- Категорія: відходи
- Проблема: переповнені сміттєзвалища, небезпечні відходи
- Рішення: Рекультивація полігонів
Рекультивація полігону — це ліквідація аварійних схилів та формування пологих схилів полігону, укриття їх суглинком.
5 перших кроків
- Ознайомтесь з досвідом рекультивації інших полігонів.
- Визначте, яким буде цільове призначення полігону після рекультивації: парк, видобуток газу, заповідник і т.д. Оберіть декілька варіантів та винесіть на голосування в громаді.
- Разом з профільними спеціалістами сформуйте проєкт рекультивації полігону.
- Прорахуйте приблизний кошторис для втілення проєкту.
- Знайдіть декілька можливих джерел фінансування: бюджет, грант, бізнес, благодійність.
Детальніше
Багато старих полігонів зараз починають рекультивовувати. У нашій країні З 550 сміттєзвалищ, які потребують рекультивації, фактично рекультивовано 74.
Для того, щоб рекультивувати полігон, знову ж таки виривають котлован. Там усе сміття закидують землею, потім його покривають спеціальною плівкою, ця плівка не пропускає нічого крізь себе — зсередини також не пропускає звалищний газ. Щоб він не вибухав і не займався, його звідти відкачують спеціальною системою, а використовувати цей газ можна навіть як паливо. Але дощі все одно йдуть і вода все одно проходить через шари сміття. Тому роблять додаткову мережу труб, що відкачує цю воду. Пізніше її фільтрують і відправляють у природне середовище. Вона вважається відносно чистою, проте не ідеально. Рівень чистоти залежить, в першу чергу, від того, з якими матеріалами їй довелося мати справу.
Іноді після рекультивації навіть неможливо зрозуміти, що на цьому місці колись був сміттєвий полігон. В Україні також ведуть роботи рекультивації полігонів. Наприклад, у Львові мають намір перетворити Грибовицький полігон на екопарк для відпочинку мешканців і гостей міста.
Джерело: Рубрика