Що відбувається

Рік Володимира Зеленського: про що говорив Президент України

Пресконференція, присвячена річниці інавгурації Володимира Зеленського, тривала більше 3-х годин. Ми переглянули її та виділили основні відповіді Президента щодо найактуальніших питань.

Про коронавірус:

З самого початку карантину, в нас були порожні аптеки, порожні лікарні, немає ШВЛ. Юлія Володимирівна казала, що коли вона була міністром, з'явилось 2000 апаратів ШВЛ. Ми перевірили, з них – працює 300. В лікарнях з 12 ліжок є 6, на які можна просто сісти. Я питав Ляшка – ну, не того Ляшка, іншого, головного санітарного лікаря держави, – що у нас із тестами. Він каже, що у нас 5 лабораторій в країні. Кажу, будь ласка, підніміть в державі лікарів, а він каже, що немає вертикалі санітарних лікарів в Україні, все скорочено. Ми підняли повністю вертикаль, сьогодні працюють більше 40 лабораторій.  

В 15 областях повністю виплачені заробітні плати для тих працівників, які борються з COVID-19 – на жаль, для всіх поки що не можемо. На цьому тижні, я думаю, збільшиться кількість областей. Всі ці кошти були повністю перераховані з МОЗу, з бюджету, до місцевої влади. За квітень теж держава повністю розрахується.

Місяць тому вже був план, 5 етапів пом'якшення карантину. Що стосується транспорту, дитячих садочків – ми розраховували, що це буде пізніше. Завдяки лікарям, гарна статистика дозволяє переносити етапи на сьогодення. З 22 травня запрацює міський та приміський транспорт. Між областями – поки не можемо забезпечити, тільки 6 областей готові, ми бачимо нормальну статистику, де йде зниження. Дитсадочки отримують інструкції, з 25 числа теж запрацюють.

Я бачу, що ми на цьому напрямі – майстри спорту по боротьбі з COVID-19, я в цьому впевнений. Давайте навіть порівняємо з іншими країнами Європи і світу, де є така територія і така кількість населення. Ми все зробили вчасно і зробили правильно. Візьміть березень і квітень 2019 року, і порівняйте з з квітнем-березнем 2020-го року кількість летальних випадків в цілому в країні. Ви побачите, на 1000 людей в 2020 році летальних випадків менше, ніж у 2019 році за цей же час, незважаючи на COVID-19

На тимчасово окупованих територіях немає ніяких засобів захисту. Ми пропонували їм гуманітарну допомогу, людям, звичайним людям. Вони не беруть, прикриваючись тим що, у них все є. Немає інфекційних лікарень, достатньої кількості ліжок, достатньої кількості захисту. Я зміг домовитися напряму з Червоним Хрестом, і вони готові до запуску гуманітарної допомоги.

Я думаю, за місяць зможемо вийти з усіх етапів COVID-19, якщо не буде другої хвилі. Першу хвилю ми пройшли, я в цьому впевнений. Не хочеться, щоб все ж таки була друга хвиля, і щоб люди пам'ятали, що інфекція не скінчилася.  

Фото Reuters

Про економічні наслідки коронавірусу:

Ми не друкуємо кошти, ми не США, хоча статистика у нас краща. Програма 5-7-9 запрацювала. Ми дотиснемо банківську систему України, і банки будуть допомагати, особливо зараз, коли криза не в Україні, а в світі. Ми рік працюємо над тим, щоб в нас були нормальні, людські кредити.

Я хочу щоб ви звернули увагу: статистику, яку надали UNICEF переведіть, будь ласка, в гроші. Вони порівнюють з іншими країнами, в Україні, на жаль, і прожитковий мінімум, і середня заробітна плата в цілому менші. Всі люди, які будуть отримувати 5000 грн – вони вважають, що вони бідні. Це дійсно дуже мала заробітна плата в порівнянні з європейськими та американськими стандартами. У нас – теж маленька, але у нас це не є бідністю все ж таки. Прем'єр-міністр в найближчі місяці повинен показати програму збільшення мінімальної заробітної плати. Для пенсіонерів є програма "80+", і кожному пенсіонеру ми дали 500 грн. Далі будемо розробляти програму, щоб говорити з вами про "75+". Індексація пенсій пройшла, всім пенсіонерам додали на період COVID-19 1000 грн. В нас – 12 млн пенсіонерів, це як 2-3 невеликі країни Європи. Дуже складно підвищити одразу всіх. Уряд перш за все повинен забезпечити нормальною медициною людей, забезпечити можливістю купувати ліки, забезпечити засобами захисту. Що стосується програми податкових канікул і кредити 5-7-9 – уряд працює над цим. Але ще раз хочу сказати, при всій повазі до всіх: ми багато грошей повинні міжнародним кредиторам, дуже багато. Ми – серйозна країна, але ми країна бідна, і це треба визнати. Не ми їх набрали, але будемо виплачувати, нічого не зробиш. Ми всі рекомендації враховуємо, будемо це робити, але як можемо. 

Фото ОПУ

Про війну на Донбасі:

Як би там не було, зараз 135 людей повернулися в Україну, незважаючи на складність. Через COVID-19 не відбулась зустріч у Нормандському форматі, але ми змогли дотиснути, і повернулися додому ще 20 осіб. Це – велика перемога, і зараз говоримо вже з Російською Федерацією про можливий обмін після COVID-19. Я хочу, щоб ми говорили про повернення наших людей, від політв'язнів. що знаходяться у Росії до тих, хто перебуває у тюрмах Криму. Є результат, він складається з людських життів.

Що стосується ділянок розведення – ніякі ділянки не розводились, бо не було зустрічі в Мінську. Ми сьогодні перезавантажили Мінську групу, ми змогли показати, що люди які є представниками ЛНР/ДНР, які знаходяться вже 6 років на цих засіданнях, мають російські паспорти. Там можуть бути присутні представники тимчасово окупованих територій, але вони всі повинні бути громадянами України. Що стосується президента РФ, якби там не було, дійсно в мене зараз не було зустрічі з ним в будь-якому форматі. Одразу після спаду COVID-19 у нас повинна бути зустріч в нормандському форматі. З Президентом Росії ми нічого не зробимо, ми повинні з ним говорити, повинні домовлятися. Мінський формат – пріоритет, але ніхто не відміняє будь-які інші формати. Я готовий до будь-якого формату, який може наблизити нас до кінця війни і повернення наших територій та людей. 

Кучма є керівником української сторони у засіданнях тристоронньої контактної групи. Він бере участь, просто зараз – вона така, відео-засідання Мінського процесу. Кучма дійсно до мене звертався і казав, що зараз у нас підвищився статус нашої групи, у нас є Рєзніков, це професійна людина. Він вже на всіх засіданнях глибоко у процесі, і Кучма сказав: "Давайте передамо всі мої повноваження". Я його попросив: "Давайте дочекаємося оновлення складу російської групи, і потім вирішимо"

Що стосується "просто припинити стріляти" – це складний процес. Я ніколи не закликав щоб наша армія не відповідала – я хотів показати всьому світові що в нас дуже міцна армія. Але ми не провокуємо, ми боремося за нашу країну. Якщо нас провокують – ми будемо відповідати за нашу країну, будемо стріляти, але першими стріляти не будемо. Та сторона повинна зробити, згідно з нашими домовленностями, не провокувати. Але вона не знає, що з ними потім буде. Просто перестати стріляти – їм це дуже непросто зробити, вони не знають, на якому вони світі. Сьогодні була заява, що була провокація з нашого боку і ОБСЄ це бачила. За 2 місяці коронавірусу, десятки машин ОБСЄ не пропускають, а вони кажуть що в нас ОБСЄ фіксує, що ми стріляємо по цивільних людях. Ми не стріляємо по українцях, ми відповідаємо бойовикам. Єдиний вплив на них має Російська Федерація, і впевнений, що у нас буде терміново зустріч у Мінському форматі після цієї інформації. Вони сьогодні роблять ці провокації тільки через те, що вони не знають, що їм робити через свою гуманітарну кризу. Нас звинувачують у гуманітарній кризі, але ми даємо туди воду незважаючи на те, що вони вже довгий час не платять за цю воду.

Я просто знаю, що там відбувається – там є росіяни, там є українці, які взяли паспорти і тепер вони – громадяни Росії. Є багато доказів причетності російської до структур, які стріляють по нашим людям. Ми все це розуміємо, це немає сенсу повторювати кожного разу. Ми точно знаємо хто там є, ми точно знаємо їх кількість, і точно знаємо, чому вони стріляють. На засіданнях Мінської групи, незважаючи на те, що там присутні представники цих так званих ЛНР/ДНР, ми розуміємо, що ми розмовляємо з Російською Федерацією. Якщо якесь складне питання, вони кажуть: "Почекайте, нам треба вийти". Вони виходять, дзвонять – ми розуміємо, куди вони дзвонять, звідки з Росії йдуть команди

Фото Reuters

Про Крим:

Ми зустрілися у великому колі, були пан Джемілєв, Чубаров, Чийгоз і представники Меджлісу. Ми консолідовано прийняли рішення, що створюється окрема група, куди входять вони і та інші представники громадськості кримських татар, ця рада починає працювати над змінами до законодавства України, які можуть бути зміни до Конституції і яким чином ми підтримуємо все Кримське населення. Багато програм вже запроваджено – Туреччина домовлялась з паном Джемільовим ще до мене про будівництво квартир на Херсонщині, тисячі квартир для кримських татар по всій Україні. Для великої мечеті знайшли землю в Києві, є вже проект.

Питання Криму в інформаційному просторі, може, замало, але точно не замало справ. Ситуацію по Криму Україна обговорює з усіма європейцями. Сполучені Штати Америки, і Канада, і більшість країн Європейського Союзу, включаючи Німеччину та Францію, публічно і послідовно говорять, що санкції не буде знято, доки Крим не повернеться. Це єдине, де ми говоримо про Крим, я маю констатувати, я відчув це. Коли в нас була перша зустріч в Нормандії, ми з Меркель піднімали це питання, із президентом Франції, і чесно – не дуже хочуть обговорювати це питання. Але це наша земля, це наш народ. Прийшов момент, коли цих майданчиків недостатньо для того, щоб говорити про Крим. В Мінському процесі питання Криму, чесно кажучи, не піднімається – там є адженда, вона порівнюється з тим, що повинно бути обговорено. Я згоден, що це несправедливо

Фото Reuters

Про передвиборчі обіцянки:

Я дуже рідко ходжу на будь-які телеканали чи даю інтерв'ю, я за рейтинги не хвилююсь. Хочу, щоб вони були справедливими щоб розуміти, як народ до мене ставиться і чи заслуговую я бути слугою народу, чи заслуговую я бути президентом. Є факти, якщо ви сьогодні берете платіжку – вона в цілому зменшена, це факт. Кінець епохи бідності в Україні стовідсотково не настав, він не може настати, коли криза у світі. Середня заробітна плата не у всіх, але в середньому в країні вона зросла. 

Я всім відрізняюся від Порошенка – як фізіологічно, і як президент. Я чесна, порядна людина, яка дійсно хворіє цією країною. Я дійсно може не так гарно спілкуюсь українською мовою, як президент Порошенко, але я такий як є. Я поважаю цю країну, поважаю громадян України, українську мову. 

Я думаю, що будь-який президент, який має 10-15-16% на початок будь-якої кампанії передвиборчої, не має права йти у президенти. Я обіцяв йти на 1 термін, але на весь список одного терміну буде недостатньо. Я бачу, що робота складна, ніхто не скаже "спасибі", але якщо буде велика підтримка народу України – я зможу про це думати

Фото Reuters

Про Велике Будівництво:

Програма йде повним ходом, незважаючи на економічну кризу та COVID-19 ми  побудуємо 4200 км доріг, в 9 разів більше, ніж минулого року. Наша задача – побудувати всі державні дороги, які об'єднують нашу країну. Що стосується місцевих доріг – на жаль, на це не маємо вплив поки що, але будуть місцеві вибори. Я хотів би бути президентом, якого запам'ятають як людину, після якої в Україні з'явились дороги. Я збираюся жити в Україні і після президентської каденції, і хочу їздити дорогами, щоб люди бачили, і мені не було соромно. Запланована велика програма, на яку зараз треба знайти ще 3 млрд доларів – це всі мости нашої країни. Ми почали будувати міст в Запоріжжі, за 2.5 роки побудуємо, це буде один з найбільших мостів за всю історію нашої країни.

