Що відбувається

Сутички, георгіївські стрічки та “безсмертні полки” в лаврах: як проходить 9 травня в Україні

У середу, 9 травня, на честь Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відбулася низка заходів, не обійшлося без провокацій.

Київ

Варто відзначити, що в Києві біля станції метро "Арсенальна" на акції "Безсмертний полк" сталася бійка. Так, один з учасників маршу приніс на акцію георгіївську стрічку. Представники "Правого сектора", які знаходилися на акції, вимагали прибрати її, з чим чоловік категорично не погодився, і відповів націоналістам в грубій формі. Відразу ж зав'язалася бійка, в якій цього чоловіка з георгіївською стрічкою розбили обличчя.

Фото: Інформатор

Поліція Києва затримала двох учасників масових заходів, які порушили закон. Також у двох жінок виявили заборонену символіку.

"У одного під час поверхневої перевірки вилучили багнет-ніж, інший – намагався пройти на місце проведення акції поза фільтраційними рамками. Правоохоронці виявили також двох жінок із забороненою символікою. Їх доставляють для складання адміністративних матеріалів", – йдеться у повідомленні поліції.

Окрім цього, під час конфлікту тілесні ушкодження отримав чоловік 1954 року народження. Молодика, який вдарив потерпілого, доставили до управління поліції. Після проведення першочергової перевірки його діям нададуть правову оцінку.

Також у Києві прихильники інтернет-партії "Деморда" потролили учасників маршу "Безсмертного полку". Зокрема, учасники акції від партії "Деморда" вишикувалися вздовж маршруту ходи "Безсмертного полку", тримаючи в руках фотографії фентезійних і комп'ютерних героїв. У підписах до кожної фотографії йдеться скільки кожен з цих персонажів вмирав за своє життя.

lb.ua
lb.ua
lb.ua

Харків

Фото: "Накипело"

У Харкові на захід зібралося близько 15 тисяч осіб, повідомляє 057.ua.

Видання зазначає, що люди прийшли з фотографіями загиблих на війні родичів, щоправда, багато з них були надруковані в одному стилі і на Меморіалі можна було помітити різних людей з однаковими фотографіями їх "дідів".

"Комуністи кричали "фашизм не пройде", "янкі гоу хом" і "слава Радянському союзу". Деякі прийшли в футболках, на яких були заборонені "колорадські" стрічки. Кілька проукраїнських активістів зробили чоловікові зауваження за стрічку, але у відповідь почули лише лайку", – зазначено у повідомленні.

Львів

У Львові на Марсове поле прийшов 80-річний чоловік у червоній футболці із надписом СРСР та зображенням серпа з молотом. Львів'янина одразу затримали правоохоронці і доставили у Личаківській відділ поліції, передає видання Гал-інфо.

Одеса

Фото: "Одесса медиа"

В Одесі правоохоронці затримали двох громадян зі стрічками, схожими на георгіївські.

"Щойно на Алеї слави поліцейські виявили жінку зі стрічкою, схожою на георгіївську. Для перевірки та надання пояснень вказану громадянку запрошено до відділу поліції", – повідомили в поліції.

Пізніше правоохоронці виявили ще одного громадянина з подібною стрічкою. Відносно порушника складено адміністративний протокол за ст.173-3 КУпАП (виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки).

Дніпро

Фото: Інформатор

У Дніпрі в ході заходів відбулося кілька інцидентів, передає 056.ua.

Зокрема, до монументу Вічної Слави прийшли кілька людей із зображеннями орденів радянського часу, на яких був серп і молот. Співробітник поліції на цих людей складають акти про призначення штрафу, які потім відправлять до суду.

Святогірськ

"Святогірськ. Попи поплутали країну. Проходить "Безсмертний полк" Московського Патріархату. Тягнеться кожна людина з хоругвами і ретропортретами, на яких зображені якісь люди. На питання, хто зображений на портретах – багато губляться в здогадах або в біографіях. Тут же попи віщають про "братовбивчу війну" – це вони так називають нашу оборону України від російської окупації. Таке відчуття, що Лавра проводить захід десь в Росії і для російського народу, а не в Україні для українського. А чи потрібна нам взагалі така Лавра, яка знаходиться у нас, а служить сусідній країні-агресору?", – пише місцевий активіст Деніс Бігунов.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку: пояснюємо, що з цим не так

Українським чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, обмежили доступ до послуг українського консульства. Такі… Читати більше

Friday April 26th, 2024
  • УрбанРубрика

“Ми не просто місце трагедії, ми хочемо бути місцем українського успіху”: головні рішення з ідеатону Unlock Bucha

У Бучі 18-20 квітня 2024 року провели ідеатон Unlock Bucha. Він об’єднав між собою представників… Читати більше

Friday April 26th, 2024
  • Інвестиційні рішення

Інвестиції у мистецтво: як це працює в Україні й скільки коштів треба для старту

“Рубрика” пояснює, яким може бути інвестування у мистецтво, на яких українських митців слід звернути увагу… Читати більше

Thursday April 25th, 2024
  • Кейси

У Пущі Водиці хочуть відбудувати теплицю для дітей: навіщо це рішення та як допомогти?

“Рубрика” розповідає про маленький, але важливий кейс відбудови, якому ще належить відбутися. Долучитися до допомоги… Читати більше

Thursday April 25th, 2024
  • Здоров’я

Що дають тейпи і як не змарнувати час та кошти на недієве лікування? Відповідають лікарі

Тейпи продовжують набирати популярність. Проте чи така вона заслужена? “Рубрика” вирішила розібратися, що таке тейпи… Читати більше

Wednesday April 24th, 2024
  • Корисності

Exploring Ukraine’s cinema world: Top 10 Ukrainian films you need to watch

Defiant Ukrainian filmmakers have continued creating their art despite all obstacles — facing persecution and… Читати більше

Wednesday April 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.