"Готово" — це напівфабрикати високої якості. Але насправді не так просто — взяти та переформатувати завод під таке виробництво. Це була ціла авантюра. Проєкт — дуже дорогий, вимагав великих вкладень часу і фінансів. І складністю, яку спочатку ми не врахували, було ставлення споживача до напівфабрикатів. Українців довгі роки годували "котлетами з туалетного паперу". Тому завоювати довіру людей виявилося дуже нелегко. Продукція простоювала на полицях, тому що люди, навіть не куштуючи, не вірили в якість такої продукції. Прогнози з продажу не виправдовувалися, а гроші швидко закінчувалися.
Утримувати завод, поки ми не випустимо новий продукт, — це взагалі окрема історія: я проходила стреси, збитки. Ми робили помилки, тому що я з ринку B2B, з гурту, переходила на В2С, де зберігання продукції — всього 5 днів. Якщо товар не продавався в мережах, вони все це списували нашим коштом. Я мало не стала банкрутом.
Був навіть такий період, що мені чотири рази ставили жахливі діагнози. Вони не виправдалися, але я зрозуміла: життя мені каже, що я щось не те роблю.
І я вирішила поїхати в Таїланд. Там випадково познайомилася з одним просвітленим майстром. І він допоміг мені усвідомити, що я занадто серйозно поставилася до того, що зараз роблю.
Я ставилася до цього як до збитків, а це були інвестиції.
І Наталя усвідомила, що продавала свою продукцію не тим клієнтам. Її споживачі — це кулінарії в торгових мережах. Тоді вона стала пропонувати їм заготовки. «Вони нас рік перевіряли. Але я це все відпустила і сказала: як буде, так і будею». Зараз «Готово» — постачальник напівфабрикатів в кулінарії найбільших торгових мереж України.
А ось «Фудмаму» Наталя придумала трохи пізніше.
«Коли у мене з'явилася сім'я, я зрозуміла, що жінці, яка приїжджає додому в кращому випадку о 7 годині вечора, потрібно приготувати, потім прибрати після всіх, а потім — втомленою лягти спати та встати з ранку на роботу. Це взагалі неймовірно. З одного боку, всі визнали, що жінка теж може бути й лідером, і в рівних правах, але домашні турботи залишилися на ній: діти, шкільні збори й т.д. Тобто чоловік сьогодні виконує ту ж роль, що і жінка в соціальному світі, але негласно в нашій країні всі домашні турботи — на жінці.
І тоді зародилася ця ідея. У нас є і 100% готові ланчі, і такі, які можна поставити в духовку відразу в пакуванні, щоб приготувати — жінка може проявити свою турботу без простоювання біля плити. За лічені хвилини подати, наприклад, лазанью і не мити потім гору посуду.
Зрозуміло, що і самотні чоловіки — теж наш сегмент, і ми про них піклуємося. Ми даємо можливість усім виділити більше часу на себе або на розмови за столом замість виснажливого кухонного побуту».