Що відбувається

11 речей, які стануть популярними у 2022 році: прогнози тих, хто зазирає в майбутнє

Sims у реальному житті, китайська горілка, біткоїни замість знижок та цікаві поведінкові зміни у новому році

У чому проблема?

Майбутнє наступає стрімко, але передбачувано, хоча й не для всіх. Колись зазирнути в нього могли лише диваки чи фантазери, а тепер є навіть спеціальні професії: трендвотчери, які слідкують за трендами, розвитком ринків та потребами людей і намагаються зробити свої передбачення хоча б на рік уперед. І це не просто поодинокі локальні прогнози — існують цілі корпорації, які використовують експертне прогнозування тенденцій у поєднанні з наукою про дані. Якщо до таких прогнозів не прислуховуватись — можна геть вилетіти з ринку та стати нецікавим для споживача. 

Одна з інституцій, що вміє заглядати в майбутнє, — агентство WGSN, яке щороку випускає трендбук із прогнозами. Що в ньому опинилось — розповідаємо в нашій добірці. 

Яке рішення? 

Костюм для аватара. Зіграйте в Sims у реальному житті

У WGSN вважають, що епоха аватарів вже почалась, і їм потрібно щось носити, тому бізнес буде рухатись все ближче до моделі Direct To Avatar або ж D2A. Це нова модель роздрібної торгівлі, яка пропонує брендам додатковий потік доходу, продаючи та створюючи дизайн безпосередньо для аватара — цифрової моделі користувача. Тобто, створивши свого аватара, як у Sims, ви зможете приміряти на нього одяг, прикраси та будь-що, що купляєте в інтернеті. 

​​

Літаючі таксі, майже як у П'ятому елементі

Це не просто фантастика, а наше майбутнє! Зараз літаючі таксі більш відомі як "автономна міська повітряна мобільність" (autonomous urban air mobility або UAM). Разом із тим, що потреба в більш особистих видах транспорту зростає, збільшується й потреба у вулицях, дорогах та транспортних розв'язках. Натомість, WGSN прогнозують, що цю проблему вирішать літаючі таксі. Київські затори тепер і в повітрі — так собі ідея, але, на щастя, не всі прогнози збуваються. 

Ферментована краса. Хутчіш до бабусі за чайним грибом!

У погоні за потужними елементами для догляду за шкірою китайські та японські косметологи обігнали весь світ, і здається, потрапили в часову аномалію, бо зараз звертаються до старого та всім відомого чайного гриба. Бактерії не лише довели свою ефективність, а ще й продовжують термін придатності формул, приваблюють екологічно налаштованих і орієнтованих на цінність споживачів. Тож не дивуйтесь, коли лосьон або бальзам для губ раптом буде схожий на модну комбучу. 

Крипто-кешбек замість знижок

Колись, щоб отримати знижку у гіпермаркеті, можна було вирізати купон з каталогу, деколи — показати чек від попередньої покупки. Зараз про вигідні пропозиції ми отримуємо повідомлення у месенджери, але підприємці скаржаться: лояльність клієнтів завоювати важче, ніж будь-коли, особливо серед покоління Z. WGSN каже: скоро заохочувати клієнтів до покупок будуть криптовалютними винагородами. Що ж, чекаємо, поки ця новина дійде до магазинів та йдемо на шопінг!

Кодзі — новий-старий кулінарний тренд

Кодзі — це "Національний гриб" Японії, який вже тисячі років використовується для приготування ферментованих продуктів, таких як соєвий соус, рисовий оцет, місо, доучі. Це надзвичайно універсальний інгредієнт і раніше був популярний у Японії та серед кухарів світу. Але зараз здатність кодзі покращувати смак їжі та напоїв, а також змінювати настрій, відіграє надважливу роль, оскільки його використовують для приготування м'яса рослинного походження, що стає дедалі популярнішим у світі.

Безводне прання?

Кожна десята людина у світі не має доступу до чистої води. І це не лише про питну воду: цим людям потрібно десь митись та прати власний одяг. Тренди, що зароджуються у сфері гігієнічних продуктів, говорять про те, що скоро ми матимемо засоби для сухого прання, які не потребують води та покажуть нам новий підхід до цього процесу. 

Трендова тканина: луб'яне волокно

Індустрія моди прагне диверсифікуватися від бавовни, оскільки вирощування культури та процес переробки потребує багато води, яку зараз дуже активно ми стараємось зберегти. Допоможе в цьому луб'яне волокно — його отримують зі стебел та листя різних рослин, що економить і воду, і кількість сировини, яку потрібно переробити. Це знов "старе-нове" — з такого матеріалу ще наші далекі предки плели собі личаки — таке взуття було легким, міцним та дешевим, а тепер завдяки технологіям з лубна можна виготовити футболку або худі, і маркетологи прогнозують: скоро ми знов побачимо луб'яний одяг. 

 

Не потрібно більше роздягатись, щоб охолодитись — одежа зробить це за вас!

Дизайнери починають інтегрувати такі технології як клімат-контроль у предмети щоденного носіння. Для продуктивності та легкої атлетики бренди розробляють продукти, які знижують температуру тіла, щоб користувачі могли підтримувати комфортну температуру під час вправ.

Байцзю змагатиметься з українською горілкою 

Найбільш споживаний спирт у світі, який, за словами тих, хто його вже скуштував, перевершує віскі, горілку, джин, ром і текілу. Тепер байцзю виходить за межі Китаю, і у 2022-му, запевняють маркетологи, ми його нарешті спробуємо. 

Поливайте свій фікус! Це зараз у тренді

Біофільний дизайн стає все більш популярним, і у WGSN прогнозують, що наступного року привнести природу в приміщення, виростивши дерево у своїх будинках або принаймні на балконі, захочуть ще більше людей. Ще одна причина потурбуватись про офісний фікус — у 2022 він стане дуже модним. Та справа не лише у фікусах: із часом ми будемо бачити все більше зелених зон просто всередині будівель, і це — прекрасно.

Мама більше не переймається за те, що ви не в шапці

У 2022 році ми купуватимемо більше теплих речей, і це зовсім не пов'язано із глобальною зміною клімату. Просто наслідки від тотальної зміни життя після коронавірусної пандемії все ще продовжують нас наздоганяти, а тренди — трансформуватись. Так змінюється і дозвілля одразу в усіх людей на планеті. Кажуть, що люди стали більше часу проводити на свіжому повітрі, навіть у холодні пори року, а це означає, що й одягатись потрібно у більш теплий та практичний одяг. Так і змінюється глобальна мода в епоху глобалізації: пікнік на снігу? А чом би й ні!

Свіжі дописи

  • Кейси

Вертеп, колядки й фіни: як у країні Санта Клауса зберігають українські різдвяні (і не тільки) традиції

Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Корисне

Ukrainian Christmas music: 12 songs for the holidays

Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Екорубрика

Last Call! Реєструйтесь до Школи екологічної журналістики рішень!

29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.