Кейси

Знову це ІТ! Або навіщо створювати офіси, в яких хочеться лишитись жити

Не всі люблять офісну роботу. Значною мірою через те, що ніхто не любить сколіоз, до якого вона, як правило, призводить. Але як показують дослідження і об'єктивна реальність, люди працюють ефективніше, якщо знаходяться в теплі, серед хорошого освітлення, з можливістю якісно відволіктися і, звичайно, з доступом до кави. 

Та деякі компанії йдуть далі і створюють для своїх працівників умови, в яких хочеться не лише працювати, а й жити. "Рубрика" почала шукати рішення проблеми нелюбові до офісів і знайшла кейс ІТ-компанії SoftServe. На її прикладі і розкажемо, що можна зробити у вашому офісі, аби почуття до нього стали трошки ніжнішими.

У чому проблема?

Болить спина і шкутильгає ефективність

Всі проблеми з хребтом родом зі школи і з пози креветки за партою, правда ж? Та якщо школу активно реформують, передбачаючи для дітей більше руху і зручніші столи, то дорослі офісні працівники у своїй переважній більшості далі згорблено нависають над своїми ноутбуками. Все б нічого, якби через кілька років такої роботи це не виливалось у постійні болі. 

Також існують сотні опитувань і досліджень, які показують, що наша продуктивність залежить від наших робочих місць. Компанії, які це почали враховувати, вже відчувають, що вони у виграші. 

Яке рішення?

Простір, стій-столи і бігові доріжки

"Я був радий прийти в офіс після локдауну. У нас там є бігові доріжки, завдяки яким ти мене зараз бачиш без мого карантинного животика", — жартує один з працівників SoftServe, коли мова заходить про офіси. 

Руслан працює в ІТ-компанії вже кілька років і має купу історій про колег, які після нарад влаштовують п'ятнадцятихвилинні концерти з гітарою і барабанами, про бронювання улюблених диванчиків та про можливість знайти місце, де буде тихо, навіть у ті дні, коли в офісі кипить робота. 

SoftServe — найбільша ІТ-компанія з українським корінням, що входить до переліку найкращих ІТ-роботодавців України за версією DOU. Фірма працює як на американському, так і європейському ринках, а кількість її працівників вже перевалила за 12 000. 

"Не кожен робочий день ідеальний. Це нормально для будь-якої роботи. Але коли якісь трабли стаються хоча б у комфортному офісі, це якось і сприймається легше. Коли я приїжджаю в офіс і сідаю на своє робоче місце, яке у мене може бути будь-де, то почуваюсь цінним кадром. Це мотивує лишатись у компанії", — ділиться Руслан. 

То у чому ж можна брати приклад з офісів SoftServe? 

Як це працює?

І хіба це не зайві витрати?

В Україні SoftServe має офіси в Києві, Львові, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Рівному та Чернівцях. Керівники фірми зазначають — всі офіси різні, проте створені за однаковими критеріями, які дають працівникам можливість і бути ефективними для команди, і робити щось корисне для свого здоров'я.

SoftServe працює з 1993-го року і вже добре бачить, як важливо вміти втримувати фахівців у команді. Компанія почала з малого — закупила для своїх співробітників ергономічні крісла, що дбають про спину. Більше того, якщо член команди обирає працювати дистанційно, то своє "законне" крісло може забрати додому і тримати у себе стільки, скільки працюватиме в SoftServe. А тоді компанія вирішила піти далі.

З 2020-го, коли на віддалену роботу перейшли всі, хто мав таку можливість, ІТ-компанія вирішила скористатися моментом і обладнати для своїх працівників інноваційні коворкінг-спейси. 

Бігові доріжки, стій-столи, які можна регулявати під свій зріст і працювати стоячи, кімнати з музичними інструментами, комфортні дивани, умовно класичні столи і, звичайно ж, оупен-спейси. 

Завданнями SoftServe було зробити так, аби кожен міг не просто знайти собі місце, а обрати найбільш комфортні для себе умови — максимальне наближення до колег або ж тихе місце.

Комфорт це не тільки офіс

Сьогодні в Україні та решті світу айтішники констатують — фахівців бракує, тож їх намагаються втримувати і створювати якомога кращі умови праці, що поступово диктує нові правила і для інших галузей. Але так званий "секрет успіху" не тільки в зручних диванах і вдалих краєвидах з вікна. 

Керівництво SoftServe пояснює — їм важливо, аби компанія вирізнялася власним стилем ведення проєктів і дотриманням принципів балансу між роботою та особистим часом. Коли формується нова команда, вона ніколи не складається повністю з нових працівників, там обов'язково мають бути люди, що вже добре знають філософію SoftServe і готові ділитися нею з іншими. 

А це точно працює?

Про в'язницю, тисячі людей та американський ринок

Влітку 2021-го SoftServe придбав приміщення колишньої в'язниці у Львові і тепер збирається створити на її місці інноваційний кампус. Там планують розташувати нові львівські офіси і облаштувати інші об'єкти інфраструктури, необхідні для роботи, відпочинку, розвитку та проведення корпоративних заходів.

Найімовірніше, проєкт триватиме від п'яти до шести років. Саме там компанія планує консолідувати всі свої найкращі ідеї в плані облаштування простору. 

Ще більше корисних рішень!

З чого почати, якщо ви хочете змінити свій офіс

Очевидно, що не кожна організація потягне закупівлю бігових доріжок, скажімо. Але почати можна з менших, проте не менш важливих кроків. Отож, якщо ви хочете зробити свій офіс більш комфортним, для початку:

  • подбайте про його чистоту і забезпечте регулярне вологе прибирання (в умовах пандемії цей пункт особливо вагомий);
  • дозвольте працівникам самостійно облаштовувати свої робочі місця, вішаючи картини або приносячи квіти (бажано гіпоалергенні);
  • за змоги облаштуйте офіс хорошими кондиціонерами, що дозволять регулювати температуру у будь-якій порі року;
  • створіть куточок, де можна буде випити кави без ноутбуків і паперів, а просто розслабитись;
  • подбайте про якісне освітлення, обравши енергозберігаючі лампочки з ефектом денного світла;
  • запитайте у команди, чого їй бракує і спробуйте втілити це разом. Адже офіс і компанія загалом — це, у першу чергу, люди.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Що відбувається

Top celebrities supporting Ukraine in 2024: from donations to advocacy

Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Здоров’я

Мене вже нічого не радує: що таке ангедонія і як повернути собі задоволення від життя

Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.