Що відбувається

Приклад комплексної відбудови: як в Ірпені відновлюють найбільш постраждалий приватний сектор

23 січня “Рубрика” побувала на вулиці Багірова в Ірпені, де з серпня минулого року кипить робота. У 2022 році зовсім неподалік проходила лінія оборони. Тоді на тутешньому блокпосту “Жираф” загинули 20 ірпінських захисників. Тоді багатьом мешканцям мікрорайону вдалося виїхати, але їхні оселі зазнали серйозних пошкоджень або були повністю зруйновані. Нині тут уже капітально відремонтували понад 30 приватних будинків. Ще 30 відбудовують “з нуля”, і ми побачили як.

Щоб на власні очі побачити результати ремонту та процес відновлення знищених війною будинків, до Ірпеня приїхала закордонна делегація. Їх супроводжували начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко та міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. 

У чому проблема?

На жаль, після кожного російського масованого обстрілу кількість зруйнованих та пошкоджених житлових об'єктів, а також об'єктів інфраструктури зростає, зокрема і на Київщині. У цьому регіоні з початку повномасштабного вторгнення зруйновано та пошкоджено понад 28 тисяч об'єктів. Найбільш пошкодженим містом на Київщині став Ірпінь.

Яке рішення?

Але й темпи відбудови тут досить високі. На Київщині, як повідомив начальник обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, вже відновили 16,5 тисяч об'єктів. Понад те, під час спілкування з журналістами начальник КОВА заявив, що з допомогою всіх програм підтримки, якщо не буде проблем з фінансуванням, за 2024 і 2025 роки планують наблизитись до повного відновлення об'єктів в області. 

На фото на передньому плані: Начальник КОВА Руслан Кравченко, Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг та Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді

"Основна програма, яка дає результати, — «єВідновлення», тож ми очікуємо на старт третього її етапу. Також завдяки ініціативі United24 в області буде відбудовано 18 багатоквартирних будинків. Більше чотирьох тисяч людей повернуться до своїх осель найближчим часом", — зазначив Руслан Кравченко.

На фото: Працівники однієї з будівельних бригад, що працюють на вулиці Багірова в Ірпені

Крім того, він нагадав, що державним коштом в області відбудовують 97 об'єктів. За програмою Європейського інвестиційного банку відновлять ще 14 об'єктів. 

На фото: Будинки на вулиці Багірова в Ірпені після комплексного ремонту

Комплексне відновлення в Ірпені коштом місцевої, обласної влади та меценатів

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин зазначив, що район, до якого ми приїхали — найбільш пошкоджений внаслідок бойових дій район міста: "Хлопці не пустили сюди ворога, натомість він знищував цей район «Градами», артилерією, мінометами. Тут було просто пекло. Жодного будинку не було цілого".

На фото: Навпроти цього приватного сектору — багатостраждальний ЖК "Ірпінські липки". Там теж триває відбудова, щодо якої вже вийшли резонансні журналістські розслідування

"До відбудови ми тут підійшли разом з Київською обласною військовою адміністрацією комплексно, — наголосив Олександр Маркушин. — Міняємо всі пошкоджені комунікації: труби водопостачання, водовідведення, замінюємо електро- і газопостачання, буде нова дорога з тротуаром". 

На фото зліва направо на передньому плані: Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, перекладач, Кароліна Ліндхольм Біллінг, Руслан Кравченко та Філіппо Гранді

Частину коштів виділило місто, ще частину — ОВА. Далі допомогли меценати. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало для відновлення цього мікрорайону чимало будматеріалів, міжнародний фонд GEM допоміг із заміною вікон. А уряд Японії передав Ірпеню будівельну техніку: два екскаватори та п'ять колісних екскаваторів-навантажувачів. Крім того, також сюди залучені ресурси Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, Міжнародної організації з міграції, United24. 

"Ми плануємо у 2024 році повністю завершити роботи в цьому мікрорайоні та показати комплексну відбудову", — зазначив міський голова Ірпеня. 

Загалом УВКБ розпочало програму ремонту будинків у пристоличному регіоні в липні 2022 року. Завдяки підтримці УВКБ ООН та його партнерів на Київщині вже відновили майже 2,8 тисяч приватних домівок. Ще понад 300 — у роботі, повідомили у КОВА.

На фото: Один із відремонтованих будинків на вулиці Багірова

Як це працює?
Робота під ключ і чітке дотримання техвимог

"Ми приїхали — тут руїни. Працюємо на цій ділянці з 1 серпня минулого року і до березня маємо завершити чорнові роботи. Це означає зробити коробку будинку, міжкімнатні перегородки, підшити стелю і накрити покрівлю. І паралельно ми запускаємо бригади електромонтажників", — каже виконроб з Броварів Сергій Ткачук. 

На фото: Сергій Ткачук розповідає про обсяги робіт на ділянці

Компанія "Будтемп" виграла тендер на відновлення 18 будинків на вулиці Багірова. Це найбільший підряд на цій вулиці, ще три компанії відновлюють по 4-8 будинків, розповідає начальник дільниці Віктор Семененко. 

"Ось ці бруси, металочерепиця для покрівлі, ще був газоблок, ми постійно його брали, але на сьогодні вже весь використали. Кілька фур уже докупили", — відповідає пан Сергій на питання про надані меценатами будматеріали. 

Про потребу в додаткових матеріалах для ще 15 будинків зазначав членам делегації й Олександр Маркушин. 

На фото: У цьому будинку вже готова "коробка" та міжкімнатні перегородки

Сергій Ткачук наголошує, що фундаменти для будинків мурують дуже міцні, вони витримають і багатоповерхівки. Відновлені будинки будуть переважно одноповерхові, деякі двоповерхові. 

Кожен проєкт складався з урахуванням побажань власників будівель. Але підрядники в перемовинах участі не брали, вони працюють з уже затвердженими проєктами. 

Сергій Ткачук наголошує, що їхню роботу контролюють два технагляди, а крім того самі власники знищеного майна чи не щодня приходять і спілкуються з безпосередніми виконавцями робіт. 

На фото: Сергій Ткачук показує, що нині тут підшивають стелі, далі зроблять паробар'єр, утеплять 250-міліметровою мінеральною ватою, докладуть останній ряд блоку — і приміщення на цьому етапі буде готовеНа фото: Сергій Ткачук показує, що нині тут підшивають стелі, далі зроблять паробар'єр, утеплять 250-міліметровою мінеральною ватою, докладуть останній ряд блоку — і приміщення на цьому етапі буде готовеНа фото: Сергій Ткачук показує, що нині тут підшивають стелі, далі зроблять паробар'єр, утеплять 250-міліметровою мінеральною ватою, докладуть останній ряд блоку — і приміщення на цьому етапі буде готове

Свіжі дописи

  • Кейси

Вертеп, колядки й фіни: як у країні Санта Клауса зберігають українські різдвяні (і не тільки) традиції

Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Корисне

Ukrainian Christmas music: 12 songs for the holidays

Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Екорубрика

Last Call! Реєструйтесь до Школи екологічної журналістики рішень!

29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.