Берегиня імперії Медведчука. Чому Зеленський ввів санкції проти Оксани Марченко

20-го лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти одного з лідерів партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука. Крім того, у списку виявилася і дружина політика, телеведуча Оксана Марченко. Однак ще до підписання указу зірка ТБ заявила про те, що йде у велику політику і вступає до лав ОПЗЖ, оскільки "їй не залишили вибору".
Чому проти Марченко ввели санкції, чим вона володіє і ким може стати для партії свого чоловіка — читайте в матеріалі "Рубрики"
Медведчук завжди був тіньовим воротилою, а Марченко стала його красивим обличчям
Дружина Медведчука прийшла на ТБ ще в 19 років — за 7 років до знайомства з майбутнім чоловіком. З 1992-го року вела програми на телеканалах "ЮТАР" і "УТ-1". У ті ж роки познайомилася зі своїм першим чоловіком Юрієм Коржем.
На той момент нова сім'я Марченко вважалася одним із піонерів інтернет-ринку в Україні, що набирав силу, а створений ними інтернет-провайдер Global Ukraine був чи не найбільшим у країні. Головним творцем успіху був тесть Марченко, глава сім'ї Віталій Корж — народний депутат чотирьох скликань і один з патріархів партії "Батьківщина". Від першого шлюбу у Марченко є син Богдан.
Згідно з офіційною легендою, у 1999-му році Марченко познайомилася з Медведчуком — тоді він вже був одним з віце-спікерів Верховної Ради і неофіційними членом фінансово-промислової групи "Київська сімка", яку зібрав впливовий ще з радянських часів функціонер Валентин Згурський. Також туди входили бізнесмени і політики брати Суркіси, Богдан Губський і два Юрія — Лях і Карпенко.
В епоху великого переділу 90-х група заволоділа масою бізнес-активів, включаючи футбольний клуб "Динамо Київ", і десятками компаній в енергетиці, сільському господарстві та інших сферах. Крім того, як розповідав колишній мультимільйонер і власник численних обленерго Костянтин Григоришин в одному з інтерв'ю, "Київська сімка" активно займалася наданням політичного даху бізнесу, отримуючи за це космічні гроші.
"У нас були бізнес-проекти, за які наша група отримувала 50%, і сімка одержувала 50% прибутку. Питання в тому, чи дали б нам можливість ефективно управляти цими обленерго. Або взагалі могли забрати. Досвід показав, що могли. В цьому полягала їхня робота — надавати "дах", — згадував Григоришин, підкреслюючи при цьому, що головні рішення в "сімці" приймав Медведчук разом з Григорієм Суркісом.
На момент знайомства з Марченко, тодішній віце-спікер Верховної Ради теж був одружений, проте вже скоро телеведуча подала на розлучення, а через рік свободу отримав і Медведчук.
У 2003-му році пара обвінчалася у Фороській церкви, а вже у наступному році у них народилася донька Дарина, хрещеним батьком якої став Володимир Путін. Як розповідав сам Медведчук, він познайомився з президентом Росії на початку 2000-х років, після чого між ними склалися теплі стосунки. А ідея попросити Путіна стати хрещеним належала саме Марченко.
У Марченко була відмінна кар'єра на ТБ, але потім усе завалилося
Усі наступні роки Марченко з успіхом будувала кар'єру на телебаченні. Важко судити, скільки в цьому було заслуг Віктора Медведчука, але кращі її роки припали на роботу з телеканалом СТБ, який належить олігарху Віктору Пінчуку — тому можна говорити про певну незалежність. Там вона вела шоу "Україна має талант" і X-фактор, ставши однією з найпопулярніших телеведучих у країні.
Кар'єра пішла на спад після 2014-го року: анексія Криму та окупація Донбасу збіглися з відродженням політичної кар'єри Медведчука — після Революції він став одним із головних учасників в переговорах з Росією по Донбасу, переобрався до Верховної Ради і перейшов до лав опозиційної партії "За життя", з якої пройшов до парламенту на останніх виборах.
У той же час у Марченко почалися проблеми на ТБ-фронті. У 2014-му році вона покинула шоу "Україна має талант". Тоді генпродюсер каналу СТБ Володимир Бородянський пояснював це бажанням телеведучої зосередитися на роботі з "X-фактор".
"Це рішення було не випадковим, воно зріло, ми багато про це розмовляли з Оксаною. І це нормально", — пояснював він.
