Корисності

Рішення, які допоможуть не замерзнути без опалення

Підручні засоби, електричні простирадла, ковдри та навіть... капці

Деяким жителям міст України пощастило, і у будинках уже увімкнули центральне опалення. Однак багато ТЕЦ все ще готуються до опалювального сезону, а десь, говорячи про бюджетні установи, ще навіть не укладені договори на постачання газу, а отже, тепла чекати ще довго. Втім, у багатьох будинках, де опалення вже увімкнули, батареї поки що ледве тепліють.

Але ми не дамо вам змерзнути в осінню холоднечу! Тому зібрали кілька небанальних способів, які допоможуть зігрітися цієї пори року.

Спробуйте гаджети

  • У чому рішення? Пледи з обігрівом — це дуже локальне рішення, яке можна використовувати, якщо ви працюєте з дому або не можете зігрітися за переглядом улюбленого серіалу. Деякі моделі навіть мають зручні застібки, щоб ковдру можна було накинути на плечі, як мантію, і ходити по дому. Вигляд, можливо, у вас буде трохи безглуздий — проте тепло.

Обійдеться це диво техніки в середньому в 1500 гривень, але є й дорожчі моделі: діапазон цін приблизно від 300 до 3 тисяч гривень, і найчастіше ціна залежить від зовнішнього матеріалу електроковдри, ємності акумулятора і найголовніше. якості. Якщо наважитеся обзавестися пледом або простирадлом (дивлячись як будете використовувати) з підігрівом, зверніть особливу увагу на електроізоляцію і систему захисту від перегріву та удару струмом — погодьтеся, буде не дуже приємно прокинутися від ковдри, що горить. 

У разі використання пледів з обігрівом важливо і не перестаратися: в деяких випадках прогрівання може допомогти впоратися з неприємними відчуттями, викликаними артритом або артрозом, а в деяких, як, наприклад, при збільшених лімфовузлах або пухлинах, прогрівання може і нашкодити, тому безконтрольно використовувати такий гаджет не можна. І, звісно, ​​уважно читайте інструкцію перед використанням!

Втім, зараз з підігрівом може бути будь-що

  • У чому рішення? За принципом електропледа працюють капці з підігрівом або електроподушка. Тепер крім телефону, портативного акумулятора, навушників, ноутбука та годинника заряджати доведеться ще й капці. 

Для прогулянки підійдуть устілки з підігрівом або шкарпетки з аналогічною функцією.

А для тих, хто найчастіше мерзне, сидячи де-небудь, придумали чохол для стільця, що підігрівається. Його можна використовувати в машині або офісі — заряджається пристрій від кабелю USB. Головне — пам'ятати, що крутитися на офісному стільці під час включеного підігріву сидіння варто акуратніше.

Найпрекрасніше те, що всі ці винаходи можна знайти в інтернет-магазинах — не обов'язково чекати на доставку з Китаю кілька місяців, хоча на Aliexpress такі товари коштують значно дешевше. До речі, замінити портативну рукогрійку можна за допомогою звичайної грілки, наповненої гарячою водою. 

Інші рішення: спробуйте з'їсти щось зігріваюче. Наприклад, водорості або імбир

Гаджет доведеться купувати та чекати на доставку, і, можливо, навіть виходити на вулицю, щоб їх забрати. Добре, що є дешевші та дієві методи зігрітися.

