Та як можна підтримати боротьбу з раком молочної залози, скуштувавши тістечко.
За статистикою Міністерства охорони здоров'я, щотижня в Україні від раку молочної залози помирають близько 110 жінок. Найбільше випадків — серед жінок старше 60 років, але в останні роки онкологія молочних залоз почастішала і серед значно молодших жінок. Щороку в Україні фіксують близько 15 тисяч нових пацієнток.
"Рожевий жовтень" — всесвітня кампанія, спрямована на підвищення обізнаності про рак молочної залози. Вона нагадує про важливість ранньої діагностики та підтримує жінок, які пережили це захворювання. Рак молочної залози є одним з найпоширеніших і найнебезпечніших онкологічних захворювань серед жінок, але його можна вилікувати у 95% випадків, якщо вчасно звернутися до лікаря.
Щороку у світі та Україні у цей місяць проводяться численні акції, ініціативи та просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та раннє виявлення раку молочної залози. Допомогти лікарям нагадати жінкам про важливість жіночого здоров'я та необхідність регулярного обстеження вирішили й українські кавʼярні.
Так, наприклад, львівська мережа Каферинок, що поєднує формати магазину продуктів і кафе, пропонує відвідувачам рожевий десерт у формі грудей зі шрамом від операції. 40% із продажу тістечок переказуватимуть у Фонд підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family. Мета акції — зібрати 2,5 мільйони гривень для жінок із раком на ліки, які не оплачує держава.
У Києві та Дніпрі крафтова пончична Ponchyk Вoy та магазин білизни Brabrabra на честь Всесвітнього місяця Боротьби з раком молочної залози презентували пончик Піклунчик, який також має форму грудей. У такий спосіб партнери акції нагадують жінкам не лише про необхідність регулярно відвідувати мамолога, а і про важливість правильної комфортної білизни.
А в Луцьку до кампанії Рожевий жовтень доєдналася мережа кавʼярень 2S bakery. Тут до кінця жовтня можна випити каву разом із рожевими макаронами, які мають грайливу назву "Циці". А також поласувати іншими "рожевими" десертами: порційним ванільно-ягідним тістечком у стаканчику Cake to go, кокосовим тістечком-картоплею у полуничному шоколаді, кейк-попсами — рожевою картопелькою у мініформаті.
Співзасновниці 2S bakery, сестри Марія Шипер та Катерина Табачук, розповіли, що їхні заклади долучаються до ініціативи "Рожевий жовтень" вже вдруге.
"Для нас ця ініціатива — не просто ще одна благодійна акція. Вона про підтримку, обізнаність і профілактику, які можуть врятувати життя. Ми щиро віримо, що розповсюдження інформації про регулярні обстеження може змінити ставлення жінок до власного здоров'я. У нашій команді працюють жінки різного віку, і кожна з нас розуміє, як часто нам бракує часу на себе. Робота, дім, турбота про близьких – усе це часто відсуває піклування про власне здоров'я на задній план. Але іноді варто зупинитися й сказати собі: «Ти важлива»", — говорить Марія Шипер.
Макарон під назвою "Циці" — це креативна спроба сестер привернути увагу до важливої теми. З кожного проданого макарону 10 гривень буде передано у Фонд боротьби з раком. Таким чином, навіть просто купуючи десерт, гості закладів зможуть зробити свій внесок у добру справу. Також у кавʼярні залучають гостей до активного поширення інформації у соцмережах. Усі, хто розповість про цю ініціативу в сторіз і позначить 2S bakery та хештег "рожевийжовтень", автоматично стануть учасниками у розіграші трьох наборів макаронів, який кондитерська проведе в кінці жовтня.
"Ми дуже цінуємо співпрацю з Фондом боротьби з раком, які роблять дуже важливу справу. Для нас нагадування жінкам про важливість турботи про своє здоров'я вже стало традицією і ми плануємо підтримувати цю ініціативу й надалі. На перший погляд, це може здаватися дрібницею, але профілактичне обстеження може врятувати життя. І якщо завдяки нашій участі хоча б кілька жінок звернуть увагу на своє здоров'я, ми вважатимемо, що зробили щось справді важливе", — каже Катерина Табачук.
Поки смакуєте "рожевими" солодощами, запишіться до мамолога, сімейного лікаря чи гінеколога для перевірки своїх грудей та жіночого здоров'я загалом. Час у кав'ярні – також гарна нагода зателефонувати рідній для вас жінці, аби запитати: "А коли ти востаннє перевіряла груди?", — радять у Фонді боротьби з раком.
Команда організації постійно говорить із жінками про важливість профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань. Адже проблема у тому, що ця хвороба на ранніх стадіях не має жодних симптомів, тобто єдиний спосіб вчасно її виявити — профілактичні обстеження.
У Фонді про це знають не на словах. Бо у засновниці Фонду боротьби з раком Марії Адамчук-Коротицької двічі був рак молочної залози й двічі вона змогла здолати хворобу через вчасне виявлення. Тому тут використовують усі можливості для того, аби це донести до якнайбільшої кількості людей.
"Окрім того, що ми привертаємо увагу до теми через продаж рожевих десертів, ми ще й розмістили у кав'ярнях стійки з інформацією про перелік необхідних обстежень молочних залоз для різних вікових категорій. І ми дуже тішимося, що макарон у вигляді грудей розкуповують, баристи розповідають, чому ці солодощі мають саме таку форму і спрямовують кожну відвідувачку, яка їх купує, відсканувати кьюар-код на стійці, за яким є інформація про необхідні обстеження", — коментує комунікаційна менеджерка Фонду боротьби з раком Іванна Рудишин.
Ініціатива у кондитерських 2S bakery — це одна зі складових Рожевого жовтня у Луцьку. Окрім цього, Фонд боротьби з раком транслює відеоролик про важливість профілактики та раннього виявлення раку молочної залози у холі одного з найбільших розважальних центрів міста. Також разом із ведмедем з Мі6 команда Фонду роздавала жінкам у центрі міста рожеві троянди з листівками, на яких також був код зі списком обстежень з жіночого чекапу.
"Наші ініціативи показують, що жінки дуже часто не знають про те, що можуть зробити мамографію безоплатно, адже це передбачено Програмою медичних гарантій", — відзначає Іванна Рудишин.
За її словами, кошти, які Фонд отримає від кав'ярні із продажу макарон у вигляді грудей будуть спрямовані на реалізацію програм Фонду з підтримки жіночого здоров'я. До прикладу Фонд розповсюджує листівки з переліком необхідних для жінок обстежень, організовує виїзні обстеження лікарів-онкологів у віддалених волинських селах тощо.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.