Втім, два роки по тому вона повністю пішла з каналу — на цей раз без скандалу не обійшлося. За словами Марченка, виною тому стала політика — нібито генпродюсер каналу СТБ Володимир Бородянський змусив її піти, щоб не злити аудиторію.
"Одного разу до мене додому приїхав Володимир Бородянський, який тоді був керівником холдингу StarLightMedia, і запропонував мені звільнитися за власним бажанням. Він наводив багато аргументів, але в цілому все зводилося до того, що я стала неугодною. Вони хотіли позбутися мене за всяку ціну" , — розповідала Марченко.
Після цього дружина Медведчука перейшла на телеканал "Інтер", де вела програму "Час будувати". Цю роботу вже можна пов'язати з впливом її чоловіка — телеканал належить одному з його партнерів по ОПЗЖ Сергію Льовочкіну. Втім, відносини між ним і Медведчуком далекі від теплоти, можливо, тому незабаром Марченко пішла з програми і на час випала з поля зору широкої громадськості, поки не погодилася брати участь в шоу "Танці з зірками" на телеканалі "1+1" — на цей раз в якості учасниці. При цьому іронія в тому, що Марченко є міноритарним власником акцій "плюсів" — у неї трохи більше 8%.
Однак її участь у шоу виявилося вкрай нетривалою. За кілька днів до старту 8-го сезону вона оголосила про відхід з шоу. Тоді вона пояснювала це тим, що зламала два ребра під час репетицій і більше не може танцювати.
Майже два роки по тому Марченко в одному з інтерв'ю виклала іншу версію подій — нібито знову виною політика. "Те ж саме, що відбувалося на "Танцях". І там, і там власники каналів за рахунок мене вирішували свої питання по дискредитації мого чоловіка".
Втім, не зовсім зрозуміло, чому вона мовчала стільки часу — якщо версія про вигнання з політичних мотивів правдива, то мотиву прикривати "1+1", яким володіє олігарх Ігор Коломойський, у Марченко не було.
Після цього велика телевізійна кар'єра дружини Медведчука фактично припинилася.
Марченко — берегиня імперії Медведчука
Якщо поглянути в останню з доступних електронних декларацій Віктора Медведчука, то стає зрозуміло, що введення санкцій проти нього без таких же заходів по відношенню до його дружини — безглуздо.
Крім десятків тисяч гектар землі, будинків, шикарної колекції годинників і автопарку з 11 автомобілів, на телеведучу записано цілих 97 компаній, зареєстрованих в Росії і улюблених політиками офшорних зонах: Кіпрі, Белізі, Віргінських і Маршаллових островах. До того ж є ще кілька підприємств, прописаних у Великобританії, Болгарії, ОАЕ та інших країнах, включаючи Україну.
Важко повірити, що світська левиця, яка з 19 років будувала кар'єру на телебаченні, змогла створити ще й цілу бізнес-імперію, що включає в себе нафтопереробний завод в Ростовській області і компанію, що бурить свердловини в Ханти-Мансійському автономному окрузі.
Втім, сама Марченко заявляє, що її сім'я стала жертвою незаконних рішень влади, яка "забиває цвяхи у свою убогу політичну труну".
"Тепер замість одного Медведчука, ви отримали ще й Марченко, яка ніколи не прагнула в політику. Але ви не залишили мені вибору. З сьогоднішнього дня я вступаю в партію ОПЗЖ", — заявила Марченко, додавши, що "той, хто підняв меч, від меча і загине".
Брати подружжя в українську політику — не найкраща ідея
Українські можновладці часто беруть з собою на політичний олімп дітей і близьких родичів, але при цьому намагаються не вплутувати другі половинки — причому це стосується як чоловіків, так і жінок. Мало хто бачив того ж чоловіка Юлії Тимошенко або дружин керівників партії "Слуга народу" — усі вони займаються бізнесом або ведуть громадську діяльність.
Втім, є й винятки: восени 2020 року Марина Порошенко йшла першим номером партії на виборах до Київради, але вже тоді серйозність її політичних амбіцій викликала сумніви.
Якщо ж говорити конкретно про Оксану Марченко, то ризиків додає специфічна конфігурація влади в ОПЗЖ — фактично партія розділена на два крила. Одне з них орієнтується на самого Медведчука і його компаньйона Вадима Рабиновича, друге — на Сергія Льовочкіна і Юрія Бойка, який є найбільш рейтинговим представником ОПЗЖ.
