- Категорія: повітря
- Проблема: забруднення повітря, смог, тепловий острів
- Рішення: Панелі з мохом та чайним грибом
Зелені стіни — це частково або повністю вкриті рослинністю стіни будівель чи елементи огорожі.
5 перших кроків
- Оберіть стіну, на якій будуть розміщуватися панелі, вони кріпляться поверх решіток вентиляції.
- Проконсультуйтеся з архітектором та інженером і сформуйте проєкт "озеленення" стіни.
- Підберіть мох та чайний гриб для висадки, зверніться за допомогою до біолога за потреби.
- Висадіть рослини на спеціальні панелі.
- Закріпіть панелі на фасаді.
Детальніше
Ідеальна для людини вологість повітря — 40-70 %. Проте в містах цей рівень нижчий, навіть та вода, яка випадає з опадами, не затримується, а потрапляє в каналізацію. Тому міське повітря зазвичай сухіше. Це шкідливо для людини — таке повітря пересушує слизові оболонки та є ідеальним середовищем для розмноження вірусів.
Брак вологи та озеленення спричиняє також перегрівання міст — у Києві, наприклад, різниця може сягати 10 градусів. Найспекотніше на Оболоні, Троєщині, Осокорках та в районі Хрещатика. Наші міста — це така сама екосистема, як степи та ліси. Різниця лиш у тому, що міста не мали мільйонів років еволюції, тому процеси в них не збалансовані.
Наблизити міську екосистему до природної можна, розміщуючи на фасадах багатоповерхівок панелі з мохом. Адже він виробляє не менше кисню, ніж дерева. А ще може переживати посуху та холод, що важливо для українського клімату. Варто використовувати мох, який росте в нашій країні — під час посух та холодів він впадає в сплячку. А за сприятливих умов повертається до життя. У скандинавських країнах також можна побачити мох на фасадах — він виживає й у холоднішому, ніж у нас, кліматі. А ще мох дуже добре очищує повітря й поглинає шум. Комбінація моху з чайним грибом дозволяє зробити так, щоб чайний гриб збирав дощову воду і з часом віддавав її моху, це робить систему автономною.
Джерело: Рубрика