Рішення взяти цуценя – радісне та відповідальне. Переїзд молодого собаки в нову квартиру або будинок може спричинити стрес як в улюбленця, так і у власника. Щоб цуценя у будинку максимально швидко адаптувалося, скористайтесь простими рекомендаціями.
Одні цуценята освоюються в будинку відразу, інші — деякий час можуть поводитися неспокійно. В останньому випадку запасіться терпінням та скористайтеся рекомендаціями:
Будьте готові до кількох безсонних ночей, доки тварина не адаптується.
Улюбленцю потрібно створити певні умови для прийому їжі. У перші два тижні годуйте цуценя тим, чим він харчувався до переїзду. Здебільшого заводчики чи притулки дають із собою корм, чи кажуть, який раціон був кращим.
Чутливе травлення молодого собаки може негативно відреагувати на різку зміну харчування. Тому для правильного переходу на новий раціон проконсультуйтеся із ветеринарним фахівцем. Для щенят до двох місяців компанія Royal Canin розробила сухий повнораційний корм Starter Mother & Babydog. Пізніше можна перевести тварину на корм із гами ROYAL CANIN® Puppy.
Поставте миски щеняти подалі від обіднього столу та місця, де вживають їжу інші тварини. Поки щеня їсть, не турбуйте його. Годування має відбуватися за строгим графіком: улюбленця, відлученого від матері, в середньому годують 4-6 разів на добу, з чотирьох місяців – три рази.
З перших днів на новому місці потрібно соціалізувати цуценя. І тому є різні способи. Нижче наведено основні моменти, на які необхідно звернути увагу у процесі соціалізації:
У щеня в новому місці одразу мають з'явитися правила поведінки. Наприклад, заборона забиратися на ліжко, заходити до певних кімнат і т.д.
Через 1-2 тижні відведіть улюбленця до ветеринара. Лікар дасть поради щодо утримання та догляду, складе план вакцинації, а також розповість, коли і як часто потрібно приходити на профілактичні огляди.
Після планових щеплень виводьте цуценя гуляти кілька разів на день, щоб привчити до туалету на вулиці та різних активностей. Що потрібно для успішної прогулянки?
Придбати аксесуари. Цуценятам, залежно від породи та анатомічних особливостей, підходять нашийники, анатомічні шлейки, які не нашкодять улюбленцю. Для різного типу прогулянок бажано мати два повідці: короткий (1-1,5 м) та довгий (3-5 м). Вибрати аксесуари може допомогти кінолог.
Дресирувати вдома. Почніть привчати собаку до нашийника/шлейки та повідця в комфортних домашніх умовах. Регулярне дресування у віці від 8 тижнів допоможуть у соціалізації, виробленні правильної поведінки.
Вибрати «правильне» місце. Здійснюйте перші прогулянки в спокійному місці, подалі від доріг і натовпу, тобто, там, де мінімальна кількість подразників і стресових факторів (машини, гучні звуки, велика кількість незнайомих людей та інших тварин).
Обмежити час. Перші прогулянки мають тривати не більше 20 хвилин, надалі — 20-30 хвилин із поступовим збільшенням часу до години.
Привівши цуценя в будинок, дуже важливо не прогаяти цінний час і з першого дня допомогти йому з адаптацією на новому місці. Вашої уваги вимагають усі аспекти життя улюбленця – від харчування та сну до прогулянок та соціалізації. Якщо все буде зроблено правильно і в потрібні терміни, собака виросте здоровим, врівноваженим і щасливим.
На правах реклами
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
23 лютого літак Сергія Рибалки, який сім років проживав у Данії, приземлився у Києві. Сергій… Читати більше
“Рубрика” поговорила з психологинею про те, як мамі підтримувати дитину, коли вона сама потребує підтримки. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.