Чому суп варто їсти частіше, як зробити його ще кориснішим для організму і що приготувати сьогодні — читайте у матеріалі
Ви вже поснідали? А що у вас буде на обід? Невже знов банальний бутерброд з кавою, фастфуд чи ви просто зазирнете до кухні і вхопите там щось їстівне, з того, що лежить найближче? Сьогодні, 5 квітня — Міжнародний день супу, а отже, саме той день, коли все те, що засумувало у вашому в холодильнику, можна перетворити на смачну, поживну і головне — корисну для здоров'я страву.
З раннього дитинства нам розповідають про користь перших страв. І хоч зараз дієтологи не наполягають на необхідності вживання супів, із тим, що суп — ідеальна їжа, важко не погодитися. По-перше, це всесезонна страва, і її можна приготувати майже з чого завгодно. По-друге, суп може подаватися як гарячим, так і холодним. По-третє, його можна їсти не лише на обід, а і ввечері, і на сніданок; він може бути першою, основною стравою і навіть — десертом.
В Україні ще зовсім недавно перша страва була обов'язковою складовою повноцінного обіду. Жодна обідня трапеза у дитсадках, школах та їдальнях для дорослих не обходилася без "гарячого". Та й вдома куховари намагалися забезпечити постійну присутність супу чи борщу в раціоні всієї родини. Курячими бульонами лікували хворих застудами та запаленням легень, а наваристими супчиками — похмілля.
Але є народи, у традиції яких взагалі немає перших страв. Деякі наші співвітчизники також зовсім не їдять супи просто тому, що не люблять, і теж нітрохи від цього не страждають. То може, суп не настільки вже й незамінна річ?
Свого часу Уляна Супрун спростувала міф про необхідність вживання супу щодня. За її словами, жодного наукового підтвердження, що суп повинен бути присутнім на столі кожний обід, немає. Збалансоване різноманітне харчування і достатня кількість рідини упродовж дня позбавляють обов'язку їсти суп тих, кому вони не до вподоби.
"Суп — це не ліки і не нудний атрибут здорового способу життя, який ми мусимо споживати щодня. Це проста і зручна їжа, яка може мати велику користь для здоров'я", — підкреслювала Супрун.
З останнім ствердженням згодні і фахівці з правильного харчування: завдяки повільним вуглеводам у складі коренеплодів або зернових, суп швидко втамовує голод, дає достатню, але не надмірну, кількість калорій, не викликає почуття переїдання і, в той же час, дозволяє довго відчувати себе ситим.
Для основного прийому їжі чудово підійдуть супи на м'ясному бульйоні (найкраще зливати перший бульйон після варіння м'яса), овочеві супи, супи з бобовими, пряні і молочні (якщо у вас немає непереносимості лактози).
Якщо ви стежите за фігурою, доцільніше готувати супи без додавання вершків, або замінити вершки в крем-супах молоком. Вегетаріанські супи на основі овочевих бульйонів і супи з додаванням кокосового молока підійдуть також і тим, хто постує.
Втім, якщо хтось каже, що суп — це не смачно, значить, він ніколи не їв справжні правильно приготовані супи. Тим більше, асортимент супів настільки різноманітний, що задовольнить навіть найвибагливішого гурмана. Не треба навіть бути кваліфікованим кухарем, щоб приготувати чарівне блюдо, яке зігріє душу і шлунок зранку, в середині або після напруженого дня. Ще один плюс супу — для нього можна використовувати продукти, які не годяться для інших страв. Наприклад, тверду частину брокколі або коренеплоди, які втратили товарний вигляд, можна використовувати і для бульйону, і для супу.
Відзначаючи Міжнародний день супу, приготуйте не звичний рецепт супу, а вишуканий і нетрадиційний. Адже цією стравою можна не лише втамовувати голод та дбати про здоров'я, а й дивувати і приводити в захват. Причому, жодних особливих продуктів для цього не потрібно. Спробуємо?
Раніше цибулевий суп вважався їжею для бідняків, адже для його приготування не треба було витрачати багато коштів: цибулі завжди було достатньо. Авторство сучасного варіанту цього супу приписують Королю-Сонцю Людовику XIV. Якось уночі йому дуже захотілося їсти, але у його мисливському будиночку, де він перебував у той час, не виявилося жодних інших продуктів, крім цибулі, масла і шампанського. Король змішав всі ці інгредієнти, і отримав оригінальний і дуже смачний суп, який зараз є в меню практично кожного французького ресторану і рецептом якого тепер по праву пишаються всі французи.
