Видання починає збір коштів і побудову спільноти на краудфандинговій платформі Patreon і пропонує кілька рівнів платної підписки — від 5 до 500 доларів. Патрони "Рубрики" отримають різні бонуси, доступи до закритого контенту та спілкування з редакцією.
Половина зібраних донейтів йтиме на благодійність гуманітарним ініціативам, про які йтиметься в англомовних подкастах, а половина – на підтримку видання та створення нових історій командою "Рубрики".
"Ми фандрейзимо з перших днів повномасштабної війни. Бо, звісно, рекламні доходи одразу впали. Тож ми пишемо грантові заявки, у нас є невеличкі донати, але досі ми не розгортали краудфандингову кампанію, бо розуміємо, по-перше, як українцям важко, а по-друге, що донатити зараз, передусім, потрібно на ЗСУ. Та одним із напрямків нашого інформаційного фронту стало англомовне мовлення сайту. Ми відчули, що це якраз те поле, де можемо працювати. Тому Patreon ми націлимо на залучення спільноти з-за кордону. Напередодні ми також запустили новий формат англомовних подкастів, у яких розповідаємо історії рішень українців під час війни і закликаємо підтримувати Україну. Саме тому редакцією було ухвалено рішення, що половину донатів ми будемо віддавати на розвиток тих ініціатив, про які розповідатимемо", — говорить головна редакторка "Рубрики" Анастасія Руденко.
Раніше редакція "Рубрики" розповідала про те, як створені матеріали допомагали їх героям отримати потрібну підтримку — такі собі історії впливу.
Наприклад, "Рубрика" опублікувала історію пенсіонерки, яка вивезла з Сєвєродонецька двадцять тварин — після героїня розказала, що отримала чимало грошових переказів на чорнобривці, завдяки чому змогла втілити мрію, про яку розказала журналістам видання під час інтерв'ю.
Або після репортажу "Рубрики" з Північної Салтівки (Харків) читачі почали відправляти пожертви, аби вирішити описану в ньому проблему. Тепер канарки одного з героїв забезпечені кормом на довгі місяці, а сам чоловік нарешті зможе не виходити під обстріли, аби нарвати для них трави.
Це маленькі, але важливі історії, які показують, що спільнота читачів може допомогти вирішити описані журналістами проблеми.
Також благодійні внески читачів допоможуть редакції вберегти колектив від скорочень і дати змогу здійснювати більше відряджень (у тому числі на лінію фронту), а також експериментувати з форматами.
Нагадаємо, напередодні "Рубрика"повідомила про запуск першого англомовного подкасту Solutions from Ukraine.
Підтримайте Рубрику на Patreon та творіть добрі справи: https://patreon.com/rubryka
Нагадаємо, "Рубрика" — українське онлайн-медіа, яке розвиває журналістику рішень. Редакція в цьому підході зосереджується не стільки на проблемі, скільки на можливих варіантах її вирішення, і розповідає про це на прикладах конкретних людей, громадських організацій та ініціатив, громад. Як журналістика рішень працює під час війни, читайте за посиланням.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.