Що відбувається

Теплове шахрайство: як формуються платіжки

Продовжимо замислюватись про тарифи теплопостачання. Розглянемо вартість послуги з централізованого опалення на прикладі наближеному до життя, але мовою цифр.

Скільки реально коштує тепло

Порахуємо вартість послуги з централізованого опалення 2-кімнатної квартири площею 42 кв.м. Візьмемо  опалювальний період з жовтня 2017 року по березень 2018-го.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановила тариф 1433,3 гривні за 1 Гкал. Норма витрати теплової енергії на послугу з централізованого опалення для 5-поверхової блок-секції з великопанельними стінами становить 0,06977 Г/кал/кв.м за опалювальний період. А тепер увага: вартість послуги (суму в платіжці) можемо розрахувати за офіційною формулою. Треба перемножити площу квартири на тариф і на норматив витрат теплоенергії. В результаті отримуємо 4200 грн.

Тепловики непомірно завищили суми в платіжках

А як вважає «Донецьктеплокомуненерго»? За нормами, розрахованими цієї теплопостачальною організацією, затвердженими Донецькою облдержадміністрацією і встановленими Нацкомісією з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, за тією ж офіційною формулою для цієї ж квартири плата за опалення становить 8411 грн. Вона завищена на 100%! Якщо порахувати таким чином плату для цієї квартири в 9-поверхової блок-секції з великопанельних стін по лічильнику, вона буде завищена на 42%. А цифри в платіжці для 5-поверхової блок-секції зі стінами з цегляної кладки виявляються більшими на 89%.

 Висновок

 Нас обманюють. Але кому це вигідно? Це роблять теплові шахраї, які займаються теплопостачанням. Ми бачимо явно завищені обсяги витрат теплової енергії у кожному місяці. У вартості завищених витрат теплової енергії приблизно 85% складають витрати на паливо і електрику (за офіційною інформацією). Але от питання: чи витрачалися ці паливо і електрику на опалення наших будинків? Адже можна розрахувати обсяг завищення вартості реалізованої продукції і визначити вартість або кількість завищення витрат палива. Це немаленька купа грошей. Чому це можливо в нашій державі? Куди поділися «зекономлені» обсяги палива? Про це читайте в наступному матеріалі.

Читайте також першу частину серії «Теплове шахрайство: як нам завищують платіжки».

Свіжі дописи

  • Кейси

Надолужити освітні втрати: з’явилось дослідження, що підсвічує потреби й потенціал освітніх ГО

Війна в Україні створила безпрецедентні виклики для освітньої системи. Тисячі учнів втратили доступ до якісного… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Кейси

“Місця України нічим не гірші від тих місць, які ми могли б відвідати в Європі”: мандрівниця про походи незвіданими місцями України

Новий рік — ще одна можливість втілити в життя усі ще не здійснені мрії. Для… Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Кейси

Anime Lab: як у Кривому Розі створили унікальний простір для підлітків

“Рубрика” розповідає історію закладу для молоді, що поєднує в собі крамницю, кав’ярню та клуб. Читати більше

Tuesday January 14th, 2025
  • Екорубрика

“Говоримо саме про те, що нас оточує”: як працює Еколекторій у селі на Київщині

“Рубрика” поспілкувалася з мешканцями громади, які по-справжньому зробили своїм пріоритетом екологію. Як це вдалося і… Читати більше

Monday January 13th, 2025
  • Кейси

Як і навіщо на Сумщині відновлюють старі колодязі

“Будуємо Україну Разом” відновили п’ять колодязів у трьох селах Сумської області. Для чого і як… Читати більше

Friday January 10th, 2025
  • Кейси

Бджоли, школярі, підтримка: як маленький “Шкільний вулик” творить великі зміни

У чому сила вулика? Звісно ж, у бджолах! “Рубрика” розповідає, як шкільний проєкт вийшов за… Читати більше

Friday January 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.