Поінформовані, отже озброєні. Часто саме знання можуть врятувати життя. Розповідаємо, де здобути навички, які допоможуть зберегти безпеку.
Світ уважно слідкує за всім, що відбувається зараз навколо України. Загострення конфлікту та ескалація ситуації з боку Росії не заспокоюють. Постійне оновлення сторінок ЗМІ, новини з соціальних мереж, тисячі коментарів та відчуття безсилля вплинути на навколишню ситуацію — знайомо? Та все ж на дещо ми можемо вплинути. Інформаційна гігієна, обмежений час у соціальних мережах та прокачка власних навичок — пропонуємо рішення, які працюють.
Найкращий спосіб не переживати перед іспитом — це добре до нього підготуватися та вірити у свої сили. Багато хто знає це зі студентських років, але не завжди застосовують набуту в юності навичку на практиці. І дарма! Розуміння того, що ви готові до ситуації і зможете впоратися з нею, допоможе взяти її під контроль, а це, за словами психологів, прекрасний метод заспокоїтися і зняти тривожність. А що краще за все зробити, якщо з усіх боків говорять про загрозу війни? Правильно: відповідним чином підготуватися. Отже, пропонуємо список речей, які ви можете зробити заради власного спокою.
Нещодавно один з таких вишкілів провели львівські правоохоронці, які ротація за ротацією здобували досвід на Сході від початку бойових дій. Цивільні здобували навички у:
Пресслужба поліції Львівської області пояснила, що мета організованого вишколу — підготувати населення до можливих воєнних дій, аби не допустити паніки та розгубленості. Та якщо такі вишколи у вашому місті не проводить, ці навички можна здобути в інших місцях.
Тут йдеться не лише про забуті боєприпаси — вибухонебезпечними предметами вважаються:
Вони можуть по-різному виглядати, але правила поводження із ними однакові. Якщо ви знаходите щось із переліку, про знахідку необхідно негайно повідомити поліцію та службу з надзвичайних ситуацій!
До речі, те саме стосується й забутих у громадських місцях валіз, сумок, пакетів. Частіше за все це не так, але були випадки, коли забуті кимось речі виявлялись саморобною бомбою, тож якщо побачите такі речі у громадському місці, або в метро, зверніться до правоохоронців.
У разі, коли вибуховий пристрій знайдено в будинку, спочатку здійснюється евакуація, а після цього вже повідомляється в поліцію та службу з надзвичайних ситуацій. Порядок евакуації такий:
Пам'ятайте, в разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:
Можливо, ви пам'ятаєте деякі правила з уроків ОБЖ у школі, а можливо й ні. Але записатися на курси варто, адже знання з надання першої допомоги можуть знадобитись у будь-який час, а не лише у випадку можливої військової ескалації. Таких курсів багато, вона є чи не в кожному місті, безкоштовно вони завжди проводяться в Червоному Хресті — записатися можна тут. Відвідувати такі курси краще вживу, але якщо такої можливості немає, спробуйте курси першої допомоги онлайн.
Якщо ж часу у вас на проходження курсів немає, то пропонуємо універсальний алгоритм дій для допомоги постраждалому:
1. Оглянути місце події та впевнитись у тому, що надання допомоги буде безпечним: забезпечити власну безпеку, а також безпеку потерпілого та людей навколо.
2. Оцінити стан постраждалого (свідомість, дихання, пульс).
3. Викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а також інші екстрені служби (поліцію, аварійно-рятувальну службу, службу газу тощо). Для виклику швидкої існують певні правила, дивіться нижче.
4. Оцінити наявність критичних кровотеч та зупинити їх. В разі артеріальної кровотечі — накласти джгут, а в разі венозної — тугу пов'язку та здійснити тиск на рану.
5. Забезпечити прохідність дихальних шляхів.
6. Якщо у постраждалого відсутні ознаки життя та немає критичної кровотечі (або ви вже її ліквідували) — розпочати серцево-легеневу реанімацію.
7. Перевести постраждалого у стабільне положення (на боці, обличчям до себе, рука під головою, нога зігнута в коліні), якщо не йдеться про підозру на травми хребта та кісток тазу і серцево-легенева реанімація була вдалою.
8. Не залишати постраждалого та контролювати стан його життєвих функцій до прибуття екстрених служб.
Більше корисної інформації щодо надання першої допомоги — тут.
На сьогодні основу територіальної оборони України становлять 25 бригад ТрО в кожній з областей та м. Києві. Вони є в кожному місті, населення якого перевищує 900 тисяч жителів. Фактично, Сили ТрО – це легка піхота, покликана допомагати ЗСУ захищати територію та населення, державний кордон, критично важливі об'єкти інфраструктури, протистояти диверсіям.
Основою комплектування кожної бригади є постійний склад — кадрові військовослужбовці. Решта — резервісти, які уклали контракт з бригадою, та військовозобов'язані, що приписані до бригади у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військових комісаріатах). З резервістами територіальної оборони проводяться заняття з тактичної, вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки, підготовки зі зв'язку, топографії та інше. Контракт у резерві передбачає виконання завдань за призначенням, зокрема:
📌 Як укласти контракт резервіста територіальної оборони та які документи для цього необхідні, дивіться тут.
📌 Більше про участь у Силах територіальної оборони читайте у нашому матеріалі
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.