УрбанРубрика

Псевдопаркувальники у Києві: як боротися і як можна паркуватися безплатно?

А також що робити із закладами, які перетворюють муніципальні паркування на "тільки для відвідувачів"

У чому проблема?

З початком локдауну багатьом киянам довелося відмовитись від пересування громадським транспортом. Ціни на таксі миттєво зросли вдвічі, а пробки заполонили все місто. Навіть в обідню пору, коли столиця найменш завантажена транспортом, деякі вулиці стоять. 

Проте іншого виходу, ніж пересуватися власним транспортом, власникам автомобілів не залишається. Тут виникає інша проблема: де припаркувати свою машину? 

  • У центрі міста, де розташована більша частина офісів, орудують евакуатори, а на муніципальних паркуваннях — шахраї, що видають себе за паркувальників і незаконно збирають гроші з водіїв. Так, наприклад, якщо ви захочете припаркуватися біля Бессарабської площі, ви натрапите на людей, які вимагатимуть 40 гривень за годину паркування, не надавши чек. 
  • Ще одна проблема: муніципальні паркування нібито «орендують» ресторани та офіси, загороджуючи загальні паркомісця конусами та забороняючи паркуватися «не клієнтам» закладу. 

Що робити в таких випадках, як заплатити за паркування та де його знайти, читайте далі. 

Яке рішення?

По-перше, пам'ятайте: міських паркувальників скасували кілька років тому. Попросіть чек в особи, яка нібито управляє паркуванням, — якщо вам відмовляються його видавати, значить людина стоїть там незаконно. Ви маєте право викликати поліцію, але практика показує, що після того, як ви озвучуєте свої наміри вголос, лжепаркувальники йдуть. 

По-друге, перевірте, чи є паркування муніципальним. Мапа з муніципальними паркуваннями є на сайті Київтранспарксервісу.

Мапа розділена на зони: у фіолетовій (центр) година стоянки обійдеться вам у 35 гривень — найвища ціна за годину паркування, у зеленій — 25 гривень на годину. У незафарбованій частині міста паркування коштує 5 гривень на годину. 

Як це працює?

Власником муніципальних паркувань є «КП «Київтранспарксервіс». Це означає, що сплатити стоянку на муніципальному паркуванні можна двома способами: 

Карткою через мобільний додаток «Київ Цифровий» 

  1. Потрібно зайти в меню «Погодинне паркування», вказати номер автомобіля. Користувач може додати кілька номерів автомобілів у додаток. Тоді перед початком паркування потрібно вибрати необхідний з них у меню погодинного паркування.
  2. Паркування визначиться з геолокації або ж ви можете самостійно вибрати зі списку.  
  3. Натиснути «Почати паркування». Після цього додаток починає рахувати час, проведений на майданчику. 
  4. Щоб завершити паркування, потрібно натиснути «Завершити паркування».

Якщо паркування не завершено до 22:00, програма надішле нагадування про незавершену сесію.

Оплата за послуги паркування нараховується за першу годину, далі за кожні пів години. Списання коштів здійснюється автоматично, коли загальна сума за погодинне паркування сягає 100 гривень. Якщо сума менша, то оплата списується 1 числа наступного місяця. Користувач може додати гаманець Masterpass. Оплата за паркування списується автоматично з прив'язаної картки. Паркування можна сплатити карткою, Apple Pay або Google Pay.

Готівкою через паркомат EasyPay UA

Такі паркомати повинні бути біля кожного муніципального паркування. 

  1. Знайдіть у терміналі сервіс «Оплата послуг паркування, м. Київ», позначений іконкою із великою літерою «Р».
  2. Вкажіть номер авто.
  3. Знайдіть адресу паркування. Почніть вводити адресу — список, що випадає, покаже всі варіанти відповідно до вашого запиту вже з перших введених літер.
  4. Вкажіть заплановану тривалість паркування (після години паркування можна оплачувати за 30-хвилинні періоди, тобто за 1 годину 30 хвилин тощо).
  5. Внесіть суму в купюроприймач терміналу та натисніть «Оплатити».
  6. Роздрукуйте, сфотографуйте або надішліть на свій імейл квитанцію за оплату паркування (паркування вважається оплаченим з моменту отримання квитанції).

Кому не потрібно платити за паркування?

У деяких випадках муніципальні паркування бувають безплатними для всіх. Плата за паркування стягується лише у будні у період 8:00 — 22:00. У вихідні паркування на платних муніципальних стоянках Києва безплатне. Також платити за паркування не потрібно у День Незалежності, День Конституції, День Києва та День перемоги над нацизмом.

Також згідно з правилами благоустрою Києва безплатно можуть паркуватися: 

  • особи з інвалідністю; 
  • ветерани Великої Вітчизняної війни та інших локальних війн;
  • учасники бойових дій АТО/ООС;
  • члени сімей загиблих захисників України

Водночас учасникам бойових дій, щоб паркуватися у Києві безплатно, слід звернутись до «Київтранспарксервісу». Там їхнє авто занесуть у необхідні інформаційні бази. У такому разі прив'язка при визначенні права на безплатне паркування буде до транспортного засобу, а не до особи власника. Адже на момент приходу інспектора водія може не опинитися поблизу. Тож інспектор просто перевірить транспортний засіб у відповідній базі даних.

Ще більше корисних рішень

Що робити, якщо паркування «належить закладу»?

  1. Якщо паркування «викуплено» або «тільки для відвідувачів закладу», попросіть показати документи. 
  2. Швидше за все вам покажуть талон на муніципальне паркування. Але один талон діє лише на одне паркомісце, на одну конкретну машину, а значить у талоні має бути вказаний номер автомобіля. Якщо паркомісце порожнє, а номер автомобіля не вказано, вас не можуть не пустити на майданчик. 
  3. Пам'ятайте, що паркомісця не можуть бути обмежені конусами. Розташування будь-яких конусів, предметів на проїжджій частині заборонено. Це дозволено лише комунальним службам у разі ремонту доріг, прориву теплотрас.

І головне — пам'ятайте, що загрози таких паркувальників про те, що ваш автомобіль можуть подряпати або відбити дзеркало, а також їх запевнення, що вони особисто відповідають за ваш автомобіль, є абсолютно безпідставними. Якщо ви чуєте подібне на свою адресу, кажіть про те, що викличете поліцію, зверніть увагу на камери спостереження, спрямовані на ваш автомобіль або зніміть діалог із лжепаркувальником на камеру. Як правило, це спрацьовує. Але не забувайте при цьому оплатити муніципальне паркування, інакше є ризик отримати штраф у 20-кратному розмірі вартості години паркування. 

Свіжі дописи

  • Кейси

Кожному в родині може знадобитись допомога: як працює мережа дитячих центрів в Одесі

“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Корисне

Iconic Ukrainian art: 5 famous Ukrainian paintings you need to know

Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше

Thursday January 23rd, 2025
  • Кейси

“Невизначеність лякає більше за мобілізацію”: як проєкт “Військо +1” допомагає цивільним знайти “свою” бригаду

Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Корисне

Як обрати світловідбивач для одягу чи сумки: поради, щоб убезпечити себе та дітей

“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Здоров’я

Як боротися з метеочутливістю і чи точно вам погано через погоду

Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше

Tuesday January 21st, 2025
  • Екорубрика

Як громади навіть під час війни можуть зменшувати відходи: інструкція

“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “‎Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше

Monday January 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.