fbpx
Сьогодні
Рішення 15:28 31 Бер 2025

Журналістика рішень від “Рубрики” в березні: топ-10 кейсів

“Рубрика” зібрала для вас статті, які, як, власне, і березень, кажуть: навіть у найскладніші часи є місце для рішень та можливостей.

Якщо ви хочете підтримати "Рубрику" — долучайтесь до нашої Спільноти рішень.

Як "Неопалимі" допомагають постраждалим від війни дітям відновлюватися від шрамів та рубців

Програма лікування Неопалимі: Аліса під час процедури

Національна програма "Неопалимі" пропонує безплатне лікування та реабілітацію після поствоєнних травм, опіків та рубців для людей, які постраждали внаслідок війни. Крім дорослих, на програму також можуть потрапити й діти. "Рубрика" розповідає, як це зробити, чи є вікові обмеження та як загалом підтримувати дитину після травми й навчати любові до себе.

Як волонтери роблять ВЛК для військових доступнішим

Проходження ВЛК

Черга військовослужбовців у клініку амбулаторно-поліклінічної допомоги у Львові. Фото: radiosvoboda.org

В Україні вже протягом кількох років існує проблема неналежних умов проходження військово-лікарських комісій (ВЛК) для чинних військових. Люди з пораненнями змушені годинами стояти у чергах, а подекуди не мають нормального доступу навіть до вбиралень. Як зусиллями громади зробити проходження ВЛК для військових доступнішим, зручнішим та що для цього потрібно? Про це "Рубриці" розповідає засновниця благодійного фонду "Доступ" Марія Кравченко, яка разом з командою волонтерів допомагає військовим в одному з медичних закладів Києва. Назва закладу не розголошується з міркувань безпеки.

Як американська художниця знайшла свою родинну спадщину в Україні

Елізабет Роскам і її троюрідний брат Ігор

Елізабет Роскам і її троюрідний брат Ігор. Фото надано Елізабет Роскам

Коли Елізабет приїхала до міста своїх предків, вона стала першою у своїй родині, хто ступив на українську землю. Після поколінь, які пережили голод, війну та політичні репресії, американка нарешті повернулася до своїх коренів. Її подорож, наче з голлівудського фільму, почалася з паспорта 1920-х років і бажання дізнатися правду про свою сім'ю. Читайте її історію та дізнавайтеся, як дослідити власне коріння, у новій статті "Рубрики".

Від мистецького простору в старому ангарі до фонду, який закриває мільйонні збори

Благодійний фонд Ангар

Оля Валянік з командою фонду / Фото надав БФ "Ангар"

Оля Валянік — у минулому акторка, а нині очільниця одного з найбільш ефективних волонтерських фондів країни. БФ "Ангар" з'явився 24 лютого 2022 року у приміщенні театру, де до великої війни грала Оля. Й за майже три роки існування зібрав понад 100 мільйонів гривень. Про маленькі й великі донати, а також про зміну діяльності фонду протягом років — читайте у матеріалі "Рубрики".

"А янголи теж грають на бандурах?"

Майстер-клас вокалу і гри на бандурі для дорослих і дітей у студії PHIL-ART в Житомирі

Майстер-клас вокалу і гри на бандурі для дорослих і дітей. Фото надано Світланою Ніконоровою

У Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера пів року працює студія PНIL-ART. Тут професійні артисти проводять заняття з різних видів мистецтва для охочих дітей і дорослих. Студійці вже навіть виступали на великій сцені разом з професіоналами. Як PНIL-ART задовольняє потреби артистів та розвиває таланти любителів музики, співу, танцю, сценічного мистецтва та малювання — читайте в статті "Рубрики".

Пів мільйона гривень для військових за цікаві факти з замку Паланок — рішення від екскурсовода

Мукачівський замок Паланок у вечірній час

Мукачівський замок Паланок у вечірній час виглядає особливо чарівно й загадково. Фото з архіву Максима Адаменка

Для збору донатів все частіше використовуються креативні підходи, які не лише залучають людей до благодійності, а й дарують їм цінний досвід. Одну з таких ідей втілив мукачівський туризмознавець і волонтер Максим Адаменко. З 2023 року він проводить благодійні екскурсії старовинним замком Паланок. Кожний внесок учасників театралізованого дійства "Вечірня за донати" перетворюється на підтримку для військових. "Рубрика" розповідає про рішення з Закарпаття, що стимулює донати та волонтерську діяльність.

Як школярі з Рівненщини дають відходам друге життя

Вихованець гуртка ремонтує згорівшу гірлянду

Вихованець гуртка ремонтує згорівшу гірлянду. Фото надане Оленою Василюк

Пластик, папір, тканина, скло — усе це щодня опиняється на звалищах, забруднюючи довкілля. Проблема сміття стає дедалі гострішою, адже далеко не всі замислюються, що багато відходів можна використати повторно. У Володимирці, що на Рівненщині, знайшли рішення. Тут із місцевими ліцеїстами не лише обговорюють проблеми екології, але й заохочують діяти, в тому числі за допомогою творчості. У шкільному гуртку "екостиль: поводження із побутовими відходами. Нове життя старим речам" діти перетворюють сміття на корисні предмети та декор. Про те, як працює гурток та як створити подібний у себе в громаді, дізнавалися у його керівниці, педагогині-організаторки Володимирського ліцею №2 Олени Василюк.

 Як у Миколаєві відновили спортивний коледж, що готує олімпійських чемпіонів

Відновлений Спортивний коледж у Миколаєві

Спортивний коледж у Миколаєві за роки існування випустив чимало переможців різних змагань і продовжує навчати нових. Однак у 2022 році через російську агресію будь-які досягнення довелося поставити на паузу, а навчання перевести на дистанційний формат через пошкодження закладу. "Рубрика" розповідає, як вдалося відбудувати спортивний коледж та дати можливість його вихованцям продовжити навчання.

Як 40 вразливих жінок змогли розкрити свій потенціал

Учасниці проєкту

Жінки обіймаються після тренінгу. Фото з архіву ГО

Майже пів року в Решетилівській громаді на Полтавщині тривав проєкт, що допоміг жінкам з інвалідністю та матерям дітей з інвалідністю опанувати сучасні технології, знайти психологічну підтримку та створити спільноту. "Рубрика" розповідає, як усе відбувалося та що змінилося після завершення ініціативи.

Як Фонд енергоефективності України адаптується до війни

Rubryka Ukraine's Energy Efficiency Fund: Interview with Dmytro Syrykh

У розмові з Дмитром Сирих ми обговорили роботу Фонду енергоефективності України в умовах повномасштабної війни. Разом із технічним директором фонду розібралися, як цей державний орган адаптував свої програми до розв'язання проблеми пошкодженого обстрілами житла та як, попри війну, він і далі підтримує проєкти із зеленої відбудови України.

26

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: