Про це 19 травня говорили під час заходу "Перемога в кожній клітині", присвяченому Всесвітньому дню пам'яті людей, які померли від СНІДу.
Фотокореспондент "Рубрики" теж долучився до акції.
За тридцять три роки української незалежності СНІД забрав життя більше 50 тисяч українців. У цей же час тисячі ВІЛ-позитивних українців борються за життя. На знак їх підтримки до Дня пам'яті померлих від СНІДУ був представлений унікальний портрет борця з епідемією ВІЛ/СНІДу. Особливість цього портрета в тому, що його створив штучний інтелект, розмістивши на свій високотехнологічний смак у кожній клітинці фото людей, які щодня борються і перемагають хворобу.
Щодня в Україні в середньому реєструється 33 випадки захворювання на ВІЛ (вірус, що вражає імунну систему), 9 – на СНІД (комплекс захворювань, які виникають через розповсюдження в організмі вірусу імунодефіциту).
За останні кілька років динаміка прийому антиретровірусної терапії показувала невпинний зріст. Щороку збільшувалась кількість людей, які приймали ліки, і на початок 2022-го більше 130 000 пацієнтів із ВІЛ отримували лікування. Після вторгнення росії в Україну кількість пацієнтів, які отримували лікування, на початок 2023 року становила 121 189 людей.
Повномасштабна війна значно ускладнила надання допомоги щодо ВІЛ/СНІДу. І попри це «100% ЖИТТЯ» продовжує програми, мотивує людей складати тести на ВІЛ, долучатися до роботи та лікування. Завдяки їх зусиллям українці ВІЛ+ (на підконтрольних територіях, біженці за кордоном) забезпечені терапією.
Саме ці люди, які щодня перемагають ВІЛ/СНІД в Україні попри будь-які обставини й небезпеки, склали символічний портрет ВІЛ-ПЕРЕМОЖЦІВ. За його кожною клітиною криється світлина конкретної людини – так само, як і за цифрами зі статистики криються конкретні люди, які щодня борються зі страшною хворобою.
«Штучний інтелект на основі 772 унікальних фото команди «100% ЖИТТЯ» згенерував узагальнений образ. Вийшов образ «Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу», сумарно «намальований» близько 3-а тисячами світлин. Штучний інтелект обрав саме жіночий образ, оскільки кількість жіночих світлин була набагато більшою, аніж чоловічих – тисячі жінок працюють у медичні системі та пацієнтських організаціях України з боротьби із ВІЛ/СНІДом», – розповідає Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «100% Життя».
Попри повномасштабну війну, тестування на ВІЛ для населення є доступним і безоплатним. Тест можна зробити у свого сімейного лікаря, у кабінетах "Довіри", кабінетах інфекційних захворювань поліклініки або консультаційно-діагностичного центру, Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, представництвах профільних громадських організацій.
Перемога – головне, про що мріють наразі всі українці. Тисячі героїв виборюють її зі зброєю в руках, захищаючи наше життя й свободу від підлої й жорстокої рашистської навали. Саме завдяки їх щоденним подвигам ми в боротьбі за життя можемо перемагати зокрема і ВІЛ/СНІД.
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
23 лютого літак Сергія Рибалки, який сім років проживав у Данії, приземлився у Києві. Сергій… Читати більше
“Рубрика” поговорила з психологинею про те, як мамі підтримувати дитину, коли вона сама потребує підтримки. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.