11-го листопада 2022-го року українські збройні сили звільнили окупований Херсон. Майже вісім місяців місто було під російським триколором. Місцевих викрадали, катували, залякували і вбивали. Але, попри все, херсонці не здавались. Вони закопували українські прапори біля своїх будинків та ховали де тільки могли, щоб одного дня дістати їх знову й урочисто розгорнути над своїм домом. "Рубрика" згадує, яким був день звільнення Херсона і ділиться своїми спогадами у дванадцятьох найкращих фото.
24-го лютого 2022-го російські війська увійшли в Херсонську область. 1-го березня — окупували Херсон. З перших днів мережею ширились відео, як люди без жодної зброї стають просто перед ворожими танками. Як цивільна жінка радить російським військовим покласти насіння соняхів у кишені, щоб після їхньої смерті тут бодай проросли квіти. Як площі Херсона заповнювали люди з синьо-жовтими прапорами, що продовжували стояти за своє попри розгони мітингів, застосування росіянами сльозогінного газу та, звичайно, арешти.
Але 11-го листопада люди змогли нарешті вийти з українськими прапорами без ризику загинути за те, ким вони є. І вони це, звичайно, зробили. На вулиці міста вийшли всі, був змушений ховатись, щоб вижити. Всі, хто чекав на ЗСУ.
Весь світ спостерігав за численними фото й відео з Херсона, що стільки часу перебував в інформаційній блокаді. Весь цивілізований світ радів з українцями. І визнавав, що українські військові — герої. В цей день у захисників, що увійшли в місто, брали автографи, фотографувались з ними і дуже багато дякували.
Люди збиралися в центрі, куди зносили квіти й лампадки в пам'ять про полеглих військових та цивільних, що намагались боронити місто. В цей день Херсон наповнювала вдячність, радість та скорбота.
У визволене місто приїхав і Президент України Володимир Зеленський. Тоді до Херсона ринули журналісти зі всієї України та світу, щоб зафіксувати хвилю ейфорії від звільнення. Згодом цих медійників почали позбавляти акредитації за непослух перед вимогою Міноборони не їхати до міста з міркувань безпеки. Але згодом акредитацію всім повернули. Адже зафіксувати історичний день було важливіше.
18-го листопада до Херсона вперше з моменту окупації приїхав перший український потяг. Цей день був про возз'єднання сімей, які понад пів року не могли бачитись, а подекуди й спілкуватись телефоном чи онлайн. Люди поверталися додому. До своїх родин. До своїх будинків. До свого українського Херсона.
Ми віримо, що під український прапор повернуться й інші тимчасово окуповані міста. "Рубрика" обов'язково буде там. За нами правда. І за нами право на своє. Слава Україні! Героям слава!
Якісна освіта в Україні — буквально запорука її майбутнього. Проте війна та дистанційна освіта не… Читати більше
Популярність кальяну давно вийшла за межі модного тренду — багато людей сприймають його як нешкідливу… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з ініціаторами проєкту, в рамках якого вдалося запустити 20 студій в 12 областях… Читати більше
Старіння населення, найнижча народжуваність і найвища смертність у світі, згадки про минуле та 50 мільйонів… Читати більше
У зимові традиції, які ми зараз вважаємо святкуванням, наші предки вкладали важливу мету — задобрити… Читати більше
Dive into the vibrant world of Ukrainian New Year traditions! Explore customs and festivities that… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.