Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати тих, хто захищає нашу країну. Багато військових, ветеранів та їхніх сімей започатковують власні бізнеси. Замовляючи у них, можна не тільки отримати унікальні речі, зроблені з любов'ю до України, а й допомогти захисникам у розвитку власної справи.
"Рубрика" зібрала ідеї подарунків, виготовлених військовими, ветеранами та їхніми родинами — нехай кожна покупка стане проявом вдячності та підтримки.
BatArt — благодійна артмайстерня, створена ветераном війни на сході України Андрієм Несмачним.
Андрій повернувся з фронту, де воював із самого початку російської агресії у 2014 році, кілька років тому. Тоді ж почалася і діяльність майстерні — з гільз та паракорду виготовляли браслети, які безплатно відправляли побратимам у підрозділи.
З часом асортимент майстерні розширився — тепер тут не тільки плетуть браслети, а й шиють ремені, виточують ножі, виготовляють декори з гільз, відливають оригінальні склянки та келихи.
В майстерні підкреслюють, що "BatArt" — це не просто ветеранський бізнес. Це простір для реабілітації наших воїнів. Половину прибутку майстри спрямовують на допомогу військовим, половину — на розвиток благодійної справи.
Дім сучасного українського крафту "Майстерня" — бізнес, який заснувало в Ірпені подружжя з Сум. Руслан Мойсеєнко з 2022 року служить в ЗСУ, тож сімейною справою зараз займається його кохана — Тетяна.
У крамниці крафтових виробів можна знайти різноманітні товари, які виготовляють українські митці та майстрині, зокрема з прифронтових регіонів Сумщини. Палітра подарунків, товарів для дому та прикрас величезна — свічки, посуд, текстиль, аксесуари, косметика ручної роботи, іграшки та новорічний декор.
ТМ CAVALIER — український бренд чоловічої білизни та одягу, створений ветераном АТО Тарасом Кутянським. Повернувшись з військової служби, колишній патрульний Тарас Кутянський замислився над власною справою. Ідей було кілька, але зупинився він на створенні чоловічої білизни.
На сьогодні асортимент ТМ Cavalier налічує:
Розміри чоловічої білизни — від S до 4XL.
Крім того, тут реалізують і волонтерські проєкти — відшивають білизну для військових та розігрують комплекти білизни за донати на ЗСУ.
Володимир Довган, ветеран АТО, перетворив своє захоплення гончарством на успішний бізнес. Разом із дружиною він заснував авторську гончарну майстерню DOVGAN-ART, де відроджує традиції кераміки.
Володимир займається гончарством уже понад 30 років. У своїх роботах майстер поєднує традиційні техніки та сучасний дизайн. Перевагу надає виробам, які є не тільки декоративними, але й можуть використовуватися у побуті. На сторінці майстерні можна знайти вишукані вази, чайники, свічники, кубки, тарілки, предмети декору й навіть ланчбокси. Заходьте та замовляйте!
А ветеран Микола Величко (mykolapotter) — засновник невеликої майстерні в селі Григорівка на Хмельниччині.
Ще до війни гончар задумав побудувати майстерню-резиденцію. У 2022 році майстер встав на захист України, тож тимчасово про проєкт довелося забути. У 2023 році Микола Величко демобілізувався і повернувся до втілення своєї мрії. Тепер в резиденції будуть не тільки приймати туристів, а й займатися реабілітацією ветеранів. А ще це буде місце, де зможуть збиратись керамісти, художники, письменники та інші митці для спільного творення.
Щоб побудувати резиденцію, потрібні чималі кошти, їх майстер вирішив зібрати від продажу колекції з 10 тисяч авторських чашок. Вартість горнятка — 590 грн. Форма та колір — приємний сюрприз для покупця. Кожне горнятко пронумероване та має унікальний сертифікат. До нього Микола Величко додає запрошення відвідати резиденцію, коли будівництво буде завершено. Сайт для замовлення авторського горнятка — за посиланням.
