), Анною Акерманн (EcoDia) та Павлом Кравцем (FSC Ukraine) розкриваємо принципи, практичне застосування та виклики “зеленої відбудови” України.

Основи зеленого відновлення

У цьому випуску подкасту ми багато говорили про концепцію самого терміну "зеленої відбудови", що об'єднує екологічні міркування із традиційним економічним розвитком. Цей підхід спрямований на створення більш сталого майбутнього для України, зосереджуючи увагу на відновлюваних джерелах енергії, енергоефективності в будівлях та інфраструктурі, відповідальному управлінні ресурсами та збереженні природних екосистем.

Наші гості розповіли, як екологічне відновлення може розв'язати екологічні проблеми, підвищити енергетичну безпеку, створити нові екологічні робочі місця та залучити міжнародні інвестиції.

Зелена відбудова на практиці

Щоб пояснити термін "зеленої відбудови", наші спікери представили детальну стратегію покращення екологічних показників вже наявного житлового фонду та модернізації будівель. За їхніми словами, цей план має низку плюсів, таких як підвищення енергоефективності, інтеграція відновлюваної енергії та зосередження на екологічних матеріалах. Це не тільки полегшить "тягар" відновлення для економіки, але й підтримає місцеві підприємства та сприятиме розвитку економіки замкнутого циклу.

Поговорили також про конкретні енергетичні рішення для зеленої відбудови

  • Фокус на відновлюваних джерелах енергії: сонячна та вітрова енергія є ключовими сферами для інвестицій, спрямованих на зменшення залежності від імпорту викопного палива та підвищення енергетичної безпеки. Спікери відзначають величезний потенціал сонячної енергетики в Україні та вже наявних вітрових електростанцій, які можна розширити.
  • Рішення для накопичення енергії: важливість інтеграції рішень для зберігання енергії (наприклад, батарей), для управління мінливістю відновлюваних джерел енергії. Це забезпечує надійне та послідовне постачання енергії з відновлюваних джерел, усуваючи проблеми щодо їх нестабільного характеру.
  • Інфраструктура розумної електромережі: надзвичайно важлива розробка модернізованої мережі, здатної обробляти двосторонній потік електроенергії та інтегрувати розподілені відновлювані джерела енергії. Ця модернізована інфраструктура дозволить створити ефективнішу та гнучку енергетичну систему, максимізуючи переваги впровадження відновлюваної енергетики.

Зелене відновлення під час війни

Наші гості відзначили, що війна росії проти України значно сповільнює процес відновлення. Проте вони також відмітили, що зелені ініціативи можуть мати неабиякий вплив на успіх відновлення.

По-перше, Україні варто вибрати короткотермінові рішення з довгостроковим впливом, наприклад, використання сонячних панелей у цивільній інфраструктурі для підтримки загальнонаціональної енергетичної мережі.

По-друге, ми маємо активізувати зусилля в рамках міжнародної співпраці, просуваючи зелені технології та дотримуючись європейських стандартів сертифікації.

Що врахувати під час зеленого відновлення?

Попри те, що переваги "зеленого відновлення" здаються очевидними, перед Україною все ще постають певні виклики. Перший і найпроблемніший — фінансування зеленого переходу. Якщо післявоєнне відновлення Бучі без дотримання принципів "зеленого відновлення" коштувало понад 10 мільйонів євро, то дотримання екологічних принципів коштувало б щонайменше вдвічі більше, зазначили спікери.

Нарощування потенціалу та навчання кваліфікованих працівників екологічних технологій, таких як встановлення сонячних панелей, енергоефективне будівництво та управління відновлювальною енергією, матиме вирішальне значення для впровадження "зеленої відбудови".

Важливо також встановити чітку політику та правила, які стимулюватимуть екологічне будівництво та впровадження відновлюваної енергії. Це може включати податкові пільги для екологічно чистих будівельних матеріалів і систем відновлюваної енергетики, а також пільгові тарифи, які гарантують фіксовану ціну на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел.

Швидкий шлях до "зеленого відновлення"

Цей випуск подкасту малює переконливу картину післявоєнної відбудови, яка надає пріоритет екологічній стійкості та економічному процвітанню. Дотримуючись принципів зеленої відбудови, Україна може відновити свою інфраструктуру, створити нові робочі місця, покращити охорону здоров'я та вийти з війни як світовий лідер у захисті навколишнього середовища.

Шлях до більш "зеленого" майбутнього для України, безсумнівно, вимагатиме міжнародної співпраці, інноваційних механізмів фінансування та відданості соціальній справедливості. Проте потенційні винагороди — стійка, стала та успішна Україна — роблять це вартим того.

Слухайте наш новий епізод Solutions from Ukraine podcast:

У новому подкасті "Рубрики" ми обговорили:

  • Принципи зеленого відновлення, на якому стоятиме Україна. Що таке зелена реконструкція?
  • Що має бути включено з точки зору енергетики та на які технології слід зосередитися? Що можна зробити в короткостроковій перспективі під час війни?

Спікери:

  • Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group
  • Анна Акерманн, член правління ЕкоДія
  • Павло Кравець, Національний представник FSC в Україні

Послухати цей епізод також можна на платформах:

Підтримайте "Рубрику" на Патреоні: https://www.patreon.com/rubryka 

Свіжі дописи

  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Що відбувається

Top celebrities supporting Ukraine in 2024: from donations to advocacy

Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Здоров’я

Мене вже нічого не радує: що таке ангедонія і як повернути собі задоволення від життя

Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Кейси

Відновити стан у “Стані”: як в Івано-Франківську працює ресурсний центр для волонтерів та активістів

“Рубрика” розповідає про проєкт, що допомагає відновитися, набратися сил та постратегувати на майбутнє тим, хто… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.