Засоби захисту від вірусу власноруч: зібрали рецепти
Щоб нагадати вам про засоби, завдяки яким ризик підхопити вірус хоч і не зникає, але істотно знижується, а ще зекономити ваші кошти та час на квест аптеками міста, "Рубрика" зібрала декілька корисних інструкцій та рецептів.
1. Антисептики
Щоб мінімізувати шанси зараження коронавірусом, ВООЗ радить частіше та ретельніше мити руки з милом. Однак нерідко трапляється, що доступу до рятівних води й мила ми не маємо, особливо одразу після користування громадським транспортом або ж перебування у приміщеннях, де ручки дверей торкалися не лише ви. У таких випадках на допомогу поспішають антисептики. Не важко здогадатися, що останнім часом цей товар став дуже популярним, а отже знайти його в аптеці чи магазині зараз не так легко. А що як зробити антисептик власноруч? "Рубрика" з'ясувала, що не лише алхімікам під силу приготувати антисептичний засіб у домашніх умовах. Ділимось рецептом.
📌 Спосіб перший:
Щоб отримати 1 літр антисептичного засобу змішайте:
- 833 мл етилового спирту
- 42 мл перекису водню
- 15 мл гліцерину
- додайте дистильованої або кип'яченої води
📌 Спосіб другий:
Змішайте 2 частини 99% ізопропілового спирту з 1 частиною гелю алое. Туди ж можна додати й ефірну олію з антимікробною дією. Наприклад олію шавлії, чайного дерева, м'яти, лаванди, евкаліпту або орегано. На додачу до знезаражувальної дії отримаєте приємний аромат.
Розлийте у невеликі ємності та носіть із собою для регулярного користування. Нагадуємо, що дезінфікуючими засобами також слід обробляти свої ключі та телефон.
2. Медична маска
Окрім антисептичних засобів, ще одним дефіцитним товаром в українських аптеках стала медична маска. Як ви вже здогадалися, "Рубрика" пропонує DIY-інструкцію з виготовлення масок. Таку хендмейд маску можна прати та використовувати повторно, на відміну від аптечних, термін використання яких становить лише дві години.
Як зробити
📌 Спосіб перший:
- Візьміть відрізок марлі 90х60 см та шматок вати 15х15 см, товщиною 1 см
- Вату загорніть у марлю так, щоб утворилося 3 шари, а нижній та верхній краї підгорніть
- Зробіть дві пари зав'язок, підрізавши марлю по краях
- Готово! Ви молодець 🙂
📌 Спосіб другий:
- Візьміть квадратний відрізок бавовни чи льону (розмір підберіть такий, щоб маска щільно охопила ваше обличчя та закрила підборіддя і ніс) та два шматки резинки
- Тканину складіть вдвічі і зберіть "гармошкою"
- Краї зігніть і прошийте. Можна просто вручну голкою та ниткою
- Пришийте резинку
3. Рукавички
Не слід забувати, що вірус розповсюджується не лише повітряно-крапельним шляхом, а ще й контактно-побутовим. Тож тут у нагоді стають рукавички. Вчити робити їх власноруч ми не будемо (та й самі не вміємо). Якщо ви не маєте можливості купити одноразові рукавички — носіть будь-які: для спорту, будівельні, зимові. Так, оті зі сніжинками, що подарувала бабуся теж підійдуть. Знаходячись не вдома, робіть усе у рукавичках, вдома поперіть та попрасуйте їх. І вкотре нагадаємо — не торкайтеся руками обличчя!
4. Засоби для прибирання
Захищати слід не лише себе, а і свою оселю. Регулярне провітрювання кімнат та вологе прибирання допоможуть із цим впоратися. Поверхні столів, ручки дверей та шухлядок, поручні сходів, вентилі кранів — усе це ділянки, яких ми торкаємося найчастіше, а отже слід подбати про їх чистоту. Якщо ви не фанат побутової хімії з магазинів, або не хочете використовувати їх так часто, ось декілька засобів, які мають достатньо сильні дезінфікуючі властивості, щоб впоратися з коронавірусом.
- Мило + вода. Так, мило здатне впоратися з вірусними частинками не лише на ваших руках, а й на інших повернях, а далі ви просто змиєте це водою.
- Пероксид гідрогену aka перекис водню також впорається із завданням. Розщеплюється на воду та кисень. Краще не застосовувати на тканинах, щоб не пошкодити їх колір.
- Алкоголь. Алкогольні продукти із вмістом алкоголю якнайменш 70% допоможуть із дезінфекцією вашої домівки.
А от звичайна горілка чи дистильований оцет у боротьбі з коронавірусом не впораються.
Зготуйте антисептика на всю родину та не панікуйте через порожні полиці в аптеках. Бережіть себе та близьких, дотримуйтеся порад ВООЗ, не втрачайте здорового глузду та за можливості залишайтесь вдома.
Фото unsplash.com
Важливі статті:
Медреформа і коронавірус: чи готова українська лікарня? Репортаж із Бердянська
Без поцілунків та онлайн: як коронавірус змінює традиційні релігійні ритуали
Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро
Коронавірус і собачки-котики. У чому небезпека і як захистити?