Очевидно, що проблеми подружжя Медведчуків підвищують вплив крила Льовочкіна, який тепер може з більшими підставами наполягати на перетворенні Юрія Бойко в одноосібне "обличчя" партії.
Самого Медведчука такий варіант навряд чи влаштує, але чи погодиться його політсила на заміну в особі "зеленої" в політичному плані Оксани Марченко? На цей рахунок є великі сумніви.
У той же час з'являється все більше чуток про наростаючі всередині ОПЗЖ протиріччя — Льовочкін і Бойко цілком можуть піти на розрив з партнером, який в один момент став для них тягарем. А поява Оксани Марченко в їх тісному чоловічому колі здатна стати для цього відмінним приводом.
Та ой, напугала, шалава, выгодно продавшая себя замуж за тогда ещё главу администрации президента при кучме, прямо тебе ещё одна "тися увалий", лицо и задница своего олигарха на стукачестве, теперь и в опожопе, которая как мусорник, подбирает всякий хлам. Пусть лучше разберутся в тех схемах, как какой-то кгбэшный стукач смог стать олигархом на грабеже всей страны, чтобы неповадно было и остальным таким же, считающим себя и сейчас небожителями. А враг, как кум того, кто ведет с нами войну, кем бы и не маскировался, должен получить сполна за измену во время войны. Где-то в 41-45 такого бы вместе со всем его кодлом просто бы расстреляли как вражеского шпиона и пособника врагу.
Потрібен Закон України про коллаборнтів . Наглядний приклад - Медведчуки. Ворога потрібно знати. Це добре , що ці потвори себе проявили , і народ України знає що воно таке - Медведчуки. Їх співпраця з ворогом " оцінена " Президентом , і це добре. Тепер потрібно довести справу до кінця , їх місце за гратами , надіємось надовго.
Напугала дамочка ежа голой задницей. История с Коломойским, который в отличии от этих персогалий не был сепаратистом и не поглядывал в сторону Рассеи её ничему не учит? Бизнесменка... Откуда талант вдруг прорезался?
Медведчук і його партія не голосувала за проект закону 4046 , щодо підтримки фермерів та законодавче урегулювання щодо постійного користування землею першими фермерами, яку отримували у довічне володіння. 200-300 тисяч фермерських господарств - це до мільйона членів фермерських господарств та десятки пайовиків, що віддали свою землю в оренду фермерам - і це вже 3-5 мільйонів виборців які залежать від цього закону , бо закон раніше не давав можливості передавати таку фермерську землю в спадок і після смерті голови фермерського господарства пролита потом і кров’ю фермерська земля відбиралась для
чиновничих і прокурорських сімей. А після передачі сільськогосподарської землі із державної власності у комунальну така земля була об’єктом продажу головами сільських громад. То хіба велико здібна у правових можливостях родина Медведчука цього не знала знала і умисно не проголосували ОПЗЖ , аби добити саме існування приватних фермерів та скоріше добратися до розпродажу української сільськогосподарської землі, бо вже нікуди грошей дівати. Це великий прокол і провал самого Медведчука і у прийнятті другого читання цього законопроекту треба не давати таким як Шуфрич керувати голосуванням фракції.
За:291 Проти:0 Утрималися:31 Не голосували:39 Всього:361
Рішення прийнято
Фракція політичної партії "СЛУГА НАРОДУ"
Кількість депутатів: 245
За:212 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:8 Відсутні:25
Фракція політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ"
Кількість депутатів: 44
За:1 Проти:0 Утрималися:15 Не голосували:19 Відсутні:9
Фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
Кількість депутатів: 24
За:16 Проти:0 Утрималися:1 Не голосували:1 Відсутні:6
Депутатська група "Партія "За майбутнє"
Кількість депутатів: 23
За:13 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:7 Відсутні:3
Депутатська група "ДОВІРА"
Кількість депутатів: 20
За:16 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:3
Какая же она неполноценная и ущербная... эта Мертвечучка. Недоженщина...млять
А поставил этих пдрсов мертвечуков Пи. дро пи. доРошенко....тварь
Состарившегося секс партнера П-на доверили медвичуку, и дали большую откупyую, благодаря чему он вознесся и накупил всяких проходимцев.
Як-то казав відомий дон: "Нічого особистого. Це лише бізнес". Мабуть щось недоніс до офісу перзедента.