А також що робити із закладами, які перетворюють муніципальні паркування на "тільки для відвідувачів"
З початком локдауну багатьом киянам довелося відмовитись від пересування громадським транспортом. Ціни на таксі миттєво зросли вдвічі, а пробки заполонили все місто. Навіть в обідню пору, коли столиця найменш завантажена транспортом, деякі вулиці стоять.
Проте іншого виходу, ніж пересуватися власним транспортом, власникам автомобілів не залишається. Тут виникає інша проблема: де припаркувати свою машину?
Що робити в таких випадках, як заплатити за паркування та де його знайти, читайте далі.
По-перше, пам'ятайте: міських паркувальників скасували кілька років тому. Попросіть чек в особи, яка нібито управляє паркуванням, — якщо вам відмовляються його видавати, значить людина стоїть там незаконно. Ви маєте право викликати поліцію, але практика показує, що після того, як ви озвучуєте свої наміри вголос, лжепаркувальники йдуть.
По-друге, перевірте, чи є паркування муніципальним. Мапа з муніципальними паркуваннями є на сайті Київтранспарксервісу.
Мапа розділена на зони: у фіолетовій (центр) година стоянки обійдеться вам у 35 гривень — найвища ціна за годину паркування, у зеленій — 25 гривень на годину. У незафарбованій частині міста паркування коштує 5 гривень на годину.
Власником муніципальних паркувань є «КП «Київтранспарксервіс». Це означає, що сплатити стоянку на муніципальному паркуванні можна двома способами:
Якщо паркування не завершено до 22:00, програма надішле нагадування про незавершену сесію.
Оплата за послуги паркування нараховується за першу годину, далі за кожні пів години. Списання коштів здійснюється автоматично, коли загальна сума за погодинне паркування сягає 100 гривень. Якщо сума менша, то оплата списується 1 числа наступного місяця. Користувач може додати гаманець Masterpass. Оплата за паркування списується автоматично з прив'язаної картки. Паркування можна сплатити карткою, Apple Pay або Google Pay.
Такі паркомати повинні бути біля кожного муніципального паркування.
У деяких випадках муніципальні паркування бувають безплатними для всіх. Плата за паркування стягується лише у будні у період 8:00 — 22:00. У вихідні паркування на платних муніципальних стоянках Києва безплатне. Також платити за паркування не потрібно у День Незалежності, День Конституції, День Києва та День перемоги над нацизмом.
Також згідно з правилами благоустрою Києва безплатно можуть паркуватися:
Водночас учасникам бойових дій, щоб паркуватися у Києві безплатно, слід звернутись до «Київтранспарксервісу». Там їхнє авто занесуть у необхідні інформаційні бази. У такому разі прив'язка при визначенні права на безплатне паркування буде до транспортного засобу, а не до особи власника. Адже на момент приходу інспектора водія може не опинитися поблизу. Тож інспектор просто перевірить транспортний засіб у відповідній базі даних.
І головне — пам'ятайте, що загрози таких паркувальників про те, що ваш автомобіль можуть подряпати або відбити дзеркало, а також їх запевнення, що вони особисто відповідають за ваш автомобіль, є абсолютно безпідставними. Якщо ви чуєте подібне на свою адресу, кажіть про те, що викличете поліцію, зверніть увагу на камери спостереження, спрямовані на ваш автомобіль або зніміть діалог із лжепаркувальником на камеру. Як правило, це спрацьовує. Але не забувайте при цьому оплатити муніципальне паркування, інакше є ризик отримати штраф у 20-кратному розмірі вартості години паркування.
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.