Інгредієнти:
Для подачі:
Приготування:
Минестроне — класичний італійський густий суп з різноманітних овочів: моркви, картоплі, цибулі (і ріпчастої, і порею), селери (кореневої чи черешкової), кабачків, цукіні, солодкого перцю, капусти (броколі, цвітної, качанної, брюссельської), помідорів, спаржі і навіть баклажанів. Чим більше і різноманітніше — тим краще. Власне, слово «мінестроне» з італійської можна перекласти як "великий суп" — він повинен вийти густий, наваристий, щільний — щоб "ложка стояла". Тут, як для будь-якого овочевого супу, краще використовувати сезонні овочі. Але ви можете самі безкінечно експериментувати. Варіть багато — не пошкодуєте!
Інгредієнти:
Приготування:
Італійці перед подачею збризкують суп оливковою олією або посипають натертим пармезаном.
В оригіналі він називається "Ezo gelin çorbası", що дослівно перекладається з турецької як "Суп нареченої Езо". Однак якщо перші два слова з'єднати, то ezogelin означає сочевицю. Що стало першопричиною назви, компонент супу — червона сочевиця, або історія про наречену, з'ясувати тепер складно. Сама легенда говорить: на початку XX століття на півночі Туреччини жила дівчина на ім'я Езо. Вона була неймовірно красивою, і від наречених не було відбою. Але батьки дівчини видали її заміж без любові за далекого родича з іншої країни. Езо дуже сумувала за рідними, у пам'ять про них вона створила пряну юшку з червоної сочевиці і булгура, яку згодом назвали Супом нареченої або Езо чорбаси.
Інгредієнти:
Приготування:
Чаудер — це густий і ситний суп, популярна страва американської кухні. У різних частинах країни його готують по-різному: з беконом, рибою, креветками, брокколі, кукурудзою. Але завжди в його складі є вершки і сир — це вони надають супу приємну оксамитову структуру.
Інгредієнти:
Приготування:
Потеплішало і вже не дуже хочеться гарячого? Холодний освіжаючий суп Абдор Хіар допоможе втамувати голод і подарує нові гастрономічні враження. Холодні супи на основі йогурту дуже люблять на Балканах і на Близькому Сході.
Інгредієнти:
Приготування:
📌 Суп — один із найстаріших винаходів людства, хоча і не настільки древній, як смажене на відкритому вогні м'ясо. Антропологи та історики розповідають про те, що суп вміли готувати ще неандертальці. Звісно, тоді ще не було посуду, придатного для приготування рідкої їжі, тому прообрази сучасних супів варили в шкіряних мішках, воду у яких доводили до кипіння розжареним камінням. Такий спосіб приготування був надзвичайно вигідний — людина отримувала зігріваючу та ситну їжу, використовуючи для її приготування неїстівні продукти. Сюди входили кістки тварин, жолуді, трави і коріння, які було надто складно їсти в сирому вигляді. Це дозволяло древнім людям отримувати з недоїдків їжу, яка раніше була їм недоступна. Поповнення примітивного меню гарячим відваром з того, що зазвичай викидалося, стало величезним проривом на той час. Адже їжі було мало і людям доводилося отримувати калорії і поживні речовини з того, що вони могли знайти.
📌 Суп не лише допоміг людству прогодувати себе у скрутні первісні часи, а й подарував назву місцю, куди люди тепер приходять, щоб скуштувати найвишуканіші страви. У Парижі у 18 столітті кухарі почали готувати страви з бульйонів, що позиціонувалися як корисні для здоров'я, відомі як "restoratifs" (відновлення). Слово ресторан взято з назви цього класу супів.
📌 Зараз у світі налічується приблизно 150 типів супів, які поділяються більш ніж на тисячу видів, при цьому кожен вид має варіанти.
Основні ж види супів класифікують за такими категоріями:
Фото Shutterstock, Unplash
Також "Рубрика" писала, як приготувати корисні цукерки своїми руками— 6 простих рецептів.
А ще дивіться 10 фактів про хліб, які вас здивують.
Нематеріальна культурна спадщина України — це більше, ніж знання, навички чи обряди. Це частина живого… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.