Олександр Ткачук — колишній контррозвідник і фахівець із кібербезпеки. Разом із дружиною він заснував бренд Вишиваночка.
У своїх вишиванках родина відтворює старовинні вишивки та вишивки регіонів України. В асортименті — сорочки, блузи, сукні, дитячі речі та сімейні комплекти. Вишивка — машинна або ручна. У вишиванках бренду одружуються та приходять на урочисті події. Їх носять в України, Франції, США, Польщі та Німеччині. Обрізки тканини Олександр та Яна віддають на плетіння сіток, а з клаптиків з вишивкою шиють маленьких сувенірних лялечок.
Для військових, ветеранів та членів сімей — знижка 30% на всі вироби. Ознайомитися з каталогом виробів ви можете у вайбері/телеграмі бренду.
До речі, "Рубрика" вже писала про "Вишиваночку". Читайте про шлях бренду тут.
"Верба" — бренд одягу, заснований дружиною захисника.
"Назва «Верба» символізує стійкість і здатність до відновлення, як наш український народ, що неодноразово доводив свою силу перед обличчям труднощів. Я хочу, щоб кожен, хто носить наш одяг, відчував цю силу і підтримку", — каже дружина військового Олена Іськова-Миклащук.
Бренд пропонує футболки та худі з оригінальними принтами, вишивками та написами. Розміри від S до 3XL. А ще — чудові новорічні кульки з вишивкою — символ святкового дива у вашому домі.
Павло Балабуха (Пан Кокос), який у 2014 році пішов на фронт добровольцем, та його дружина Світлана — засновники ветеранської сімейної справи, майстерні іграшок та подарунків для всієї сім'ї "Пан Кокос".
Вироби майстерні — це дитячі іграшки та елементи декору — свічники, ключниці, конструктори з твердих порід дерев (дуб, бук). А ще — кулони з кокосового горіха. Також майстер робить заготівлі, завдяки яким батьки зможуть проводити більше часу разом з дитиною. Наприклад, пазли, які можна зібрати всією сім'єю, склеїти та розмалювати разом.
Окрім іграшок, Пан Кокос також пропонує:
На Київщині існує ще один ветеранський бізнес, який працює з деревиною — екологічна майстерня "Funny owls". Її заснував колишній військовий Андрій Смик.
Андрій — професійний військовий, снайпер. Він брав участь у бойових діях з 2014 по 2020 рік. Знову повернувся до лав бойового підрозділу напередодні повномасштабного вторгнення. Боронив Київщину, Харківщину та Донеччину. Протягом служби неодноразово отримував поранення та контузії. У 2023 році, через проблеми зі здоров'ям, Андрій повернувся до рідного Ірпеня.
У серпні 2024 року майстерня "Funny owls" розпочала своєю роботу. Тут Андрій разом із командою виготовляє унікальні вироби: кухонне приладдя, дитячі іграшки, підставки під телефони, свічники, пазли та інші речі. Також приймають індивідуальні замовлення. У майстерні діє спеціальна знижка 30% на всі товари для військових і їхніх сімей.
Засновник майстерні каже, його справа — це більше, ніж бізнес. Він прагне підтримати інших ветеранів і довести, що життя після війни має сенс.
"Клямра" — знаменитий виробник авторських ременів. Війську компанія допомагає з часу заснування компанії, а це вже 9 років. Долучається як фінансово, так і речами. Загалом із ЗСУ у виробника — давні відносини. Але, як кажуть його засновники Андрій Левицький та Михайло Лєбусов, офіційно їх "оформили", коли почалася повномасштабна війна. Тоді всі засновники проєкту вступили до лав ЗСУ, і нині їхню справу продовжують колеги.
Сьогодні в інтернет-магазині "Клямра" можна знайти:
Весь прибуток з категорії "Разом для перемоги" спрямовується на потреби українського війська.
Творча майстерня "Дивна птаха" — сімейний бізнес, створений переселенцями у Львові. Марина Тітаренко — з міста Лисичанськ, Луганської області. Її чоловік — військовослужбовець, воював ще з 2015 року. А з перших днів повномасштабного вторгнення знову став на захист держави.
