Новини

Трамп скасував зустріч із Путіним у США

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прийняв рішення відкласти другий саміт із московським лідером Володимиром Путіним до наступного року, заявили у Білому домі в середу.

Минулого тижня Трамп запросив Путіна до Вашингтона для зустрічі восени, це рішення було піддано критиці як республіканців, так і демократів у Конгресі. Радник Президента США з питань національної безпеки Джон Болтон у заяві про затримку саміту посилався на розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в президентські вибори 2016 року.

«Президент вважає, що наступна двостороння зустріч з президентом Путіним повинна відбутися після того, як закінчиться це «полювання на відьом», пов'язане із Росією, тому ми погодились, що це буде після початку наступного року», – заявив Болтон.

«Полюванням на відьом» у апараті Трампа називають розслідування Роберта Мюллера щодо московського впливу на президентські вибори 2016 року у США. Розслідування вже призвело до арештів ряду посадовців Адміністрації Президента США та представників штабу виборчої кампанії Дональда Трампа. На співпрацю із прокуратурою пішли Ґейтс, Флінн, Попадопулос, у в'язниці в очікуванні суду Пол Манафорт, колишній консультант Віктора Януковича та Партії регіонів України. Напередодні зустрічі Трампа із Путіном у Гельсінкі Департамент юстиції США висунув обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного розвідувального управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори, а пізніше була затримана громадянка РФ Марія Бутіна, яка за даними ФБР налагоджувала відносини з американськими політиками з метою «встановлення приватних, або обхідних каналів комунікації». Крім того, генеральний прокурор штату Меріленд Брайан Фрош відкрив кримінальну справу після того, як стало відомо, що інвестор з РФ купив ІТ-компанію, яка частково керує системою з реєстрації виборців штату, і тепер подібні випадки шукають в інших штатах.

Тобто, відкидати розслідування Мюллера як «полювання на відьом» є абсолютно невірним рішенням для пана Болтона, адже існує реальна загроза імпічменту чи навіть арешту Дональда Трампа та представників його адміністрації. Родичі та персональні друзі Трампа також знаходяться під розслідуванням Мюллера, і це розслідування триватиме ще багато місяців. Не оголошувалося кінцевого терміну для розслідування Мюллера, і сам він не давав ніяких вказівок щодо того, що розслідування буде завершено до кінця року. Протягом декількох місяців команда юристів Трампа намагалася тиснути на Мюллера, вимагаючи завершення свого розслідування, яке триває більше року. Затримка візиту Путіна  конкретно до «початку наступного року» свідчить про чергову спробу Білого дому встановити штучний термін на розслідування та змусити припинити його якомога скоріше.

Цікаво, що оголошення Білого дому про перенесення зустрічі відбулося лише через день після того, як провідний кремлівський чиновник таємничо відповідав на запитання щодо запрошення Путіна до Вашингтону: у вівторок представник Кремля Юрій Ушаков відмовився відповісти, чи погодиться Путін на запрошення Трампа. «Існують й інші варіанти [проведення зустрічі], які наші лідери можуть розглянути», – заявив Ушаков, натякаючи на зустріч лідерів G20 у Аргентині наприкінці цього року.

Цілком можливо, що відміна зустрічі у Вашингтоні та відкладення її до наступного року допоможе уникнути невдоволення, яке може завдати шкоди республіканським кандидатам на виборах у листопаді. Крім того, Трамп може отримати нагоду зустрітися із кремлівським ватажком ще до інших зустрічей світових лідерів, у тому числі на щорічному засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку у вересні.

З моменту початку розслідування принаймні 30 особам були пред'явлені звинувачення у скоєнні злочинів, серед них п'ятеро визнали себе винними (найважливішим серед підсудних став, напевно, Майкл Флінн, колишній радник з питань національної безпеки), а також оголошено офіційні звинувачення 13 російським громадянам (серед них 12 офіцерів розвідки).

Свіжі дописи

  • Корисності

У кого є ревінь, той має обід, або що приготувати з румбамбару: сім рецептів на всі смаки 

Пироги, джем, салат, соус до мʼяса і навіть борщ — усе це можна приготувати з… Читати більше

Friday May 3rd, 2024
  • Здоров’я

“Відчувається, ніби ти перед телевізором із десятком сюжетів, і при цьому потрібно щось робити”: що таке РДУГ і чому це не про виховання?

“Рубрика” поспілкувалась з експерткою Центру когнітивно-поведінкової терапії Олександрою Омельченко про прояви РДУГ — розладу дефіциту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у квітні

Рішення інклюзії, підтримки, захисту довкілля та взаємодопомоги: “Рубрика” зібрала десять кейсів, які українці втілювали цього… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Корисності

Рецепти пасок з різних регіонів: смачні святкові рішення

“Рубрика” зробила добірку давніх рецептів пасок, якими поділилися жительки різних регіонів України. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Кейси

“Створюємо спільноту, де місце є кожному”: як на Одещині працює театр “Толерантність”

Тут молоді з ментальною інвалідністю допомагають самореалізуватися, відкрити нові таланти та знайти свою спільноту. “Рубрика”… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Що відбувається

Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку: пояснюємо, що з цим не так

Українським чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, обмежили доступ до послуг українського консульства. Такі… Читати більше

Friday April 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.