Що стосується садочків та шкіл – вони будуються. Зараз трішечки провалилось будівництво приймальних відділень лікарень через те, що є брак авіасполучення, ми не можемо технічно забезпечити лікарні. Але всі 210 приймальних відділень за гроші, які ми отримали від "Газпрому" цього року ми повинні побудувати. Нову програму започаткували з Міністерством спорту і Міністерством регіональної політики, побудуємо 25 спортивних комплексів для кожної області. Це дуже важливо – розвивати спорт у нашій країні. Я б дуже хотів, щоб ми назвали, якщо можна згідно законодавства, всі стадіони і великі спортивні майданчики на честь сучасних, не тільки тих, хто пішов.

Фото Reuters

Про інвестиції та економічні реформи:

Інвестиційний офіс відкриємо в кінці вересня, ми взяли Варшаломідзе, керівника, який будував Батумі. Тільки в Міністерстві економіки державних підприємств, які займалися інвестиціями було 25 – і так в усіх міністерствах. Ми прийняли рішення створити 1, окремий, прозорий інвестиційний офіс

Найближчими днями буде зареєстрований у ВРУ закони, які пов'язані із покращенням інвестиційного клімату. Зараз існує "економічний націоналізм", кожен думає про свою країну. Ми будемо за них боротися. Була мова, якщо якщо від вас буде інвестиція в 100 млн доларів США, то надається інвестиційна няня. Ми там дещо змінили, тому що зараз через кризу у світі треба боротися за інвестиції у світі. Перш за все, ми будемо думати про наших українських інвесторів. Ми знизили планку, спеціальний VIP-менеджер буде долучений до будь-яких інвесторів, які інвестують в Україну 30 мільйонів доларів. Є поліпшені умови з приводу податку на прибуток для тих інвесторів, які вкладають в Україну 10 млн доларів.

Що стосується приватизації – Фонд держмайна збільшує надходження до бюджету, перш за все через малу приватизацію. Що стосується великої та середньої – все готово, все буде проводитись після COVID-19. Перший об'єкт – готель "Дніпро", – готовий. Як ми і обіцяли, ми почали з ДУС, всі об'єкти які, ми передали – чисті. Те ж стосується і великих підприємств, які не є стратегічними. "Центренерго" теж буде готуватися до приватизації – я попрошу, щоб Фонд держмайна прям в найближчі дні вийшов з планом приватизації у відкритий простір, і тоді добре всі питання будуть зняті.

Закон "Про амністію капіталу" готовий. Зараз були пропозиції з приводу відсотків – 5% на все. Я думаю, сьогодні дуже складна ситуація в країні, треба думати про ці відсотки –  якщо є нерухомість, може її треба амністувати під інший відсоток, чи навіть під 0. Треба, щоб всі в нашій країні хотіли бути платниками податків.

Фото Reuters

Про кадрові призначення:

Кадровий голод в країні, я не можу знайти зараз гарного Міністра культури. Дуже складно знаходити Міністра енергетики – яку людину ви б не знайшли, наступного дня ЗМІ пишуть, що це людина з оточення Ахметова, чи Коломойського, чи Пінчука. Я зараз вас запрошую працювати в Офіс Президента України, ви собі можете обрати посаду,і потім відповідати за свої кроки. 

Пан Єрмак завжди був досвідченим юристом, має саме ту освіту, яка потрібна голові ОПУ, як мені здається. Він не є моїм кумом, він є моєю довіреною особою, я йому довіряю. Я не розумію, про яких кумів йдеться. 

Що стосується пані Венедиктової – я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди. Це нова людина, Ірину Венедиктову я зустрів тільки впродовж нашої передвиборчої кампанії. Вона освічена людина, вона має певну освіту, вона практик, вона має звання, вона була депутатом у Верховній Раді за списками партії "Слуга Народу". Ми запропонували людей, які чисті, які не були раніше в Генеральній Прокуратурі. Якщо ви кажете, що я не призначив на посаду Генерального Прокурора, людину яка дійсно чиста і дійсно може бути генеральним прокурором, і у вас є такі кадри – дайте мені, будь ласка. 

Єрмак та Шефір не займаються внутрішньою кадровою політикою. У нас є конкурси найкращих людей, і дуже складно розібратися з системою конкурсів, яка зараз є. Чому десятки людей в одних і тих самих конкурсах на перших місцях? Кажуть, що я приводжу старих людей із системи Януковича – може бути. Ми з вами теж жили за часів Януковича.