Виїхавши на захід України, Марина з донькою Марією створили бізнес. Опорою стали власні знання: Марина — маркетолог, а Марія — ілюстраторка. А коли у чоловіка буває зв'язок, залучають і його — він займається логістикою. Зараз у майстерні "Дивна птаха" розробляють та створюють принти, які можна нанести на чашку, пазли чи футболку. Також тут друкують листівки з розробкою, персоналізують блокноти чи флешки.
Колекція принтів постійно розширюється, а також тут готові створити нові малюнки за вашими побажаннями. А ще у творчій майстерні можна замовити подарунковий бокс. Всередині коробки — корисні сувеніри з авторськими принтами та унікальна листівка.
З початком повномасштабного вторгнення пішов у військо і чоловік Катерини Борисової. До війни вони відкрили невелике швейне виробництво, а вже під час повномасштабного вторгнення Катерина наважилася заснувати власний бренд "Familin".
Для бренду Катерина Борисова шиє постільну білизну та ковдри. За її словами, вони є нетиповими, це — новий товар на ринку.
"Фішка в тому, що ми розробили ковдру, яку не потрібно заправляти в підковдру. Це ніби три в одному: ковдра, покривало і підковдра. Нею можна накриватися під час сну, зверху вона декоративно-приваблива натуральна, і замінює покривало, а всередині є тонкий, але досить теплий утеплювач. Ковдра поміщається в пральну машинку, її можна повноцінно прати й вона завжди буде свіжою", — розповідає Катерина Борисова.
В асортименті бренду:
Одним зі співвласників бізнесу "Travka" є ветеран Антон Сосінський, який із перших днів повномасштабного вторгнення росіян повернувся з Польщі в Україну і добровольцем мобілізувався до лав ЗСУ. На фронті отримав мінно-вибухове поранення ніг, а згодом демобілізувався.
Усі трави і ягоди для чаїв на виробництві збирають у Волинській та Рівненській області. Далі висушують на власних сушильних установках, подрібнюють, фасують і навіть вручну наклеюють всі етикетки.
Наразі виробництво має свою лінійку з 10 видів чаїв. Серед новинок — ексклюзивний сертифікований в України та за кордоном чай зі шматочками мухомора.
У співпраці з благодійним фондом "Ангар Україна" "Travka" допомагає купувати та доставляти до військових необхідні пристрої та техніку.
Ударна Практика, ветеранська кава — бренд кави, створений чинними військовослужбовцями. Всі кошти від продажу йдуть на бойові потреби взводу ФПВ-камікадзе "Практика". Спейс, командир фахової команди "Практика" — справжній кавоман, поціновувач кав'ярень третьої хвилі. Він та його партнери особисто обирали сорт кави для бренду. Зупинилися на арабіці з Колумбії (регіон Уіла).
"Для мене головне в каві — її дія. Вона має давати той заряд бойової енергії, який необхідний в умовах постійного дефіциту сну та їжі. Саме тому ми обрали Колумбія Уіла. Ця кава дарує бадьорість та ясність розуму, межуючи з легкою агресивністю. Ідеально для бойової роботи чи цивільних справ, де не завадить бойовий дух", — каже Спейс.
Для придбання дріп-кави напишіть в особисті повідомлення сторінки бренду. 10 дріпів коштують 400 грн, 235 з яких — донат, решта — собівартість. Це не тільки можливість підтримати підрозділ, але й гарний якісний продукт. На кожному дріпі є схематична інструкція, як кава смакуватиме найкраще.
Ви можете допомогти, навіть не купуючи каву: робіть репости, рекомендуйте друзям, пийте каву, створену в умовах війни.
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Що потрібно, аби памʼять про загиблих жила, та які підходи для цього створюють у світі… Читати більше
Збережіть цей текст, щоб не загубити й наступної зими. Розпитали лікаря про те, як вберегтися… Читати більше
Війна в Україні створила безпрецедентні виклики для освітньої системи. Тисячі учнів втратили доступ до якісного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.