Корисне

Якісна освіта не за всі гроші світу: поради для молоді

Освітні та кар’єрні можливості від ЄС

Ще століття тому доступ до якісної освіти був привілеєм незначної частки суспільства навіть у найзаможніших з них. Сьогодні ж можливості навчання та побудови кар'єри стали доступніші – для цього не обов'язково вступати до університетів Ліги плюща чи наймати найкращих репетиторів. 

Розповідаємо, які освітні можливості для українських студентів відкриває Євросоюз, а також – як найефективніше скористатись цими можливостями.

Найперше, на що варто звернути увагу – європейські освітні програми та стипендіальні програми від країн-членів ЄС. Найпотужнішим освітнім проєктом від ЄС є Erasmus+, який поєднує у собі одночасно декілька програм по різним напрямкам. Абітурієнтам та студентам точно варто звернути на дві можливості:

  1. Програма академічних обмінів – це можливість замінити один чи декілька семестрів навчання у своєму університеті на партнерський університет у ЄС. Ця опція буде цікавою для тих, хто хоче спробувати студентське життя та навчання у Європі, щоб зрозуміти, чи вступати в цей університет далі.
  2. Програми спільної магістратури – це дворічні програми, які дають можливість навчатись по одному року у двох партнерських університетах. Така програма особливо цікава для студентів, які проводять регіональні дослідження чи порівняння систем країн. Наприклад, вивчення польсько-українських відносин в університетах Польщі та України дасть більше можливостей доступу до архівів чи експертів.

Окрім можливостей ЄС є також чимало програм від різних європейських країн, наприклад, DAAD у Німеччині або Visby у Швеції. Хоча більшість стипендій є взаємовиключними, тільки від вас залежить, як саме ви скористаєтесь можливостями. Наприклад, піврічний обмін за програмою Erasmus часто стає першим кроком до вибору подальшого університету для магістерської програми.

Європейські програми в Україні

Тим не менш, за цікавими можливостями не обов'язково їхати за кордон. Чимало європейських освітніх програм існує вже в Україні, що особливо актуально в умовах закритих кордонів та часткового локдауну. Такі програми часто поділені за аудиторією: для громадських організацій, журналістів, студентів.

Для студентів цікавою може бути програма EU Study Days. Це сконцентрована короткострокова програма неформальної освіти про євроінтеграцію, українськи реформи, а також україно-європейські відносини. Декілька разів на рік ця 4-денна програма об'єднує студентів та випускників з усієї України задля обговорення тем євроінтеграції, реформ та особистісного розвитку з найкращими експертами та викладачами у цих темах. 

Такі програми мають одразу декілька переваг, навіть якщо ви плануєте згодом вступати до європейського університету. По-перше, це гарна можливість краще зрозуміти, що вас цікавить, яку дисципліну ви б хотіли вивчати, або ж – який громадський чи бізнес проєкт ви б хотіли реалізувати в майбутньому. Іншими словами – це шведський стіл з пропозицій всього цікавого, що можна вчити чи розвивати далі. Крім того, це також можливість отримати пораду чи навіть рекомендацію від фахівця, що буде суттєвою перевагою при вступі.

По-друге, саме під час таких подій ви можете краще познайомитись з українськими та європейськими експертами, науковцями та політиками. Це особливо цікаво для тих, хто планує свою подальшу освіту та кар'єру в міжнародних відносинах, державних чи громадських організаціях. Хоча і для бізнесу зайвим не буде.

Європейські стажування

Навчання – це круто, але стажування – ще краще. У багатьох європейських інституціях є регулярні набори на оплачувані стажування. Хоча для частини з них європейське громадянство є обов'язковою вимогою, у більшості випадків стажування відкриті і для українських студентів та випускників. 

Найбільш популярний варіант – стажування в Європарламенті. Таке стажування майже не має додаткових вимог (окрім знання англійської, відсутності судимості та юного віку). Крім того, програми стажувань є в Єврокомісії та окремих галузевих департаментах ЄС. У деяких випадках вам знадобиться відповідна освіта (юридична, економічна, аграрна тощо) або знання додаткових європейських мов. Усі ці програми регулярні та мають постійні набори раз або двічі на рік. А всі можливості можна переглянути на єдиному кар'єрному порталі ЄС – EPSO

Нетворкінг та спільноти

Ще однією можливістю від ЄС, якою можуть скористатись українські студенти, є важливі та цікаві знайомства. Ця перевага часто залишається непоміченою та недооціненою, хоча саме вона часто є тим переломним моментом, який допомагає досягти максимальних успіхів. 

По-перше, мова йде про спільноту однодумців. Наприклад, проєкт EU Study Days має вже понад 1300 випускників, які не лише обмінюються між собою досвідом та ідеями, але й втілюють спільні проєкти. Нові знайомі зможуть допомогти порадою з вивченням іноземних мов, подачею документів в іноземний університет, написанням грантової заявки, або ж просто дадуть заряд мотивації. Крім того, такі спільноти часто є осередком нових ідей та проєктів. Це можливість залучити у свою команду фахівців у різних сферах з різних регіонів.

Насамкінець варто зазначити, що всі ці можливості – лише інструменти. Так само, як викрутка, ноутбук чи big data, вони не можуть нічого змінити за вас самих. Втім, набагато краще знати про їх наявність, а також вміти їх використовувати. Оскільки саме це відкриває доступ до найкращої освіти та кар'єри, не вимагаючи від вас нічого, окрім зусиль.

Свіжі дописи

  • Корисне

Masnytsia: A festive welcome to Ukrainian spring traditions

Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Екорубрика

Агровольтаїка — нове слово для українських фермерів. Чому це рішення, яке варто розвивати?

Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше

Thursday February 20th, 2025
  • Здоров’я

Як захиститися від грипу і що робити, якщо ви вже захворіли

“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше

Thursday February 20th, 2025
  • Кейси

“Репетиція реальності”: як “Театр змін” розвиває культуру діалогу в Україні

“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Корисне

Боятися нормально: як допомогти дитині побороти свої страхи

У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше

Tuesday February 18th, 2025
  • Здоров’я

Суха шкіра взимку: що робити і як доглядати, щоб повернути їй вологу

“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше

Monday February 17th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.