Один з атрибутів зимових свят — смачна їжа. Та ми рідко думаємо про те, що радість може принести й процес її приготування. “Рубрика” ділиться простими рецептами випічки до Різдва та Нового року та варіантами, як за допомогою звичайного печива можна підтримати себе та інших.
Жити у війні другий рік дуже важко. Цьогоріч зимові свята знову будуть з гірким присмаком, але всім нам потрібно вірити в дива та попри все дивитися у майбутнє без відчаю і зневіри. Це — підґрунтя самозбереження та психологічної стійкості.
Наше сьогодення вимагає від нас навчитися отримувати ресурс та ділитися ним з тими, хто поки не справляється сам. В передсвяткові дні пропонуємо вам спробувати простий і доступний різновид домашньої арттерапії — напекти власноруч або разом з дітьми різдвяного печива. Створити трохи живильного тепла для своєї родини та поділитися ним з іншими. Це допомагало триматися і зберігати тепло свята нашим предкам. Тож, гадаємо, допоможе і нам.
Домашніми смаколиками можна поділитися з літніми одинокими сусідами, які рідко дозволяють собі покупку солодкого, взяти участь у шкільному благодійному ярмарку, пригостити печивом невтомних жінок, які плетуть сітки на передову, ВПО в центрах розміщення, віднести його пораненим захисникам до госпіталю чи відправити через волонтерів на фронт. До речі, "Рубрика" вже розповідала про те, як правильно збирати посилки для військових.
Готові ділитися теплом? Ми зібрали для вас п'ять простих рецептів печива, приготування якого не займе багато часу й точно стане маленькою, але такою важливою психологічною підтримкою.
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Для начинки: густе варення, мармелад, горіхи з медом або можна взяти готову макову начинку
Приготування:
Інгредієнти:
Для посипки:
Приготування:
Інгредієнти:
Приготування:
Інгредієнти:
Для змащування:
В молоці розчинити каву, додати жовток, перемішати до однорідності.
Приготування:
Багато хто в дитинстві любив гратися з борошном та тістом. А все тому, що тісто — це не тільки розвага і смаколики, воно має ще й терапевтичні якості. На думку психологів, ліплення розвиває моторику, сприяє підвищенню самооцінки та розвитку впевненості у собі, відволікає від негативних думок, допомагає розслабитися.
Усе це стосується не лише дітей, а і дорослих. Сьогодні в селах і містах України волонтери готують на фронт тисячі пиріжків та вареників не тому, що більше нічим не можуть допомогти армії. Своєрідна тісто-терапія створює відчуття тепла і спокою, разом зі смаколиками українські ґаздині передають частку цього тепла на передову нашим захисникам.
Традиція випікати ароматне печиво та пряники напередодні зимових свят є в багатьох країнах. І це не тільки імбирне печиво, яке в останні роки набуло популярності й в Україні. Так, в Греції жодне Різдво не обходиться без меломакарона — печива з медом та горіхами, яке готується на оливковій олії. У Фінляндії та Швеції печуть йоулуторту — слойки з начинкою із чорносливу, які мають вигляд зірки — символу Різдва. В Литві дуже люблять печиво кучюкай — невеликі, трохи підсолоджені смаколики, зроблені з квасного тіста з маком. А в Норвегії на Різдво заведено пекти не один, а цілих сім видів печива. Там випіканням солодощів за місяць до свята часто займається вся родина — дорослі та діти.
У різних регіонах України також перед зимовими святами завжди готували традиційну випічку. До дня святого Миколая — медове печиво "миколайчики". А на Різдво та Новий рік — пампушки, сирники, пляцки, кіфлики, пряники-панянки, півники, пташки, різноманітні коржики та вергуни. Всього і не перелічиш. Незмінним було те, що господині починали підготовку до свят саме з приготування сухого печива, оскільки воно могло зберігатися найдовше. Його роздавали упродовж усіх зимових свят колядникам та щедрівникам, хрещеним та хрещеникам, рідним, кумам та сусідам.
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.