«Рубрика», як інформаційний партнер премії Social Project Awards, публікує тексти конкурсантів про свої соціальні проекти
Ви вмієте сортувати сміття? У більшості випадків відповідь – ні. Чому? Бо нас не вчили цьому з дитинства. Звичайно, раз на рік школа вивозить макулатуру і розповідає щось там про збереження дерев (в кращому випадку, в гіршому – просто каже принести використаний папір). Але чи розуміли ви в дитинстві, навіщо ту макулатуру батьки мають тягти в школу? Я – ні.
Зазвичай школа збирає макулатуру раз на рік – максимум два. А що з рештою використаного паперу після уроків малювання, зошитами учнів, роздатковими матеріалами вчителів відбувається протягом року? Найчастіше вони просто викидаються у сміттєві баки, потім потрапляють на сміттєзвалища і лежать там від 4 місяців до 2 років (термін розкладання залежить від виду макулатури).
Команда міжнародної студентської організації Енектус ОНЕУ знайшла розв'язок цієї проблеми – проект "Паперовий Монстр". Сенс полягає у вихованні екосвідомості дітей 5-9 років за допомогою інтерактивного урока-казки про Паперового Монстра. Команда власноруч виготовляє таких героїв "паперової історії" з картонних коробок і заселяє у школи, де діти годують їх макулатурою. Таким чином ми привчаємо дітей змалечку регулярно сортувати сміття.
Також завдяки проекту з'являється можливість переробляти макулатуру протягом всього року. Одна школа, де навчається 1 000 учнів, використовує близько 9 000 кг паперу в рік. Для їх створення потрібно вирубати 150 дерев. Але при цьому один аркуш паперу можна переробляти до 7 разів, таким чином в рази зменшивши обсяги вирубки деревини і очистивши частину сміттєзвалищ від паперового сміття.
Ми вже провели уроки у 9 навчальних закладах, але не зупиняємось на досягнутому. Найближчим часом плануємо залучити ще більше шкіл до проекту, створити активну групу старшокласників, що буде розвивати і масштабувати проект у власній школі, підвищити якість співпраці із навчальними закладами, спробувати проводити уроки у дитячих садках.
За проект варто проголосувати, бо рівень екологічної свідомості населення визначає майбутнє всієї країни, має вплив на економіку.
Бути активістом в Україні означає стикатися кожного дня з перешкодами адміністративного рівня і знаходити підтримку у активних громадян, які готові витрачати свій час, а іноді й гроші, щоб допомогти новій ініціативі, яка покликана покращити якість життя в Україні.
Підтримати проект у конкурсі соціальних ініціатив можна за посиланням.
Нагадаємо, «Рубрика» запрошує номінантів премії Social Project Awards розповісти на своїх сторінках про ініціативу, що допоможе знайти більше її прихильників і є додатковою промоцією пропозиції голосувати за неї. Деталі тут.
Добрий вечір, тобі, пане господарю! Сьогодні, 25 грудня, Україна святкує Різдво. А яке Різдво без… Читати більше
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.