Шефір мені допомагає, я не можу поставити своїх людей, щоб вони отримували заробітну плату з держави. Він мені допомагає, мені потрібні помічники – у мене їх аж два: Марія Левченко, яка була моїм помічником коли я був продюсером, і Сергій, якому я довіряю. Я просто хочу пояснити, я не можу знайти багато людей, які були б і професійні, і чисті.

Шмигаль – мені здається, і професійний, і чистий. Я його не знав до своєї політичної кар'єри.

З приводу голови Податкової і голови Митниці: нормальна людина Макс Нєфьодов, нормальна. Але їде контрабанда – і що ми повинні зробити? Він гарний, симпатичний, професійний, в мене дуже нормальне до нього відношення. Я йому пропонував, давай змінимо законодавство, давай допомогу військових, які знайдуть і зупинять повністю контрабанду – ні, ми все зробимо самі. Результат  – мінус десятки мільярдів гривень. Де набрати ці кошти? Я хочу щоб він, наприклад, повернувся і працював в ОПУ і окремі вів проекти, які він зможе довести до позитивного результату

У нас є новий міністр фінансів, який працює з часів Порошенка. Взяли тому, що він один з найкращих людей на посаду Міністра фінансів, іншого не знайшли. Любченка запропонував Міністр фінансів України – він взяв головного податківця, людину з часів Януковича. 

Арсен Борисович Аваков не є моїм кумом, не є моїм товаришем. Навпаки, у нього є близькі товариші, з якими я точно не товаришую. Міністр він потужний, його сьогоднішня відповідальність – справа Шеремета. Він почав свою справу, він повинен її довести до до результату. 

Фото Reuters

Про скандал з "плівками Єрмака":

Я знаю, хто проводив запис, я знаю, для чого, я знаю, хто шантажував і хотів мене особисто шантажувати. Я не готовий зараз це говорити, тому що йде слідство. По-перше, це брат Єрмака, по-друге – смішно, що ніхто там ніяких грошей не брав і немає нічого на відео. Жодної людини, жодного прізвища немає на посадах, і це не через те, що вийшли записи і ми не поставили. Тому все це порожнє, прийде час, і суспільство про це обов'язково дізнається. Там дуже цікаво, треба прослідкувати, хто викладав відео, звідки воно йшло, хто перший оприлюднив в Facebook, хто перший оприлюднив в Telegram-каналах. І одразу зрозуміло не тільки хто в цьому співучасник, а й кому належать всі ці Telegram-канали. Поки слідство йде – я більше нічого говорити про ці брудні речі не буду.

Про резонансні кримінальні справи:

З приводу того, хто вбив Катерину Гандзюк: за мою каденцію люди, які вбили  – посаджені. Є питання, хто замовив – і відповідь ми знаємо. Зараз ця справа вже повністю передана до суду, і суд, я впевнений, дасть справедливий вирок. Замовники –  не замовник, – сядуть за грати, останній крок залишився – це суд. Тиснути на суд не можемо, але будемо робити все, щоб це було дійсно справедливо

Що стосується справи Шеремета – я теж не знаю. Мене запросили, я прийшов, тому що я хочу бути запрошеним на всі гучні справи. Зараз цю справу веде і відповідає Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він знає, це дійсно його справа і він відповідальний за результат цієї справи. Якщо доведе суддівському корпусу, що ці люди, які зараз є на трибуні звинувачуваних вбивці – вони сядуть в тюрму. Якщо ні, то відповідальність нестимуть люди, які давали справи до суду і звинуватили невинних людей

Я завжди не знімаю з себе відповідальність. Ми хочемо, щоби вбивць Шеремета знайшли, і вони сіли за грати. І хоч це не є моя відповідальність, але я навіть хочу, щоб вона була моєю. Про яку ви зараз відповідальність кажете, якщо так ЗМІ кажуть, що Президент не має впливати на правоохоронні органи, не має впливати на суд? Я готовий нести відповідальність, якщо слідство було неправильним, якщо там були великі помилки, якщо, не дай боже, щось було спеціально спрямоване проти цих людей. Я готовий робити серйозні кадрові висновки і без цього не обійдеться. Зараз в цілому в країні все перетворено так, що за все що відповідаю я. Я готовий нести відповідальність там, де я міг допомогти. В мене є просто людська відповідальність – мені сказали, що знайшли ймовірних вбивць, затягнули мене, я прийшов. Показали матеріали – я так само як і ви дивився на це. Але це слідство, рішення за судом.

