- Категорія: відходи
- Проблема: руйнування пам'яток архітектури, переповнені сміттєзвалища
- Рішення: Відбудова за кошти від вторинної сировини
Вторинна сировина — це матеріали й вироби, що їх після первісного повного використання (зношування) можна вживати у виробництві повторно як сировину.
5 перших кроків
- Знайдіть ціль: пам'ятку архітектури, яку прагнете відновити.
- Оцініть разом з експертом приблизну вартість ремонтних робіт.
- Презентуйте проєкт відновлення власнику будівлі (місцева влада, фізична чи юридична особа тощо) та отримайте необхідні дозволи.
- Створіть інформаційну кампанію та розкажіть про власну мету, заохотьте друзів та знайомих, щоб показати приклад. Регулярно діліться прогресом та успіхами.
- Дайте чіткі інструкції щодо того, як приєднатись до вашого проєкту, розмістіть відповідну інформацію в пунктах прийому вторинної сировини.
Детальніше
Виробляти нові екологічні звички складно, тому багато людей часто повертаються до "старого життя". Мотивація у вигляді порятунку памʼятки архітектури може надихнути та дати стимул, якого так не вистачає. Саме так вчинив Олександр Мірошниченко — науковий співробітник національного заповідника "Глухів", який збирає гроші на відновлення памʼятки архітектури, будинку родини Миклашевських, збираючи вторинну сировину.
Є два способи збирати відходи. Перший — пасивний, тобто люди самі приносять їх на базу сортування. Другий спосіб збору вторсировини — активний. Олександр домовився з місцевими кафе, аптеками, перукарнями, магазинами, навіть з відділенням Нової Пошти. Залишається лише регулярно обходити пункти для збору сировини.
Джерело: Рубрика