Рубрика Здоров'я: “Рубрика” запускає новий розділ на сайті. Навіщо це рішення?
Нова рубрика розповідатиме про найважливіше — як попіклуватися про своє здоров’я та здоров’я близьких — як фізичне, так і ментальне.
У чому проблема?
Здоров'я — це найцінніше, що в нас є. А проте піклуватися про нього часом непросто, а особливо коли в суспільстві досі існують певні стереотипи щодо ментального здоров'я, жіноче здоров'я досліджене менше за чоловіче, а росія прагне знищити українців як націю та щодня з-поміж іншого руйнує її здоров'я — упродовж військових дій, атак на цивільне населення та за безперервного стресу, якому піддає українців уже другий рік.
Яке рішення?
Ми піклуємося про здоров'я наших читачів — вас. А ще нам не байдуже, у якому стані система охорони здоров'я в Україні та як її можна вдосконалювати, які рішення знаходити, аби вона працювала краще. Тому "Рубрика" запускає новий розділ на сайті — Рубрику Здоров'я. Тут ми розповідатимемо про рішення для здоров'я — як фізичного, так і ментального, як особистого, так і громадського, як цивільних, так і військових.
"Ми розуміємо, що крім всього іншого, війна щодня впливає на здоров'я кожного українця. Звісно, за будь-яких проблем зі здоров'ям рішення треба шукати насамперед з лікарем і не займатися самолікуванням. Але крім того, ми б хотіли, щоб "Рубрика" стала тим ресурсом, що допоможе не боятися звернутися до фахівця по допомогу, не відкладати та помітити проблему раніше. А ще — підвищити рівень обізнаності серед українців — зокрема, наприклад, про проблеми зі здоров'ям, з якими стикаються військові", — каже випускова редакторка "Рубрики" Марина Смагіна.
Переглянути перші матеріали у Рубриці Здоров'я можна тут.
Як це працює?
"Рубрика" спілкуватиметься з лікарями та іншими фахівцями, які зможуть допомогти краще зрозуміти проблеми зі здоров'ям, з якими стикаються українці, пояснять, як працюють рішення та що можна зробити, аби покращити свій стан. Ми говоритимемо і про систему охорони здоров'я, і про громадське здоров'я в Україні, і про корисні ініціативи та новації. У своїх матеріалах ми завжди спиратимемося на думку фахівців, медиків, лікарів та дотримуватимемося доказової медицини.
"Медіа мають писати про те, що болить. Зокрема й про те, що болить не метафорично. Вся «Рубрика» — це люди, які вірять у науку й доказову медицину. Одна наша героїня розповідала нам, що їй радили лікувати онкологію прикладанням живих раків до хворого місця. Наша мета — зробити так, аби схожих по абсурдності ідей ставало менше. І якщо для цього ми маємо писати про фуфломіцин та вдесяте пояснювати, що не так з китайськими турнікетами, ми будемо це робити", — говорить випускова редакторка "Рубрики" Марія Смик.
"Рубрика" вже підготувала деякі матеріали в цьому напрямку. Зокрема, наприклад, такі:
- Інсульт помолодшав: як розпізнати ризики та що робити у випадку удару
- "Пологи та вагітність — не хвороба": чи можна в Україні проводити кесарів розтин за бажанням жінки?
- Куди звертатися, якщо не хочеться жити: гарячі лінії для ветеранів, підлітків та постраждалих від насильства
"Журналістика рішень, якою займається "Рубрика" якнайкраще підходить і до сфери здоров'я. Адже правила, які ми застосовуємо до всіх наших матеріалів — описати проблему, знайти шляхи та практики її вирішення, описати обмеження, заглибитися в ефективність методу — є відповідальним та коректним підходом до цих тем", — пояснює, якими будуть вимоги до матеріалів головна редакторка "Рубрики" Анастасія Руденко.
Запропонувати тему для Рубрики Здоров'я може кожен охочий — долучайтеся до нашої Спільноти рішень, і ви зможете напряму спілкуватися з нашою редакцією.
Слідкуйте за нами в соцмережах — ми завжди уважно читаємо ваші коментарі й нам дуже важливо отримувати фідбек від наших читачів:
Нагадаємо, цьогоріч ми також запустили рубрику Інвестиційні рішення