  • З'їжте гарячий суп, саме на м'ясному бульйоні. Фішка в тому, що м'ясний бульйон містить набагато більше амінокислот та екстрактивних речовин, які активізують роботу шлунково-кишкового тракту. Внаслідок цього виробляється маса енергії, яка здатна досить довго зігрівати нас зсередини. 
  • Більше гострих спецій! Кориця, імбир, гвоздика, каррі, васабі, хрін, гірчиця, чорний, червоний, білий та каєнський перець, мускатний горіх, кумин, коріандр, шафран, кардамон зігріють вас дуже швидко, оскільки підіймають тиск, прискорюють теплообмін та зігрівають зсередини. 
  • Включіть до раціону якомога більше рослинного та тваринного білка. Під час його засвоєння печінкою температура тіла підвищується, оскільки 40% закладеної в них енергії розсіюється по тілу як тепло. 
  • Налягайте на продукти, корисні для щитовидної залози. Саме вона є головним терморегулятором, який продукує гормон тироксин, що відповідає за теплообмін. Виходить, що здорова щитовидна залоза, з необхідними для її нормальної роботи речовинами, не дасть вам впасти в озноб. Корисними для неї є: волоські горіхи, вівсяні пластівці, імбир, морепродукти та морські водорості.
  • Але! Алкоголю краще уникати: він може зігріти вас на короткий період, але потім починає працювати у зворотний бік. Алкоголь розширює судини, через що ваше тіло починає втрачати тепло набагато швидше. Іноді спиртні напої можуть змусити вас пітніти, навіть якщо ви змерзли, що ще більше знижує температуру тіла.

Очевидна порада — рухатись, зробити зарядку або розім'ятися. А ми пропонуємо вам не просто рухатися, а потанцювати. Ви не тільки зігрієтесь, а ще й підіймете собі настрій. 

Звичайно, жодне з цих рішень не замінить вам якісне опалення в будинку. У цьому їх мінус, але принаймні до того, як потеплішають батареї, допоможуть не змерзнути у власному будинку.

Зверніть увагу на енергоємність вашого будинку

Навіть якщо ви ставите у квартирі радіатор, або намагаєтесь зігріти приміщення за допомогою кондиціонера, це буде неефективно та дорого, якщо ваше житло не може зберігати тепло. Впливає на цю здатність якість вікон, утеплення перекриттів, стелі та стін, щільне прилягання та дверей та ще — наявність вентиляційної системи за принципом рекуперації. Так називається процес, у якому з відпрацьованого повітря повертається частина тепла. Залишаючи приміщення, тепле повітря частково нагріває зустрічний холодний потік у теплообміннику. Таким чином, на вулицю виходить повністю «відпрацьоване» повітря, а в приміщення потрапляє не тільки свіже, а й уже нагріте повітря.

Ще одне рішення — домовитися з усіма жителями вашого будинку і перейти на автономне опалення, самостійно побудувавши власну систему опалення та під'єднавши газ. Це не тільки дозволить вам не мерзнути в холодний період, але може і дуже допомогти заощадити. А як саме реалізувати у своєму будинку автономне опалення — читайте у нашому спецпроєкті

Свіжі дописи

  • Здоров’я

“Відчувається, ніби ти перед телевізором із десятком сюжетів, і при цьому потрібно щось робити”: що таке РДУГ і чому це не про виховання?

“Рубрика” поспілкувалась з експерткою Центру когнітивно-поведінкової терапії Олександрою Омельченко про прояви РДУГ — розладу дефіциту… Читати більше

Thursday May 2nd, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у квітні

Рішення інклюзії, підтримки, захисту довкілля та взаємодопомоги: “Рубрика” зібрала десять кейсів, які українці втілювали цього… Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Корисності

Рецепти пасок з різних регіонів: смачні святкові рішення

“Рубрика” зробила добірку давніх рецептів пасок, якими поділилися жительки різних регіонів України. Читати більше

Wednesday May 1st, 2024
  • Кейси

“Створюємо спільноту, де місце є кожному”: як на Одещині працює театр “Толерантність”

Тут молоді з ментальною інвалідністю допомагають самореалізуватися, відкрити нові таланти та знайти свою спільноту. “Рубрика”… Читати більше

Monday April 29th, 2024
  • Що відбувається

Обмеження консульських послуг для чоловіків призовного віку: пояснюємо, що з цим не так

Українським чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном, обмежили доступ до послуг українського консульства. Такі… Читати більше

Friday April 26th, 2024
  • УрбанРубрика

“Ми не просто місце трагедії, ми хочемо бути місцем українського успіху”: головні рішення з ідеатону Unlock Bucha

У Бучі 18-20 квітня 2024 року провели ідеатон Unlock Bucha. Він об’єднав між собою представників… Читати більше

Friday April 26th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.