Фото Reuters

Про розпуск парламенту:

Партія "Слуга Народу" буде голосувати за всі важливі законопроекти для країни – банківський закон був дуже важливий, і земельна реформа, і імпічмент президента, і недоторканність, – все, що було написано в нашій програмі, все перетворилось з обіцянок в дії. Поки будуть голосувати – я буду підтримувати партію "Слуга Народу", а точніше сказати – монобільшість. Тому що вони виконують саме свою роботу, і щойно вони не захочуть голосувати, будуть лобіювати інтереси комерційних груп впливу – в той же час, не думаючи навіть ні про що, я буду розпускати парламент.

Про стосунки з олігархами:

Я будую відносини з людьми так, як я можу. Я хочу, і я буду незалежним. Від олігархів я не чув, щоб поставити ту чи іншу людину на посаду. Мені здається, вони розуміють що немає сенсу мені пропонувати. Коли в мене запитують, когось звільняємо – іноді з таких причин, бо знаємо від кого прийшов. Відносини з ними повинні бути дуже простими: я готовий захищати робочі місця і українських людей, що працюють на підприємствах. Я надав повну незалежність Антимонопольному комітету з приводу дій у бік тих чи інших фінансових груп. Речі, які дуже важливі – Донбас: давайте вкладати гроші на території Луганської та Донецької областей, щоб показати для тимчасово окупованих територій як повинна виглядати країна, як ви будете виглядати. Я з ними говорю, і вони готові вкладати свої гроші, це правда. Все, що я можу для них зробити – це тільки рівні правила, все, більше нічого. І це і є моя стратегія. Я хочу щоб вони жили, працювали за законом.

Про Петра Порошенка:

Бачили вчорашній скандал? Я думаю, що вони так правили державою, що їх чекає дуже багато різних пригод і різних вироків. Не хочу про це говорити, оскільки це не мої повноваження. Я думаю, це не останній дзвінок, який українці побачать. Я знаю, що Генеральний Прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне, через депутата Деркача – будуть розслідувати. Я знаю, що це може бути сприйнято як державна зрада, а як кваліфікувати цю кримінальну справу – все до правоохоронців.

Фото Reuters

Про державну мову:

Я впевнений, що в цілому питання мови в Україні не стоїть, воно дуже штучне. Що стосується справедливості – справедливість повинна бути для всіх. У нас багато різних меншин, кожній меншині повинні захищати і права, і можливості пізнати свою мову. Рідна мова для багатьох не українська, хоча я вважаю, що повинні знати українську мову. З Угорщиною, з якою у нас довго немає стосунків саме через такі питання, пан Орбан впродовж року шукав від мене зустрічі. Я сказав, що я готовий до цієї фундаментальної зустрічі, на якій я хотів би, щоб ми підписали між Україною і Угорщиною меморандум щодо і безпекової ситуації, і поваги до історії. Я думаю, що ми це питання вирішимо. 

Хочете говорити російською – говоріть російською. Я абсолютно впевнений, що ви можете ефір вести на будь-якій мові. Я впевнений, що у вас є квотування. Справедливі чи ні квоти – можна говорити. Дуже складно розібратися з квотами, і думаю що це питання має бути вирішено, але теж справедливості заради – круто ж знати українську мову. З квотами треба навести лад: якщо є такі випадки – залучити всі телевізійні канали й інші ЗМІ, сісти, поговорити. 

Ми вже зробили телеканал "Дім", він віщає російською мовою для окупованих територій, і він щойно почав  – йому складно, для нього треба знаходити гроші. Будь ласка, приходьте. 

Свіжі дописи

  • Кейси

“Невизначеність лякає більше за мобілізацію”: як проєкт “Військо +1” допомагає цивільним знайти “свою” бригаду

Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Корисне

Як обрати світловідбивач для одягу чи сумки: поради, щоб убезпечити себе та дітей

“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Здоров’я

Як боротися з метеочутливістю і чи точно вам погано через погоду

Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Екорубрика

Як громади навіть під час війни можуть зменшувати відходи: інструкція

“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “‎Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Корисне

Що приготувати на шкільний ярмарок? Прості рецепти для добрих справ

Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше

Friday January 17th, 2025
  • Корисне

“Я не знаю, яку професію обрати”: на що звертати увагу при виборі спеціальності

Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше

Thursday January 16th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.