Осінь плине швидко, і час, коли можна встигнути підготуватись до зими от-от промайне. Щоб не стояти в чергах на СТО чи не спізнитись на роботу через заледенілі вікна, готуватись треба вже зараз.
У Києві, як і в усіх центральних та західних областях України значно побільшало автомобілів. Це означає, що українці повертаються на Батьківщину, або ж придбали нові автомобілі, або ж переїхали з південних та східних регіонів, де наразі тривають бойові дії. У будь-якому разі це означає, що зовсім скоро на нас чекає напружений трафік на дорогах (який і без того значно погіршується кожної осені) та шалені черги на СТО для заміни шин.
Як уникнути незручностей, пов'язаних зі зміною сезону, убезпечити себе та на що звернути увагу автомобілістам — читайте далі.
Коли міняти шини? В Україні не встановлена обов'язкова дата зміни шин, але діють штрафи за водіння машини в несправному стані, в тому числі це стосується і шин не за сезоном. Тож водій має сам визначити час, коли потрібно міняти гуму. Робити це тоді, коли температура повітря протягом декількох днів не буде перевищувати +5…+ 7 градусів.
Важливо:
На СТО не забудьте:
Якщо маєте достатній бюджет, ось зручний лайфхак: ви значно зекономите свій час на СТО, якщо матимете додатковий комплект коліс, одразу "вдягнений" у зимову гуму.
У сильні морози є ризик того, що акумулятор розрядиться, і ви не зможете завести автомобіль.
Про всяк випадок: купіть дроти із затискачами на кінцях ("крокодили"), які допоможуть завести авто в мороз від машини-донора, якщо акумулятор повністю "сяде". Якщо ви опинитесь у ситуації, коли "донора" поряд немає, спробуйте викликати таксиста, попередньо попередивши його про те, що вам треба "прикурити". Щоб уникнути такої ситуації, в дуже сильний мороз перед тим, як повністю заглушити двигун, поставте авто на ручник та нейтральну передачу та декілька разів "погазуйте". Це трохи зарядить акумулятор.
Патрубки й ремені. Перевіряти їх треба кожні 50 тис. км пробігу під час обслуговування транспортного засобу. Однак перед сезоном холодів теж не завадить перевірити стан цих деталей. Коли температура знижується, з'єднання ще більше послаблюються. Якщо десь щось не було затягнуто належною мірою, у мороз ця деталь може вийти з ладу.
Роботу повного привода. Влітку повним приводом зазвичай не користуються, навіть коли їздять бездоріжжям. Але взимку він може стати в пригоді, якщо ви їздитимете на замерзлих або занесених снігом дорогах. Спосіб вмикання системи залежить від марки авто, але перевірити справність повного привода треба заздалегідь.
В холодну пору року, особливо, коли температура коливається близько нуля, дощова вода перетворюється на лід, щойно потрапляє на поверхню. Це небезпечно не лише ожеледицею, а й повним обмерзанням автомобіля. Відшкрябувати обледенілий шар від скла, та ще й на холоді під дощем тим, що трапилося під руку (часто це пластикова картка) — напрочуд неприємне заняття. Те саме стосується й очищення автомобіля від снігу. Тож:
Цей матеріал створено онлайн-виданням "Рубрика" в межах програми "Український фонд швидкого реагування", яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю онлайн-видання "Рубрика" і не обов'язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше
Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше
“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше
“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше
У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше
“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.