Олександр Горохівський родом з Чернігівської області. У березні під час оточення Чернігова отримав поранення внаслідок нещасного випадку: куля перебила кістку лівої ноги, вирвала значну частину м'язів, зачепила нерв та артерію.
"Першу операцію проводили п'ять годин. Через підрив мостів було складно виїхати з Чернігова. Але вдалось виїхати спочатку у київську клініку. Мене намагались лікувати, але пішло зараження. Утворився тромб, пішла кров. Мене повезли в операційну. Потім я прокинувся, а ноги вже немає", — розповідає Олександр.
Після ампутації чоловіка направили до Інституту травматології та ортопедії. Тут лікування проходило ще два з половиною місяці, рана ніяк не загоювалася. Олександр вирішив їхати в Австрію, де продовжив лікування.
"Ампутували ще два сантиметри кістки. І вже після цього за три тижні все зажило. Потім я перевівся у реабілітаційний центр і там мені виготовили перший механічний протез", — розповідає Олександр.
Олександр став одним із перших, хто поїхав в Естонію на реабілітацію за підтримки благодійного фонду BGV. Фонд шукав складніші випадки — ампутація нижньої кінцівки вище коліна, подвійна ампутація. Це ті випадки, які дорожче та важче лікувати в Україні, хоча рівень наших спеціалістів постійно зростає, а ринок розвивається.
Про можливість поїхати до Естонії на реабілітацію та отримати електронний протез замість механічного Олександру вперше запропонували волонтери. Він погодився.
У Таллінні Олександр пробув три тижні й за цей час отримав електронний протез Genius X3 та навчився користуватися ним на тому рівні, щоб самостійно та впевнено пересуватися.
Серед вправ, які виконував чоловік, була як звичайна повільна ходьба, так і серйозні заняття з тренажерами. За час реабілітації він наново вчився підійматися сходами та швидко ходити.
У Талліннській клініці практикують occupational therapy (ерготерапія, — ред.). Цей вид фізичної реабілітації направлений на відновлення повсякденної діяльності людини з урахуванням наявних фізичних обмежень.
Протези Genius X3 для Талліннської клініки виготовляють підрядники. Один з них — лідер протезування Ottobock. Приблизна вартість одного такого протеза — 70 тисяч доларів. У самій клініці виготовляється індивідуальний куксоприймач, який зʼєднує частину тіла та протез.
Завдяки новій кінцівці Олександр зможе повернутися до повноцінного життя, яке ледь не втратив через війну. До повномасштабного вторгнення він працював у лісовому господарстві. Чоловік каже — спочатку планує повністю освоїти нову ногу, а потім хоче повернутись до роботи та подорожей.
Серія матеріалів "Обличчя сили" була створена в межах спецпроєкту українського Благодійного фонду BGV й медіа рішень "Рубрика" як спосіб висловити вдячність Естонській Республіці за системну підтримку і з великою надією на продовження програми з протезування українців. Підтримати протезування українських захисників ви можете за посиланням ТУТ. Ваш внесок піде на покриття логістичних витрат для учасників програми.
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.