Грудень 2019 року ознаменувався змінами у цифровій системі України, які не можуть не радувати. Діджиталізація йде повним ходом та "РУБРИКА" розказує, з чим ми входимо у новий 2020 рік та як цим скористатись.
Водії вже можуть скористатись додатком "Дія" у тестовому режимі. Поки що ним можуть користуватись ті, хто бере участь у бета-тестуванні проекту. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що близько 58 тисяч українців подали заявки на те, щоб пройти тестово цей процес.
Верифікація документів співробітниками поліції відбуватиметься за допомогою QR-коду. Для цього вони використовуватимуть смартфони або спеціальні гаджети. У випадках, коли поліцейські відмовлятимуться визнавати документи у смартфоні та вимагатимуть пластикові, водіям необхідно звернутися на гарячу лінію поліції: 0-800-50-02-02.
У грудні міністерство презентувало проєкт "Дія: цифрова освіта" у Харкові, який складається з двох частин:
24 грудня Міністерство цифрової трансформації України презентувало перше в історії України соціологічне дослідження цифрових навичок громадян.
Згідно дослідження, яке проводила MLS group, презентували прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров:
👉 37,9% українців мають цифрові навички на рівні "нижче середнього"
👉 15,1% громадян взагалі не володіють цифровими навичками
👉 21,5% населення має цифрові навички на рівні не нижче "середнього"
👉 25,5% українців володіють цифровими навчиками на рівні не нижче "вище середнього"
👉 49,5% молоді 10-17 років за останній рік ставали об'єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті
👉 28,8% українців володіють мають навички роботи з програмним забезпеченням на рівні вище базових навичок
👉 47% українців у віці 18-70 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам
👉 67,5% громадян у віці 10-17 років зацікавлені в навчанні цифровим навичкам
👉 78,8% україців в якості причини актуальності навчання цифровим навичкам називають, щоб не відставати від сучасних технологій
До речі, щодо Харкова… У грудні стало відомо, що Харків став першим місто в Україні, що отримав Chief Digital Transformation Officer. Такі офіси планують облаштувати у всіх містах України. Харків став першим містом у процесі регіональної діджиталізації. Головою офісу став Олег Дробот, який зі своєю командою у щільній співпраці з Мінцифрою трансформуватиме місто. Також оформився Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради, у планах якого:
В Україні працює система "Трембіта", що дозволяє державним органам та органам місцевого самоврядування обмінюватись інформацією швидше. У грудні реєстри для такого спілкування відкрило Міністерство внутрішніх справ.
Завдяки системі "Трембіта" МВС може надавати таку інформацію тепер іншим державним органам:
Також Мінцифра звітує, що 40 державних органів уклали договір про приєднання до програми.
Державна податкова служба України запустила електронний сервіс, який допоможе повернути надмірно або помилково сплачені податки без візиту до податкової інспекції.
Заявку на повернення податків можна буде подати онлайн за допомогою електронного кабінету платника.
"Запуск сервісу автоматичного повернення помилково або надмірно сплачених податків дозволив мінімізувати втрати часу та коштів на відправку заяв для близько 132 тисяч платників. Саме стільки платників щорічно в середньому подають заяви про повернення коштів з бюджету", — повідомив голова ДПС Сергій Верланов.
З грудня запрацював онлайн-сервіс Держлікслужби з отримання ліцензій для фармацевтів. Працює сервіс за лінком.
Що треба зробити:
Що можна буде зробити в онлайн-сервісі:
У Мінцифрі запустили онлайн-сервіс під назвою електронний кабінет забудовника. Кажуть, що це персоніфікована онлайн-сторінка для реєстрації та отримання документів та дозволів щодо об'єктів будівництва. Переваги сервісу у тому, що паперові документи розглядаються від 5 днів, а в єдиному реєстрі забудовника рішення ухвалюватимуться автоматично – до п'яти секунд замість 5–10 днів – і надсилатимуться на електронну пошту заявника.
Сервіс доступний за посиланням: https://e-dabi.gov.ua/
Що зробити, аби скористатись:
Кабінет міністрів України ухвалив рішення запровадити сервіс перевірки справжності квитанцій про оплату державних послуг. Це дозволить відмовитися від паперових квитанцій про сплату.
Ця функція діятиме, зокрема, при оформленні паспорту, документів на автомобіль чи інших державних послуг. Тепер серед пакета документів не потрібно буде подавати до держустанов квитанції про оплату.
Як працює сервіс:
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше
Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в… Читати більше
Ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт “єРобота”. Будь-хто… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.