Коронавірусна пандемія стала частиною наших повсякденних реалій − разом із заходами її профілактування та діагностики. Її результати допомагають медикам ставити точні діагнози, призначати пацієнтам адекватне лікування.
Пройти тест на коронавірус важливо ще з однієї причини: якщо він виявиться позитивним, хворий зможе вчасно піти на самоізоляцію, аби не заражати інших і не сприяти поширенню вірусу.
Полімеразна ланцюгова реакція – метод лабораторної діагностики, який показує, чи наявна РНК SARS-CoV-2 у зразку біологічного матеріалу. Чутливість цього способу сягає майже 100%.
Він дає змогу встановити, чи хвора людина на ковід, у першу добу інфікування, коли симптоматика хвороби ще не дала про себе знати. Розроблена методика була одразу після того, як китайським науковцям вдалося розшифрувати геном коронавірусу.
Для проведення дослідження беруть мазок із горла або носоглотки. Весь процес триває менше ніж хвилину, є безболісним, але супроводжується нетривалим дискомфортом.
Відповідь буде готова за добу. Для тих, кому вона потрібна терміново, — через 7 годин від моменту забору біоматеріалу.
Людям, у яких з'явилися ознаки COVID-19, невідкладно треба здати тест на коронавірус: у Києві, Вінниці та Хмельницькому це можна зробити у відділеннях лабораторії «Меділабс».
Міністерство охорони здоров'я України надає такий перелік головних симптомів захворювання:
Фахівці МОЗ повідомляють: останнім часом почастішали випадки такого симптому ковіду, як розлади ШКТ. Натомість втрата здатності розрізняти смаки й запахи фіксується рідше.
Обов'язково варто обстежитись кожному, у кого діагностували запалення легень. А також усім, хто безпосередньо контактував із людьми, хворими на COVID-19.
Серед решти причин якомога швидше звернутися до лабораторії по діагностику:
Пройти обстеження рекомендується людям у віці від 60 років, які помітили в себе будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання.
Дослідження шляхом ПЛР не має протипоказань. Його проводять дітям і дорослим.
Перед тим, як взяти мазок, лаборант повинен запитати пацієнта, чи всіх правил підготовки він дотримався. Коли відповідь негативна, працівник діагностичного центру зобов'язаний відмовитися від забору матеріалу, надати рекомендації з підготовки до аналізу і призначити візит на інший день.
Щоб отримати точний висновок, важливо:
Нехтуючи правилами підготовки, ви ризикуєте спровокувати хибний результат.
Неправильний результат цілком імовірний, якщо лаборант не дотримається інструкцій з отримання біологічного матеріалу та безпосереднього проведення аналізу. Кілька разів на практиці зафіксовано, що полімеразна ланцюгова реакція не показала наявність вірусу, оскільки біоматеріалу було зібрано вкрай мало.
Важливо також знати: якщо здати ПЛР-аналіз через 2-3 тижні після інфікування, він, скоріше за все, буде негативним, оскільки протягом цього періоду переважна більшість пацієнтів одужує. А з'ясувати, перехворіла людина на ковід або ні, метод ПЛР не здатний.
Лабораторія «Меділабс» до послуг всіх, кому треба здати тест на коронавірус у Києві, Хмельницькому та Вінниці. Ті, хто планує закордонну поїздку, зможе отримати висновок ПЛР на бланку міжнародного формату та безкоштовний його переклад англійською мовою.
У «Меділабс» можна пройти обстеження для офіційного зняття з режиму ізоляції.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.